Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

نگاهی به بازی‌هایی که قرار است برای SNES کلاسیک عرضه شوند

1

کم‌تر از یک هفته است که نینتندو (Nintendo) کنسول بازی کلاسیک دیگری را معرفی کرده است. SNES Classic با مجموعه‌ای از بازی‌ها در ماه سپتامبر عرضه خواهد شد. اطلاعات بیشتر در مورد این کنسول را در گیم‌نیوز بخوانید. و اما بازی‌های این کنسول کدام‌ها هستند؟ در مورد آن‌ها چه می‌دانیم؟ در ادامه نگاهی به 21 عنوانی می‌اندازیم که قرار است همراه با این کنسول در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرند.

Kirby’s Dream Course

هیچ‌کس به خاطر این بازی SNES Classic را نمی‌خرد! در واقع شاید هیچ‌کس هیچ‌وقت برای یک شبیه‌ساز گلف با دوربین ایزومتریک که ستاره‌ی اصلی آن هم یک جسم صورتی است هیچ کنسولی را نمی‌خرد! تقریبا مطمئنیم که این بازی صرفا برای بالا بردن بازی‌های این کنسول رترو در این لیست قرار گرفته است.

قیمت بازی در سایت ebay حدود 50 دلار است!

Super Punch-Out!!

یک مثال معروف هست که می‌گوید هرگز به یک بازی که آخر اسمش دو تا علامت تعجب هست اعتماد نکن!! این بازی بوکس که حریف را در مقابل شما قرار می‌دهد و مبارز را در پیش‌زمینه محو می‌کند، به طرز عجیبی غیرعادی است!! انگار که با یک روح می‌رقصید!! این بازی سرگرم‌کننده است اما فقط برای چند دقیقه، مثلا جهت رفع خستگی شما از بازی‌های جدی‌تری که روی کنسول هستند!!

قیمت بازی در سایت ebay حدود 30 دلار است!!

Donkey Kong Country

این بازی شاید یکی از پرطرفدارترین بازی‌های یک استودیوی متوسط باشد که اتفاقا بازی جالبی هم نیست و فعلا هم فقط به خاطر اسمش در این لیست است تا بازی‌کنندگان ناآشنا و تازه‌کار را فریب بدهد. به همین سادگی. یادتان باشد که آقای «میاموتو» هم معتقد است این بازی مزخرفی بیش نیست! ما کی باشیم که روی حرف ایشان حرف بزنیم!

بازی با قیمتی کمتر از 30 دلار در ebay یافت می‌شود.

Kirby Super Star

باز هم نوبت به «کربی» رسید. این صورتی بامزه این بار در قالبی بهتر قرار گرفته و بازی بهتری هم تحویل می‌دهد. به هر حال تخصص کربی همین دویدن و پریدن و نابود کردن به واسطه‌ی ضربه است. در این بازی انواع مینی‌گیم‌های این مدلی یافت می‌شوند. داریم به بازی‌های خوب لیست نزدیک می‌شویم!

قیمت بازی در سایت ebay حدود 120 دلار است!

Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars

کمی ماریو با دوربین ایزومتریک و کمی فاینال فانتزی با حضور ماریو. قاعدتا ماریو در سبک نقش آفرینی نمی‌بایست خوب و سرگرم‌کننده باشد اما جالب است بدانید که با بازی خوبی طرفیم. به هر حال کم‌تر کسی دلش می‌خواهد ماریو را در این بازی ببیند و البته کم‌تر کسی دلش نمی‌خواهد یک بازی با محوریت ماریو را بازی کند. حتا اگر آن بازی یک نقش آفرینی با مبارزات نوبتی باشد.

بازی را می‌شود با قیمتی در حدود 160 دلار در ebay خرید!

Contra 3: The Alien Wars

احتمالا خیلی از شما هم این بازی را از دست داده‌اید. کنترا 3 یکی از بازی‌هایی است که با ورود SNES Classic به بازار قرار است توسط گیمرهای خیلی با سابقه و خوره‌ی کنترا برای اولین بار تجربه شود. شما هم می‌دانستید که این بازی در اروپا با نام دیگری عرضه شده بود؟ آن هم اسمی به مزخرفی Super Probotector!

قیمت بازی در سایت ebay حدود 40 دلار است.

Mega Man X

«مگا من» حتما یکی از بهترین بازی‌های دوران است. و مگا من ایکس یکی از بهترین بازی‌های سوپر نینتندو، و حالا باید خوشحال باشیم که این بازی در لیست بازی‌هایی که با کنسول کلاسیک عرضه می‌شوند قرار دارد. این بازی را هم طرفداران، هم منتقدین از بازی‌های مهم و تاثیر گذار می‌دانند و ضمن این‌که سرگرم‌کننده است بازی به شدت قابل احترامی است. آقای اینافونه هم به این بازی می‌بالد!

این بازی در سایت ebay قیمتی در حدود 470 دلار دارد!

Secret of Mana

بازی «راز مانا» یکی از بهترین نقش آفرینی‌های دوران است. حقیقتی که هرگز نمی‌توانید با آن مقابله کنید. این بازی از لحاظ ظاهری قابل تحسین است، از نظر گیم‌پلی کامل‌ترین در نوع خود است و فکر کنید که چه تجربه‌ای را به ارمغان می‌آورده وقتی آن زمان از قابلیت همکاری (co-op) سه نفره پشتیبانی می‌کرده است!

بازی را می‌شود در ebay با قیمتی بیش از 110 دلار خرید!

