Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

۱۳ کامیک تک نسخه‌ای برای ایام نوروز ۹۵

0

باز به این روزهای خوش و شیرین رسیده‌ایم و با 13 روز تعطیلات و کلی وقت خالی و… گیر کرده‌ایم و باز هم دغدغه‌ی پر کردن این اوقات خالی. اما نگران نباشید گیم‌نیوز با مقالات نوروزی سرگرمی‌های مختلفی را به شما معرفی خواهد کرد که طی این 13 روز بی‌کار نمانید. در این مقاله به معرفی 13 کامیک مناسب تک نسخه برای این 13 روز تعطیلی می‌پردازیم تا حدود 1 الی 2 ساعت وقت خود را به مطالعه‌ی ماجراجویی‌های جذاب کرکتر های مختلف دنیای بزرگ کتاب های کامیک بپردازید. سال گذشته همکار خوبم سجاد سعیدی مقاله‌ای تحت عنوان “ده کامیکی که باید در ایام نوروز بخوانید” منتشر کرد که اگر آن را از دست دادید، حتما یک سر به لینک بزنید.

 •  Ghost Rider Annual #2

Ghost_Rider_Annual_Vol_3_2
“مترسک. وقتی این همه آدم بی گناه رو کشتی؛ چه چیزی میتونه جلوی منو بگیره که دردی هزار برابر این قتل ها به تو وارد نکنم؟”

چه کسی را بهتر از «دَن کچ» آتشین سراغ دارید که نوروز خود را با آن شروع کنید؟ یکی از داستان‌های جذاب کرکتر «روح سوار» (Ghost Rider) که در حقیقت یک کتاب به شدت جذاب از نویسنده‌ی افسانه‌ای مارول یعنی «وارن الیس» است. تیتر این کتاب «آروزی درد و رنج بکن» است که خیلی با روحیه‌ی روح سوار سازگاری دارد! “سالیانه ی روح سوار #2” یکی از جذاب‌ترین کامیک‌های سری است که به مبارزه‌ی روح سوار و یک شرور معروف در یونیورس مارول یعنی «مترسک» می پردازد که داستان جذاب و نفس گیری را بازگو می‌کند. از نقاط قوت این کتاب می‌توان به پانل چینی‌های قوی و همچنین روایت و پایان‌بندی زیبای داستان اشاره کرد. این کتاب در سپتامبر 1994 توسط انتشارات مارول منتشر شد.

لینک دانلود

 • The End: Hulk

Hulk The End
“منو عصبی نکن. باور کن … دوست نداری عصبانیت منو ببینی”

یکی از جذاب‌ترین داستان‌های مارول، مجموعه‌ی «پایان» (The End) است که به پایان داستان‌های مختلف ابرقهرمان‌های مارول می‌پردازد. یکی از جذاب‌ترین نسخه‌های این سری، مربوط به پایان کار شخصیت «هالک» است که نه تنها داستان به شدت جذابی دارد بلکه از یک طرح، نقاشی و پانل چینی چشم‌نواز برخوردار است. داستان این نسخه به پایان کار «بروس بنر» مشهور می‌پردازد و نجات او از یک هولوکاست اتمی را نشان می‌دهد. این کتاب با یک شروع خارق العاده، زیبا و هنری و یک پایان احساسی و جذاب و همچنین بعید از کتاب‌های هالک برخوردار است که ارزش این کتاب را بیش از پیش می‌کند. این کتاب در آگوست 2002 توسط انتشارات مارول منتشر شد که وظیفه‌ی نوشتن پانل‌های آن را «پیتر دیوید» عهده‌دار بود. در ادامه می‌توانید این کامیک را دانلود کنید.

لینک دانلود

 • American Vampire – The Long Road to Hell

80809664
“من آدم خوبیم. باور کن … اما وقتی که تشنم میشه یه کم اخلاقم تغییر می کنه”

بنده! شخص خودم! امکان ندارد که مقاله‌ای چند برتری از کامیک‌ها و یا نویسنده‌ها بنویسم و اسم یا اثری از «اسکات اسنایدر» در آن نباشد. یکی از آثار موفق اسنایدر مجموعه‌ی «خون آشام آمریکایی» است که شاید بتوان گفت این نویسنده محبوبیت خود را مدیون این اثر است. اسنایدر قبل از این که نویسنده‌ی پرچمدار کامیک بوک‌های بتمن شود، نویسنده‌ی این مجموعه بوده که از فروش بالایی برخوردار بودند و توانست طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند. جالب است بدانید که نویسنده‌ی تحسین شده‌ی ژانر ترسناک، یعنی «استفن کینگ» نیز در بخش داستانی کمک بسزایی به اسکات اسنایدر کرده است و شاید بتوان گفت که کل ترس این کامیک به هوش و ذکاوت این شخص باز می‌گردد و رمز و رازهای داخل کامیک به اسنایدر! این کامیک بوک 64 صفحه‌ای در ژوئن سال 2013 توسط انتشارات «ورتیگو» منتشر شد.

