Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

عجیب‌ترین سلاح‌هایی که تاکنون در بازی‌های ویدئویی دیده‌ایم

1

دلیل محبوبیت بازی‌های رایانه‌ای چیست؟

پاسخ به این سؤال شاید کمی پیچیده و دشوار باشد؛ اما می‌توان گفت یکی از دلایل محبوبیت این بازی‌ها این است که با وارد شدن به دنیای بازی‌ها از دنیای فیزیکی و واقعی خارج می‌شوید. در بازی‌های رایانه‌ای افراد می‌توانند چیزهایی تجربه کنند که در دنیای واقعی انجام آن‌ها غیر ممکن است. برای مثال می‌توانید در نقش یک قاتل حرفه‌ای فرو رفته و آدم‌های دیگر را به نحو جالبی بکشید. یا به دنیای کهن رفته و در نقش یک گلادیاتور در میدان‌های مبارزه هوادار جمع کنید.

در راستای خلق تجربیات جدید و هیجان‌انگیز سازندگان بازی‌ها دست به ابتکارات جالبی می‌زنند که حتی فکر آن‌ها در دنیای واقعی مسخره به نظر می‌رسد. اما بعضی از آن‌ها دیگر تخیل را از حد گذرانده‌اند و چیزهایی طراحی کرده‌اند که حس آدم‌فضایی بودن به شما می‌دهند! یکی از این موارد انواع سلاح‌هایی است که در بازی‌های مختلف مشاهده کرده‌ایم. هر چند اکثر سلاح‌های بازی‌های رایانه‌ای عجیب و غیر واقعی هستند اما لیستی که اینجا مشاهده می‌کنید حتی برای بازی‌های رایانه‌ای هم بیش از حد عجیب است. برای مثال شمشیرهای شلاقی کریتوس در «خدای جنگ» ممکن است در دنیای واقعی غیر معقول باشند اما همین شمشیرها در کنار سلاح‌هایی که در سری «فینال فانتزی» مشاهده می‌کنیم بسیار واقعی تر به نظر می‌رسند.

با این مقدمه که انتظار هر چیز غیر منطقی را داشته باشید، بیایید نگاهی به این لیست 9 تایی از عجیب‌ترین سلاح‌های بازی‌ها بیاندازیم:

مو (Bayonetta)

bayonetta

بایونتا اولین زنی نیست که از موهایش در مبارزه استفاده می‌کند، پیش از او ما تجربه سیندل از «مورتال کامبت»، میلیا در «گیلتی گیر» و میدنا از «توایلایت پرنسس» را داشتیم. اما وجه تمایز بایونتا این است که او استفاده از موهایش را به حد اعلا می‌رساند. او با استفاده از موهایش شیاطینی را احضار کرده و شکل می‌دهد که بخش عمده اتک‌هایش را تشکیل می‌دهند. این شیاطین معمولاً فقط تعدادی دست و پا هستند اما گاهی اوقات نمونه‌های بزرگ‌تری نیز ظاهر می‌شوند. هم‌چنین لباس‌های بایونتا از موهایش ساخته شده‌اند که موقع احضار شیاطین آن‌ها نیز کنار می‌روند. (این احتمالاً برای جذب مشتری بوده است)

داب‌استپ (Saint’s Row 4)

Saints_row_4_dubstep_gun

ما همه با قدرت موسیقی راک و توانایی آن در ذوب کردن صورت آشنایی داریم. گیتارها در بازی‌های مختلفی به عنوان سلاح به کارگرفته شده‌اند، مانند «بروتال لجندز» و «دویل می کرای». اما با اینکه راک موسیقی نابودی است، «سنتس رو 4» به ما نشان داد که امواج خام و ساده داب‌استپ (نوعی موسیقی رقص) می‌توانند تخریب کننده‌تر باشند. تفنگی در بازی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد امواج داب‌استپ را به سمت افراد روانه کنید و آن‌ها بعد از رقص کوتاهی به همراه محیط اطرافشان منفجر می‌شوند! (مطمئناً ناامید خواهید شد که بدانید چنین تفنگی در دنیای واقعی وجود دارد، به جز قسمت منفجر کردن)

اشک‌ها (Binding of Isaak)

the binding of isaac rebirth video

اگر کسی حق گریه کردن داشته آن ایزاک بیچاره است. مادر او به تازگی با خدا ارتباط بر قرار کرده و می‌خواهد فرزندش را قربانی کند. اما ایزاک فرار کرده و لخت و پتی به زیرزمین پناه می‌برد ولی او آنجا هم از هیولاها و ترسش در امان نیست و در مواجه با آن‌هاچه می‌کند؟ گریه! به محض اینکه ایزاک شروع به گریه می‌کند اشک‌های او مانند گلوله به بیرون شلیک می‌شوند. البته بازیکن با جلو رفتن در بازی می‌تواند اشک‌ها را آپگرید کند و آن‌ها را به خون، استفراغ و شیرشکلات تبدیل کند. (کی این بازی‌هارو انجام میده؟)

