Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

برخلاف گفته‌های مایکروسافت، ایکس‌باکس‌وان اِس کارایی بازی‌ها را بهبود می‌دهد

0

ظاهراً برخلاف گفته‌های مایکروسافت، کنسول جدید این شرکت یعنی ایکس‌باکس‌وان‌اِس واقعاً روی پرفورمنس (کارایی) بازی‌ها تاثیر می‌گذارد.
ایکس‌باکس‌وان‌اِس نسبت به ایکس‌باکس‌وان‌های معمولی قدرت پردازشی بیشتری دارد اما به نظر می‌رسد مایکروسافت هنگام صحبت کردن در مورد آن احتیاط و افتادگی به خرج داده.
به تازگی بخش Digital Foundry وبسایت Eurogamer یک تست و بررسی کامل بر روی این کنسول انجام داده که نشان می‌دهد ایکس‌باکس‌وان‌اِس حقیقتاً می‌تواند فریم‌ریت بازی‌ها را در زمان اجرا افزایش دهد.
این وبسایت در بررسی خود گفته حتی در مورد بازی‌هایی که فریم‌ریت آن‌ها قفل شده و در ایکس‌باکس‌وان‌های معمولی مشکلات اُفتِ فریم دارند هم در ایکس‌باکس‌وان‌اِس شاهد بهبود آن‌ها هستیم.
در بررسی‌ها آمده است:
“در بدترین حالت کارایی این کنسول مشابه ایکس‌باکس‌وان‌های استاندارد است. در بهترین حالت ما شاهد تفاوت 9 فریم در ثانیه در زمان اجرای محتوای یکسان توسط دو کنسول بودیم.”
هرچند این بهبود شامل تمام بازی‌ها نمی‌شود (مثلاً در مورد فال‌آوت 4 هیچ تغییری را شاهد نیستیم) اما تیم Digital Foundry بررسی‌هایی بر روی چند بازی انجام داده که نتایج آن به صورت زیر است:

 • Project Cars first-person – به‌طور متوسط 7 درصد افزایش کارایی، معادل افزایش 5 فریم در ثانیه.
 • Project Cars third-person – به‌طور متوسط 11% افزایش کارایی معادل 9fps
 • Hitman in unlocked frame rate mode – معادل 6.1% افزایش کارایی در میان‌پرده‌ها و 8.1% افزایش کارایی در گیم‌پلی.
 • Resident Evil 5 Remastered – معادل 2.5% افزایش کارایی.
 • Tomb Raider – مشکل پائین‌تر آمدن فریم‌ریت به زیرِ 30 را برطرف می‌کند.
 • Batman: Arkham Knight – معادل 4% افزایش کارایی و همین‌طور برطرف کردن مشکل شکستگی تصویر.
 • Alan Wake’s American Nightmare (backwards compatible) – مشکل پائین‌تر آمدن فریم‌ریت به زیرِ 30 را برطرف می‌کند.

  در بررسی‌های به‌عمل‌آمده، همچنین مشخص شده که هیتمن بر روی ایکس‌باکس‌وان‌اِس در بعضی مواقع تا 9% سریع‌تر از پلی‌استیشن 4 اجرا می‌شود. اگر مقاله‌ی Digital Foundry را به صورت کامل بخوانید، می‌توانید اطلاعات بسیار جالبی در مورد نحوه‌ی عملکرد ایکس‌باکس‌وان‌اِس و این‌که چه‌طور GPU قدرتمند این کنسول در بعضی موارد کارایی بهتری را ارائه می‌دهد، به دست بیاورید.
  هنوز مشخص نیست ایکس‌باکس‌وان‌اِس جایگزین ایکس‌باکس‌وان‌های معمولی می‌شود یا خیر اما حداقل خیال‌تان راحت باشد که بازی‌های ساخته‌شده بر روی هر دو کنسول سازگار خواهند بود و مشکلی در اجرای آن‌ها نخواهید داشت.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.