Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

کدام «ندای وظیفه» بهتر است؟

4

کدام نسخه در سری «ندای وظیفه» از بقیه بهتر است؟ سوالی حیاتی‌تر از این وجود ندارد. این سؤال به قدری مهم بود که یکی از نویسندگان PCgamer در توییترش یک نظر سنجی برگزار کرده تا نظر هواداران این سری پرطرفدار را در این باره بداند.

در ادامه با گیم‌نیوز همراه باشید تا به بررسی این نظر سنجی بپردازیم و ببینیم تاج بهترین «ندای وظیفه» به کدام قسمت می‌رسد.

پیش از شروع باید اشاره کنم که این رتبه‌بندی فقط برای نسخه‌های پی‌سی «ندای وظیفه» در نظر گرفته شده. پس «ندای وظیفه 3» در این مطلب جایی ندارد. امتیاز برای هر نسخه از 10 بوده و روش محاسبه امتیاز کل بر اساس فراوانی امتیازات برای هر نسخه بوده.

شمارش معکوس برای بهترین «ندای وظیفه» آغاز می‌شود:

#10 «ندای وظیفه: گوست»

امتیاز 2.9

call-of-duty-ghosts-1080p

واویلا. از بین 975 شرکت کننده فقط 8 نفر به «گوست» بالاترین امتیاز را دادند و 388 نفر به آن 1 از 10 دادند! در بین نظرات شرکت‌کنندگان کلمات “آشغال” و “بی‌محتوا” زیاد به چشم می‌خوردند.

#9 «ندای وظیفه: جنگاوری پیشرفته»

امتیاز 4.1

Call-of-Duty-Advanced-Warfare1

به نظر من «ادونس وارفر» زیاد بد نبود. مقادیر زیادی کوین اسپیسی در بازی وجود داشت، به‌علاوه حس هیجان و ترس دائمی. اما مثل اینکه بقیه نظر متفاوتی داشتند.

بعضی‌ها تم آینده‌ای بازی را دوست نداشتند، بعضی‌ها کلاً بازی را دوست نداشتند. هم‌چنین بخش چندنفره این بازی هم بعد از عرضه شدن DLC جدیدش زیاد شلوغ نیست. آخرین بازی که چک کردم تمام سرورها تقریباً خلوت بودند. به نظر می‌رسد بازیکنان ترجیح می‌دهند «بلک آپس 2» را چندنفره بازی کنند که بسیار جذاب‌تر از این نسخه است.

#8 «ندای وظیفه: مدرن وارفر 3»

امتیاز 4.8

COD-MW3_002

اگرچه چند نفر از «مدرن وارفر» تعریف کرده بودند، اما یک‌هایی که بقیه به آن دادند این نسخه را تا شماره 8 پایین کشید. “نقشه‌ها بسیار مسخره بودند و تفکر استراتژیک در بازی اصلاً کاربرد نداشت” و “اکتیویژن رسماً «مدرن وارفر 2» را بازسازی کرده و آن را بدتر کرده” نظراتی بودند که شما راجب به این بازی داده بودید.

اگرچه اینگونه نظرات یکم بی‌انصافی در حق بازی است، اما به نظر می‌رسد اکثر بازیکنان چیز خاصی در «مدرن وارفر 3» ندیدند.

#7 «ندای وظیفه: بلک آپس 2»

امتیاز 5.6

s485552643431500978_p22_i1_w1366

در زمان نوشته شدن این مقاله «بلک آپس 2» بیشترین هوادار را در استیم داشت و من از دیدن آن در اینجا تعجب کردم (انتظار داشتم رتبه بهتری بدست آورد). اما هم من و هم بقیه بازیکنان کمپین بازی را دوست نداشتیم. البته افرادی هم بودند که عقیده داشتند نقشه‌ها و تعادل سلاح‌ها در بازی عالی بود.

