Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

گزیده‌ای از پربازدیدترین مطالب گیم‌نیوز در سال ۹۵

0

سال 95 -که نفس‌های آخر خود را می‌کشد- پرفراز و نشیب در همه‌ی عرصه‌ها بود. بازی‌ها، فیلم‌ها، سریال‌ها و همه چیز پستی و بلندی بسیاری داشتند. برای گیم‌نیوز هم تقریبا -البته به رسم هر سال!- همین‌طور بود. این‌که کدام مطالب گیم‌نیوز در این سال پرمخاطب‌تر از همه بودند برای ما از جذابیت خاصی برخوردار است و به نوعی نقشه‌ی راه را برای سال بعد ترسیم می‌کند. برای مخاطبین می‌تواند از این حیث مورد اهمیت باشد که با رویکرد گیم‌نیوز به سرگرمی آشنا شده و چنان‌چه تا کنون فرصت نکرده‌اند، از این مطالب استفاده کنند.

در سال 95 مخاطبان سریالی و سینمایی گیم‌نیوز بیشتر بودند. از جمله پرمخاطب‌ترین مطالب این سایت در سالی که -دیگر تقریبا می‌شود گفت- گذشت، نقدهای فیلم بودند که برای مدتی به صورت منظم منتشر می‌شدند. پرمخاطب‌ترین نقد فیلم سایت در این سال نقد فیلم هنجار شکن و از نظر گیم‌نیوز کاملا بی‌ارزش «سوسیس پارتی» است که در صدر جدول پربازدیدترین مطالب سایت هم قرار می‌گیرد. در این مطلب می‌خوانید:

[su_quote class=”blackqoute”]برای مخاطب نگون‌بختی که می‌خواهد یک چیز طنز ببیند و با این اثر کمی تفریح کند، مواجهه با حجم عظیمی از فلسفه، نقد اجتماعی و مذهبی آن هم نه به شکل درست، بلکه با تمسخر (نه هزل و هجو مغزدار مثل ساوث پارک) همه چیز، شاید شوکه‌کننده باشد. سوسیس پارتی از همان دقیقه‌ی اول مستقیمأ به مذهب حمله می‌کند و شاید این‌گونه به نظر برسد که هدف، انتقاد از مذهبیون افراطی است اما فیلم مشخصأ قصد استهزاء همه‌جانبه‌ی دین را دارد و برای هیچکس کوچک‌‎ترین ارزشی قائل نیست. در دنیای مدرنی که هر روز سخن از «احترام» به عقاید و تفکرات می‌شود، این انیمیشن یک عقب‌گرد کامل است.[/su_quote]

این مطلب را این‌جا به صورت کامل بخوانید.

طرفداران «بازی تاج و تخت» همراهی بی‌نظیری با گیم‌نیوز داشتند. همزمان با پخش فصل ششم این سریال، هر قسمت از آن را در فاصله‌ای کوتاه بررسی می‌کردیم و ضمنا نویسنده‌ی گیم‌نیوز انتظارات خود از قسمت بعدی را هم اعلام می‌کرد. به همین سادگی بررسی قسمت‌های مختلف فصل ششم این سریال به پربازدیدترین‌های سایت گیم‌نیوز تبدیل شدند. قسمتی از این نقدها را می‌خوانید:

[su_quote class=”blackqoute”]قسمت اول از فصل ششم این سریال، یک بازنمایی و یادآوری تند و سریع از اتفاقات پایانی فصل قبل بود و جوابی برای سوالات متعدد ما مخصوصا در باب سرنوشت جان اسنو ندارد. این قسمت بیشتر شبیه به یک «آنچه گذشت» است و اتفاقات ریز جدید آن هم چندان اهمیت خاصی ندارند. منتها شاید انجام چنین کاری لازم بود چرا که تعدد شخصیت‌ها، مکان‌ها و حوادث چاره‌ای جز یک ریویوی سریع در قسمت اول برای سازندگان باقی نگذاشته است. ضمن اینکه چند سوال جدید هم به سوالات قبلی‌مان اضافه شد. هویت واقعی ملیساندره چیست؟ آن سکانس هولناک پایانی می‌خواهد چه چیزی بگوید؟ معبد «دوش خالین» کجاست؟ پسران هارپی در مرین از چه کسی دستور می‌گیرند؟ این سوالات به همراه چندین پرسشی که از قبل وجود داشت، اشتیاقمان را برای تماشای ادامه‌ی این فصل دو چندان کرده است. قسمت بعدی به احتمال فراوان با برن دیدار می‌کنیم و باز هم به احتمال فراوان یک جنگ و خونریزی نسبتا بزرگ نیز خواهیم داشت. ایراداتی که در بالا اشاره کردیم را به «آنچه گذشت» بودن این قسمت می‌بخشیم اما در ادامه انتظاراتمان از بازی تاج و تخت بیش از این‌ها خواهد بود.[/su_quote]

بررسی قسمت اول فصل ششم بازی تاج و تخت را کامل بخوانید.

[su_quote class=”blackqoute”]قسمت سوم از فصل ششم بازی تاج و تخت یکی از ضعیف‌ترین قسمت‌های کل سریال است و عملا به جز سکانس برج لذت، هیچ چیز خاص دیگری ندارد. امیدواریم در آینده اوضاع بهتر شود وگرنه بعید است با چنین قسمت‌های ضعیف و ملال‌آوری بتوان انتظارات طرفداران را برآورده کرد.[/su_quote]

بررسی قسمت سوم فصل ششم بازی تاج و تخت را کامل بخوانید.