لینک دانلود

 • HellBlazer 01 Annual 2012

"تو به اینجا تعلق نداری. تو نباید اینجا باشی. اما حالا که اینجایی ... بزار تو مسیر به خونه راهنماییت کنم. برگرد به جهنم"
“تو به اینجا تعلق نداری. تو نباید اینجا باشی. اما حالا که اینجایی … بزار تو مسیر به خونه راهنماییت کنم. برگرد به جهنم”

اگر فکر کردید که «کنستانتین» کبیر را از یاد می‌بریم کاملا اشتباه فکر کردید! یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های مشترک دی سی و ورتیگو، «جان کنستانتین» کارگزار جهنم است که وظیفه‌ی لوسیفر را برایش انجام می‌دهد و موجودات جهنمی را که غیرقانونی به دنیای انسان‌ها راه پیدا کرده‌اند به خانه شان باز می‌گرداند. سالیانه‌ی اول سری جدید کامیک بوک‌های “HellBlazer” نه تنها داستان زیبا و امروزی را به تصویر می‌کشد، بلکه از پانل چینی‌های زیبای این کامیک بوک به وجد می‌آیید. مضمون تاریک و ترسناک این کتاب از همان ابتدا شما را جذب خود خواهد کرد و به شما اجازه نمی‌دهد لحظه‌ای چشمان خود را از پانل‌ها جدا کنید. این کتاب توسط پیتر میلیگان در سال 2012 به صورت مشترک توسط انتشارات دی سی و ورتیگو منتشر شد.

لینک دانلود

 • Daredevil v1 – Annual 11

"یا بهم همه چی رو میگی ... یا انقدر بهت مشت میزنم که از صورتت فقط گودی چشمات مشخص باشه"
“یا بهم همه چی رو میگی … یا انقدر بهت مشت میزنم که از صورتت فقط گودی چشمات مشخص باشه”

همان‌طور که می‌دانید، فصل دوم سریال «دردویل» (Daredevil) از شبکه‌ی «نت‌فلیکس» پخش شده است و نوروز هم وقت خوبی است که آشنایی بیشتری با این شخصیت پیدا کنید. سالیانه‌ی یازدهم از بخش اول کتاب‌های شخصیت «بی باک» شاید بهترین گزینه برای گذراندن وقت در نوروز باشد. نه تنها این کتاب جذابیت بالایی در زمینه‌ی بصری دارد بلکه با حضور شخصیت «ددپول» جذابیت این کتاب دو چندان می‌شود! همچنین استاد «استن لی»، افسانه‌ی کامیک‌بوک کمپانی مارول و خالق شخصیت بی باک شخصا بر روی این کتاب نظارت داشته و این کتاب را یکی از کتاب‌های مورد علاقه‌ی خود خوانده است. این کتاب در سال 1997 توسط «جو کلی» نوشته و توسط انتشارات مارول منتشر شد.

لینک دانلود

 • Ant-Man Larger Than Life

"خنده داره که یه موجود کوچیک بتونه جلوی این همه خرابکار بزرگ مقابله کنه. مگه نه؟"
“خنده داره که یه موجود کوچیک بتونه جلوی این همه خرابکار بزرگ مقابله کنه. مگه نه؟”

یکی از بهترین کتاب‌های مناسب نوروز است. این کتاب شامل 3 داستان مختلف از «مرد مورچه‌ای» است که مطمئنا از خواندن آنها لذت کافی خواهید برد. دو داستان اول یک ماجرای زیبا و داستان جدیدی را تعریف می‌کند و داستان سوم در حقیقت بازسازی دو کتاب Tales to Astonishin #27 و Tales to Astonishing #35 است که به ترتیب اولین کتاب‌هایی هستند که «هنک پیم» در لباس مرد مورچه‌ای در آن حضور پیدا می‌کنند. این کتاب توسط «ویل کرنا پیلگریم» نوشته شده است و در ژوئن سال 2015 توسط انتشارات مارول عرضه‌ی کتاب فروشی‌ها شد.

لینک دانلود

 • Amazing Spider-Man: Swing Shift

"شاید فکر کنی میتونی هر جایی که دلت میخواد قلدری کنی ... ولی الان توی شهر منی!"
“شاید فکر کنی میتونی هر جایی که دلت میخواد قلدری کنی … ولی الان توی شهر منی!”