«بلک آپس 2» متعادل‌ترین امتیازات را داشت؛ تقریباً به همان اندازه‌ای که 1 گرفته بود 10 هم گرفته بود و دعوای اساسی بین شرکت‌کنندگان راجب به این بازی در گرفت.

#6 «ندای وظیفه: بلک آپس»

امتیاز 6.5

nerve_bops1-600x300

اولین «بلک آپس» بهتر از دنباله‌اش عمل کرد. بازیکنان تم بازی و بخش چندنفره و صدالبته ماد زامبی بازی را بسیار دوست داشتند، به قول یکی از بازیکنان “بهترین زامبی‌ها” در این نسخه بودند. همه این‌ها باعث شد «بلک آپس» 7 و 8 های زیادی کسب کند.

#5 «ندای وظیفه»

امتیاز 6.7

call-of-duty-1-coverblack-ops-2--innovation-or-isolation------evo-unlimited-1nepskmk

من تعجب کردم که این نسخه 10 های بیشتری کسب نکرد، اما منطقی به نظر می‌رسد که اولین نسخه «ندای وظیفه» در وسط لیست جای گیرد. مدت زیادی از آخرین باری که این نسخه را بازی کردیم می‌گذرد و احتمالاً خاطرات گنگی که از آن داریم دلیل این امتیاز است.

شخصاً در آن زمان «مدال افتخار» را بیشتر دوست داشتم اما خب، مثل اینکه این بازی محبوب‌تر بوده. اما این بازی هم توسط افراد مشابهی ساخته شده: وینس زامپلا و جیسون وست به همین دلیل است که هر دوی این عناوین هواداران خود را دارند.

#4 «ندای وظیفه: مدرن وارفر 2»

امتیاز 7.06

How-To-Install-Call-of-Duty-2-Game-Without-Errors

با فاصله کمی از «ندای وظیفه» عنوان مورد علاقه من «مدرن وارفر 2» قرار دارد. من این نسخه را خیلی دوست داشتم و شاید یکی از دلایل آن این بود که هنوز در جو «ندای وظیفه 4» بودم و این بازی هم زیاد با آن تفاوت نداشت. به‌علاوه بعد از «World at War» به دنبال جنگ‌های مدرن‌تر بودم و «مدرن وارفر 2» همان چیزی بود که می‌خواستم.

بعضی‌ها اما «مدرن وارفر 2» باب میلشان نبود. یکی از دلایل آن می‌تواند این باشد که برای این بازی سرورهای اختصاصی آنلاین برای پی‌سی اختصاص داده نشده بود و هم‌چنین این بازی آخرین عنوان دارای ماد بود و این هم یکی از عوامل مهم نارضایتی بود.

آماده 3 نفر برتر این رقابت هستید؟

#3 «ندای وظیفه 2»

امتیاز 7.09

Call-of-Duty-2-Features

همانطورکه ملاحظه می‌کنید رقابت در اینجا بسیار نزدیک شده و «ندای وظیفه 2» تنها با چند صدم جایگاه سوم را به خودش اختصاص داده. از اینجا به بعد دیگر تفاوت زیادی بین بازی ها وجود ندارد و فقط نظر بازیکنان است که تعیین کننده است.

به نظر من دلیل پیروزی «ندای وظیفه 2» بر نسخه اول بازی این بود که این بازی برای ایکس‌باکس 360 هم منتشر شد، به همین دلیل حدس من این است که افراد بیشتری این بازی را انجام داده‌اند. هم‌چنین این بازی برای اولین بار سیستمی داشت که خون شما را خود به خود پر می‌کرد؛ با وجود اینکه این کار در زمان خودش اعتراضاتی در پی داشت اما الان همه انتظار آن را دارند. دلیل آخر اینکه این بازی خوب بود.