[su_quote class=”blackqoute”]طنین جمله‌ی «در را نگه دار» (Hold the Door)، کات خوردن‌های متعدد بین گذشته و حال، تلاش هودور برای بسته نگه داشتن در، تکرار جمله توسط ویلیس، حمله وایت واکرها به هودور و در نهایت تبدیل جمله‌ی Hold the Door به Hodor به همراه موسیقی فوق‌العاده‌ی رامین جوادی، توانست یکی از بهترین سکانس‌های تاریخ این سریال را رقم بزند. [/su_quote]

بررسی قسمت پنجم فصل ششم بازی تاج و تخت را کامل بخوانید.

[su_quote class=”blackqoute”]شخصیت بلک فیش بسیار کاریزماتیک و خوب پرداخته و نمایش داده می‌شود و برای دومین بار در این فصل بعد از حضور دوست داشتنی سر آرتور دین، اکنون نوبت بلک فیش است که با تنها چند دقیقه حضور خود، شما را شیفته خود کند. البته طبق سنت سریال، نباید به شخصیت‌های دوست داشتنی و جدید دل بست چرا که معمولا سرنوشت خوبی در انتظارشان نیست.[/su_quote]

بررسی قسمت هفتم فصل ششم بازی تاج و تخت را کامل بخوانید.

بعد از بازی تاج و تخت و HBO بدون شک «فرار از زندان» طرفداران بی‌شماری دارد. خبری که فاکس اعلام کرد همه‌ی طرفداران را به تکاپو انداخت و وقتی شما به عنوان یک علاقه‌مند به مایکل اسکافیلد و ماجراهای هیجان‌انگیز او در چهار فصل گذشته فکر می‌کنید و می‌دانید که این سریال برای یک فصل کاملا جدید باز خواهد گشت، به دنبال تریلر آن می‌گردید! این‌طور می‌شود که تریلر رسمی فصل جدید سریال فرار از زندان به یکی از پربازدیدترین مطالب گیم‌نیوز تبدیل می‌شود.

اگر این تریلر را از دست داده‌اید، این‌جا تماشا کنید.

بهترین تصاویر از مراسم گلدن گلوب 2017 مطلب پربازدید دیگری است که به بخش فیلم و سریال سایت مربوط می‌شود.

این تصاویر را می‌توانید این‌جا مشاهده کنید.

مطالب مرتبط با بازی‌ها در سال 95 طرفداران خاص خود را داشتند و در گیم‌نیوز، مخاطبین خاص‌تر! از جمله پربازدیدترین مطالب گیم‌نیوز در این سال متعلق به اولین رونمایی از بازی جدید سازنده‌ی «لیمبو» یعنی استودیوی Playdead است که بعد از عرضه به موفقیت زیادی هم رسید. در این مطلب پیش از رونمایی رسمی از بازی Inside در گیم‌نیوز از تصاویر و تریلری منتسب به آن خبر داده بودیم.

این‌جا می‌توانید اولین نمایش گیم‌پلی بازی اینساید را تماشا کنید.

بعد از عرضه‌ی این عنوان هم در گیم‌نیوز آن را نقد کردیم که در ادامه گزیده‌ای از آن می‌خوانید:

[su_quote class=”blackqoute”]گرافیک منحصر به فرد و تحسین برانگیز لیمبو سطح انتظارات برای دیدن هنر سازندگان برای اینساید را به شدت بالا برد. با عرضه اینساید مشاهده کردیم که سازندگان پا را از این هم فراتر گذاشته و هنر خود را باز هم به رخ کشیده‌اند. تغییر محیط بازی از دو، به دو و نیم بعدی باعث شده که محیط اطراف پویاتر و با جزئیات‌تر باشد. سازندگان بعضا در محیط‌های مختلف از تم سیاه و سفید دوری کرده و رنگ را به صحنه بازی پاشیده‌اند که وجود آن باعث می‌شود که گیمر به عناصر رنگی بیش از بقیه عناصر توجه کند. وجود رنگ‌هایی از قبیل قرمز، زرد و نارنجی همواره حس خطر را در بازی‌کننده زنده نگه می‌دارند. درکل هماهنگی میان گرافیک هنری منحصر به فرد با داستان و تم بازی، در میان عناوین دیگر ستودنی است و باز هم هنر سازندگان را به همه نشان داده است.[/su_quote]

این‌جا می‌توانید نقد این بازی را به صورت کامل بخوانید.

رونمایی شرکت یوبی‌سافت از قسمت جدید بازی واچ‌داگز هم طرفداران زیادی داشت. یکی از پربازدیدترین مطالب گیم‌نیوز در سال 95 متعلق به مطلب رونمایی از Watch Dogs 2 است.

این‌جا می‌توانید مطلب معرفی رسمی بازی واچ‌داگز 2 را بخوانید.

ظاهرا در میان مخاطبین گیم‌نیوز، طرفداران یوبی‌سافت و بازی‌های این شرکت زیاد هستند. به همین ترتیب یکی دیگر از پربازدیدترین مطالب گیم‌نیوز در زمینه‌ی بازی‌ها، مربوط به یکی از زیباترین تریلرهای بازی Ghost Recon Wildlands است.

این‌جا می‌توانید تریلر گیم‌پلی ماموریت اسکای‌دایو از بازی Ghost Recon Wildlands را تماشا کنید.

این بازی که حدودا 10 روز است منتشر شده، بازخوردهای خوبی از منتقدان دریافت کرده است و امتیاز نقدهای این بازی را می‌توانید این‌جا بخوانید.

همچنین اگر می‌خواهید بدانید که رایانه‌ی شما قادر به اجرای این بازی هست یا نه و از عملکرد بازی جدید یوبی‌سافت مطلع شوید، می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.

 

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.