ماشین‌های تایپ (Typing of The Dead)

typewriter

بازی‌سازان راه‌های ابتکاری و جدیدی برای کشتن زامبی‌ها اختراع کرده‌اند. علاوه بر انواع تفنگ‌های عجیب شما می‌توانید با تایپ کردن در صورت زامبی‌ها با کیبوردی که به سینه‌تان وصل شده آن‌ها را بکشید. اما هنوز اینکه این تایپرایترها چگونه کار می‌کنند برای کسی مشخص نشده است. هیچ مدرکی هم وجود ندارد که این مسئله با جادو ارتباطی داشته باشد. (بعد از دیدن قسمت دوم بازی مشخص شد که زامبی‌ها هم نتوانسته‌اند رمز این پدیده را کشف کنند)

فلفل‌پاش (Alice: Madness Returns)

Madness-Returns-Pepper-Grinder-american-mcgees-alice-20305367-1280-720

آلیس در سرزمین عجایب مرجع همه برای چیزهای حیرت‌انگیز است. فلفل‌پاش، این سلاح بسیار خطرناک، در قسمت اول بازی در دست ملکه بدجنس قرار دارد و در قسمت دوم آلیس آن را برای خودش می‌گیرد. این فلفل‌پاش مانند یک مسلسل عمل می‌کند و آلیس از طریق آن دانه‌های فلفل را به بیرون شلیک می‌کند. (از آنجایی که این بازی توسط یک کمپانی آمریکایی ساخته شده انتظاری بیش از این نمی‌توان داشت.)

 روسری (Street Fighter Alpha)

rose_by_freshtofu-d1qtr6p

زمانی که رز را با لباس‌های شیکش در «استریت فایتر» می‌بینید شگفت‌زده خواهید شد که چگونه بانوی به این زیبایی اهل دعوا و زدوخورد باشد. جالب‌تر اینکه روسری زرد رنگی که او روی شانه‌هایش بسته است نه تنها حرکاتش را کند نمی‌کند بلکه می‌تواند به عنوان یک سلاح هم به کار رود. استفاده رز از روسری‌اش مانند استفاده یک آدم بدترکیب از شلاق است. به‌علاوه، شما با این روسری می‌توانید حملات دشمنان را دفع کنید یا انرژی درونی رز را هدایت کنید. (اینجاست که اهمیت حجاب مشخص می‌شود.)

اردک عروسکی (Crackdown 2)

maxresdefault (1)

از بین تمام چیزهایی که می‌شود طرف یک نفر پرتاب کرد و به او صدمه زد یک اردک کوچولو که در حمام نگه‌داری می‌شود زیاد گزینه مناسبی نیست. اما به شدت توصیه می‌کنم کواکر را در «کرک‌دان 2» دست‌کم نگیرید. این اردک را، که در قسمت اول هنوز توی تخم بود و در قسمت دوم جوجه شده، می‌توانید میان دشمنان پرتاب کرده و با یک صدای کواک آن را منفجر کنید و همه را حیرت‌زده کنید. (من که حیرت‌زده شدم)

کف (Dead Space 2)

ridiculous-weapons-foamfinger

زمانی که اسم توپ‌دستی را می‌شنوید تصویر اسلحه‌ای سنگین و قوی در ذهنتان ایجاد می‌شود. اما سورپرایز خواهید شد که بدانید در «فضای مرده 2» این اسلحه یک دست قرمز کف‌دار است که انگشت اشاره آن باز است. با شلیک این اسلحه ماده‌ای کف مانند به سمت دشمنان می‌رود و دست و پای آن‌ها را منفجر می‌کند. اما این اسلحه در بازی اصلی وجود ندارد و به عنوان یک جایزه زمانی که یک بار بازی را با درجه سختی بالا به پایان رساندید آزاد خواهد شد. (ناامید شدم که آن را از ابتدا در اختیار ندارم)

کره‌اسب کوچولوی من (Red Faction: Armageddon)

maxresdefault

آقای توتس، اسلحه‌ای که در آرمگدون دریافت می‌کنید، کره‌اسبی است که از زیر دمش اشعه‌ای مانند رنگین کمان شلیک می‌کند که دشمنان را بخار می‌کند. در همین سری “چکش شترمرغی” وجود داشت که می‌توانستید از آن برای له کردن دشمنانتان استفاده کنید. اما آقای توتس سلاحی منحصربه‌فرد است که اگر آن را آپگرید کنید و تیرش را بی‌نهایت کنید جالب‌تر هم خواهد شد.

این‌ها 9 تا از عجیب‌ترین سلاح‌هایی بود که من دیدم. به نظر شما کدام سلاح از بقیه عجیب‌تر بود؟ شما سلاحی دیده‌اید که از این‌ها هم عجیب تر باشد؟ منتظر نظرات شما هستم.

[su_button url=”http://www.makeuseof.com/tag/9-weirdest-weapons-video-games/” target=”blank” background=”#000000″]MakeUseOf[/su_button]

مطالب مرتبط

1 نظر
  1. .... می‌گوید

    خواهشا اون عکس بایونتا رو حذف کنید
    در سطح سایتتان نیست

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.