یکی از کامیک‌های تک نسخه‌ای محبوب سری موفق «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز»، نسخه‌ی «تغییر نوسان» است که توسط نویسنده‌ی پرحاشیه‌ی مارول یعنی «دن اسلات» نوشته شده است. با توجه به سابقه‌ی پر فراز و نشیب دن، خیلی‌ها از کنار این کامیک به راحتی می‌گذرند. اما باید اعتراف کرد که این کامیک یکی از قوی‌ترین کتاب‌های این نویسنده است و شاید با خواندن این کتاب نظرتان نسبت به این نویسنده عوض شود. همچنین پانل چینی و گرافیک بصری این کتاب بسیار زیبا است و با توجه به داستان ابتدایی که در حقیقت تولد «عمه می» است، شاید مناسب فضای نوروزی نیز باشد. این کتاب در روز «کامیک بوک‌های رایگان» در سال 2007 توسط انتشارات مارول و تحت نام Amazing Spider-Man منتشر شد.

لینک دانلود

 • Captain America: Loose Nuke

"میدونم الان داری وظیفتو انجام بدی ... اما نهایتا 1 دقیقه بتونی جلوی من دووم بیاری. پس بهتره وقته منو نگیری و بری پی زندگیت قبل از این که صدمه ببینی"
“میدونم الان داری وظیفتو انجام بدی … اما نهایتا 1 دقیقه بتونی جلوی من دووم بیاری. پس بهتره وقته منو نگیری و بری پی زندگیت قبل از این که صدمه ببینی”

سرباز وفادار آمریکایی بار دیگر در یک ماجرای جذاب و خواندنی حضور پیدا کرده است تا یکی از وان شات‌های ارزشمند بخش سوم کتاب‌های «کاپتان امریکا» را رقم بزند! نویسنده‌ی این کتاب یعنی «ریک مندر» به قدری این کتاب را جذاب و خواندنی نوشته است که مارول پس از این کتاب نیز دو دنباله برای آن نوشت. هر چند که نتوانست به موفقیت این نسخه بسازد اما به هر حال تلاش مارول ستودنی بود! گرافیک زیبای این کتاب از همان ابتدا و کاور کتاب پیداست.  این کتاب 136 صفحه‌ای در دسامبر سال 2014 توسط انتشارات مارول عرضه شد و یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های مارول در سال 2014 نام گرفت.

لینک دانلود

 • Lady DeadPool

"هیچوقت فکر نمی کردم کندن دو دست همزمان انقدر هیجان و جذابیت داشته باشه!"
“هیچوقت فکر نمی کردم کندن دو دست همزمان انقدر هیجان و جذابیت داشته باشه!”

احتمالا منتظر بودید که یک کامیک بوک از «ددپول» معرفی کنیم. خب هر چند ددپول شخصیتی به شدت طناز است که از آن خسته نخواهیم شد اما به هر حال باید شخصیت‌های دیگر را نیز مد نظر بگیریم! اما اگر قرار نیست «وید ویلسون» را در لیست قرار دهیم یک ویلسون دیگر را جایگزین می‌کنیم و این بار نوبت «واندا ویلسون» یا «خانم ددپول» است که در لیست ما قرار بگیرد. جالب است بدانید که نویسنده‌ی این کتاب نیز یک خانم یعنی «مری چوی» است که روحیه‌ی زنانه و استفاده از دیوانگی ددپول بودن یک ترکیب فوق‌العاده را تشکیل داده است و این کتاب را خواندنی‌تر از پیش می‌کند. این کتاب در سال 2010 توسط مری چوی نوشته شد و توسط انتشارات مارول در یک کتاب 26 صفحه‌ای منتشر گردید.

لینک دانلود

 • Wolverine: Weapon X

"من تو شغلم بهترینم. اما شغلم زیاد قشنگ نیست ..."
“من تو شغلم بهترینم. اما شغلم زیاد قشنگ نیست …”

«ولورین» داستان‌های بسیار زیادی طی این همه سال حضورش در دنیای کتاب‌های کامیک دارد و حقیقتا انتخاب یک داستان مناسب برای این لیست بسیار سخت بود؛ اما بالاخره موفق شدیم یک تک نسخه‌ی مناسب برای ایام عید انتخاب کنیم. کتاب «اسلحه‌ی اکس» یکی از بهترین کتاب‌های ولورین تا به حال است و به شما قول می‌دهیم که با خواندن این کتاب به شدت سرگرم شوید و نتوانید چشم خود را از صفحه بردارید! این کتاب ولورین را دقیقا همانطور که دوست داریم، یعنی یک فرد منزوی و خشن و به اصطلاح تک پر نشان می‌دهد. این کتاب توسط «بری ویندسر اسمیت» نوشته و در آوریل 1994 توسط انتشارات مارول منتشر شد.