#2 «ندای وظیفه: دنیا در جنگ»

امتیاز 7.13

FH8Q2KZFOD7QK8W.LARGE

«ورلد ات وار» با فاصله کمی در رده دوم جای دارد. اگر شما فکر می‌کنید نسخه شماره 2 از این یکی بهتر بود باید بگم که سخت در اشتباه‌اید.

چرا این نسخه این‌قدر محبوب است؟ بسیاری از شما به زامبی‌ها اشاره کردید. مردم زامبی‌های نازی را خیلی دوست دارند. به‌علاوه مادها نیز بودند؛ چیزهایی که بعد از «مدرن وارفر 2» وجود نداشتند.

نکتهٔ دیگر این بود که این بازی در فضای جنگ‌جهانی دوم ساخته شده بود. من که تاریخ رو خیلی دوست دارم شما رو نمیدونم. همچنین یکی از شما گفته بود که “سلاح‌ها، جراحات و صدا پیشگان عالی بودند”. نظر یکی دیگر از بازیکنان این بود که “«ورد ات وار» بهترین فضاسازی را در کل سری داشت”.

و بالاخره نفره اول:

«ندای وظیفه 4: جنگاوری مدرن»

امتیاز 8.2

hqdefault

همه می‌دانستیم که «ندای وظیفه 4» برنده می‌شود. این عنوان پیش‌گام بازی چند نفره بود، بیش از حد پیچیده نبود و داستان خطی جالبی را پیش می‌برد، مهم‌تر از همه اینکه زمانی همه از جنگ‌جهانی خسته شده بودند این بازی ما را به دنیای جنگ‌های مدرن وارد کرد.

اگر قرار بود من یک «ندای وظیفه» بسازم از «مدرن وارفر» الهام می‌گرفتم، اما چنین اتفاقی نمی‌افتد چون من بلد نیستم بازی بسازم.

تقریباً همه موافق بودند که این نسخه بهترین عنوان در کل سری است. اگر شما موافق نیستید باید سلامت عقلی خود را بررسی کنید. اما آزادی بیان به شما این اجازه را می‌دهد که در کامنت‌ها به من بگویید که از نظر شما کدام «ندای وظیفه» بهترین و بدترین بودند.

[su_button url=”http://www.pcgamer.com/the-call-of-duty-series-ranked/” target=”blank” background=”#ee1313″]PCgamer[/su_button]

مطالب مرتبط

4 نظر برای این مطلب
 1. محمد می‌گوید

  فقط مدرن وارفار.البته بلک اپس 1 هم خوب بود.

 2. محمد شمارا می‌گوید

  واقعا در باره اتاق 8 که اقای زعفرانی نوشته حیرت انگیز است یک مشت کلمات و جملات که فقط برای پر کردن صفحه بوده را دنبال هم کرده و خیلی سنگین هم بر گزار کرده که نشان علم بیکران ایشان بر سینماست پیشنهاد میکنم خودشان یکبار دیگر انرا بخوانند ببینند چه کمکی به خواننده میکند چه گره ای از فهم وادراک فیلم باز میکند چقدر داستان فیلم را میشکافد چه تحلیلی از فیلم میکند نظرش چیست این جملات را پای هر فیلمی میشود گذاشت درست آنجایی که باید یک ذره اطلاعات بدهد و آگاهی خواننده را بالا ببرد میگوید کشف راز جعبه قرمز رنگ را بخودتان واگذار میکنم خسته نباشی اگر بهتان بر نخورد اصلا از این فیلم سر در نیاورده ان متن نوشته شده را برای معرفی هر فیلمی میتوان نوشت یک کلیشه است تنها اطلاعاتی که بما داد اینکه در مورد یک زندانی است از کمالات شیخ چه عجب شیره را خورد و گفت شیرین است

 3. سینا می‌گوید

  به نظر من هرچی می رن بالاتر چرت و پرت تر می شن همون نسخه اولیا بهترن

 4. sina jan می‌گوید

  واقعا سایت خوبی دارید
  امیدوارم سایتتون بیشتر پیشرفت کنه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.