لینک دانلود

 • Superman: Earth One

"من یا تو اهمیتی نداریم ... تا وقتی که پای عدالت در میون باشه"
“من یا تو اهمیتی نداریم … تا وقتی که پای عدالت در میون باشه”

لیست بدون سوپرمن مانند قورمه‌سبزی بدون سبزی است! یکی از قشنگ‌ترین و قوی‌ترین مجموعه کتاب‌های کامیک دی سی «زمین شماره‌ی یک» است که طی این چند سال اخیر خیلی از قهرمان‌های دی سی را شامل شده. سوپرمن نیز از این دسته‌بندی مستثنا نیست و نه تنها یک کتاب بلکه دو کتاب را برای این شخصیت در نظر گرفته‌اند. هر چند با خواندن کتاب اول می‌توانید لذت کافی را ببرید و نیازی به کتاب دوم نیست اما برای تکمیل کردن تکلیف نیز شده دومین کتاب از مجموعه را نیز برای شما قرار خواهیم داد. این کتاب توسط «مایکل استرازنسکی» و در اکتبر سال 2010 نوشته شد و وظیفه‌ی انتشار آن را کمپانی دی سی کامیکز عهده‌دار بود.

لینک کتاب اول

لینک کتاب دوم

 • Batman: Year One

"آقایان و خانم ها! شما به اندازه ی کافی از گوشت و روح شهر گاتهام خورده اید. اما دیگه کافیه. از این به بعد ... هیچکدومتون در امان نیستید ...!"
“آقایان و خانم ها! شما به اندازه ی کافی از گوشت و روح شهر گاتهام خورده اید. اما دیگه کافیه. از این به بعد … هیچکدومتون در امان نیستید …!”

یکی از بزرگترین نویسنده های تاریخ کتاب های کامیک، آقای فرانک میلر است که داستان های خارق العاده ی او سر تا سر مارول و دی سی حضور دارد. اما شاید همه این شخص را از کتاب های معروفش در دنیای بتمن بشناسند. یکی از کتاب هایی که نقش بسزایی در دنیای بتمن داشت، کتاب “بتمن:سال اول”بود. این کتاب بهترین گزینه ی ممکن برای گذراندن یک عید بتمنیست. نه تنها این کتاب به شدت داستان جذاب و سرگرم کننده ای دارد، بلکه این کتاب به ریشه ها و ظهور بتمن می پردازد که می تواند گزینه ی مناسبی برای تازه وارد ها به دنیای بتمن و کتاب هایش باشد. این کتاب در ماه می 1987 توسط فرانک میلر نوشته شد و توسط انتشارات دی سی به چاپ رسید و در کامیک فروشی ها توانست رکوردی خیره کننده در فروش به جا بگذارد. در ادامه می توانید این کامیک جذاب و خواندنی را دانلود کنید.

لینک دانلود

 • HellBoy Winter Special

"با یکم آتیش چطوری؟"
“با یکم آتیش چطوری؟”

یکی از غافل‌گیری‌های امسال مارول، انتشار کامیکی از «پسر جهنمی» بعد از مدتی مدید بود که باعث خشنودی مخاطبین مارول و طرفداران این شخصیت شد. این کتاب که یک کتاب تک نسخه است در زمستان 2015 منتشر شد اما جزء کتاب‌های 2016 محسوب می‌شود. این کتاب توسط مایک میگنولا یکی از نویسندگان تحسین شده‌ی مارول نوشته شده است. خوشبختانه این کتاب آرت و پانل‌چینی بسیار زیبایی نیز دارد. ترکیب پسر جهنمی در وسط برف و زمستان نیز خود یک پارادوکس جالب است. از این دست سکانس‌ها در این کامیک کم نیستند و مثال آن را می توانید بارها در این کتاب مشاهده کنید. این کتاب را به هیچ وجه از دست ندهید.

لینک دانلود

این شما و این هم 13 کتاب کامیک مناسب برای ایام عید که به شما معرفی کردیم. توصیه می کنم تک تک این کتاب ها را مطالعه کنید که سعی کردیم از هر کرکتر و شخصیت های مختلف از انتشارات مختلف و در سبک های مختلف حداقل یک کتاب معرفی کنیم و مطمئنم از خواندن آن‌ها لذت خواهید برد و ایام عید خود را لذت‌بخش‌تر از گذشته سپری خواهید کرد. همچنین همکاران عزیزم فیلم‌ها و بازی‌های مناسب برای تجربه کردن در ایام عید را در گیم‌نیوز معرفی کرده‌اند که توصیه می‌کنم به آن‌ها نیز نگاهی بیندازید.

عید شما مبارک و سال خوبی را برای شما آرزومندم.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.