F-ZERO

این بازی در زمان خود حکم برگ برنده را داشت. برای کسانی که عاشق بازی‌های پانک و فضاهای آن بودند، این بازی از نان شب هم واجب‌تر بود. حالا هم باید به فکر راه‌انداختن دوباره‌ی هاورکار خاک خورده‌ی دهه‌ی نودی‌مان باشیم. ولی با همان جذابیت؟ بعید است. اما دلیل نمی‌شود این بازی را بد بپنداریم.

بازی با قیمتی نزدیک به 30 دلار در ebay یافت می‌شود.

Yoshi’s Island

نینتندو که فقط ماریو نیست.  این را «یوشی» یک شب در خواب به من گفت. یوشی با این بازی عملا وارد میدان شد و خود را به عنوان ناجی بچه‌ی ماریو معرفی کرد! احتمالا یوشی بیشتر از همه درک می‌کرد که حتا در سال 1995 هم یک پدر تنها به سختی می‌تواند هم با اشرار مبارزه کند و هم از بچه نگهداری.

این بازی را در ebay می‌توانید با قیمت 70 دلار بخرید.

EarthBound

نینتندو تمام تلاش خود را برای تبدیل کردن این بازی به یک نقش آفرینی پرطرفدار به کار بست و اتفاقا موفق هم شد. EarthBound یک بازی بسیار متفاوت بود. در دنیای واقع می‌گذشت. ساده بود و گرافیک کارتونی جذابی داشت. برای همین از هر کسی بپرسید می‌گوید عاشق این بازی است. اما وقتی این بازی بعد از دوره‌ی توسعه‌ی پنج ساله، به بازار وارد شد چندان توفیقی نیافت. حالا باید دید چه توفیقی به دست می‌آورد.

این بازی را در ebay با قیمت گزاف 880 دلاری خواهید یافت!

Super Ghouls ’n Ghosts

پدر معنوی Dark Souls که به نظر، هنوز بهتر از بازی‌های این مجموعه است. شما حق دارید با من موافق نباشید اما نمی‌دانید.

این بازی با قیمت 125 دلار در ebay قابل خریداری است.

Super Castlevania IV

سیمون و شلاق‌ش ستاره‌های اصلی این بازی هستند. یک بازی ساید اسکرولینگ سراسر اکشن و هیجان. این طور بازی‌ها را در دهه‌ی 90 بازی نمی‌کردیم،‌ می‌خوردیم! همین شد که آخر سر به جای این‌که یک شغل درست و حسابی داشته باشم و دکتر یا مهندس خطاب شوم الان در وبسایت‌های بازی می‌نویسم. البته پشیمان نیستم. بازی از آن بازی‌هایی است که باید باز هم خورده شود.

قیمت بازی در سایت ebay حدود 290 دلار است!

Star Fox

این بازی در اروپا با نام StarWing عرضه شد و به این نام شناخته می‌شود اما به نظر هیچ محلی از اعراب ندارد. به هر حال، این بازی یک شوتر جذاب پیش‌رونده بود که کاملا نسل بعدی به نظر می‌رسید، قبل از این‌که این اداها مد شود. از این بازی‌ها که اگر به جای نینتندو، کنسول سگا را داشتید حسودی‌تان می‌شد و پسر همسایه هر بار پزش را می‌داد.

بازی انقدر پرفروش بوده و نسخه‌های زیادی از آن موجود است که در ebay می‌شود با 5 دلار یکی‌ش را خرید!

Super Mario Kart

خب چه کسی یارای مقابله با ماریو، آن‌هم سوار کارتینگ را دارد؟ کراش؟ بله، ولی ماریو به هر حال چیز دیگری است. احتمالا جزو بهترین بازی‌های دوران است. اگر هنوز از این لیست‌ها می‌خوانید.

قیمت بازی در سایت ebay حدود 70 دلار است.

Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting

اگر سجاد سعیدی این لیست را نوشته بود حتما این بازی را شماره اول قرار می‌داد اما حالا من فقط می‌توانم اعتراف کنم که این بازی حتما و حتما بهترین بازی مبارزه‌ای زمان خود بوده است و چه بسا یکی از بهترین‌های دوران. به هر حال بعد از این بازی بود که هزار و یک جور بازی مبارزه‌ای مشابه تولید شد ولی هیچ‌کدام به این بازی نرسید، رسید؟ سجاد؟

قیمت بازی در سایت ebay حدود 35 دلار است.

Final Fantasy 3

شما «فاینال فانتزی» را روی سنگ بگذارید، اگر ذره‌ای از بازی سر در بیاورد آب خواهد شد. متاسفانه گیمرهای ما دو دسته‌اند. یک دسته که کلا اعتقادی به این بازی‌ها ندارند و یک دسته‌ی دیگر که اعتقاد زیادی به این بازی‌ها ندارند. اما این دلیل نمی‌شود که ما فکر کنیم فاینال فانتزی را باید از این لیست کنار بگذاریم. یکی از پرچم‌داران لیست بازی‌هایی که با SNES Classic عرضه می‌شوند، مگر الکی است؟

بازی را می‌شود در ebay با قیمت 135 دلار خرید.

Super Metroid

اصلا حرفش را هم نزنید. اگر «متروید» نبود خیلی از بازی‌های دیگر هم نبودند. نینتندو با این بازی دهه‌ی 90 را فتح کرد و در جیب خود گذاشت. این بازی طلای ناب بود. چرا؟ خب چون ساموس در کره‌ی ماه این‌طرف و آن طرف می‌رود، هیجان با خود حمل می‌کند، از دیوار راست بالا می‌رود، در همه‌ی جهت‌ها تیراندازی می‌کند، ایکس‌ری دارد و زمین و زمان را به هم می‌دوزد. باز هم باید گفت؟

بازی در ebay با قیمت حدود 230 دلار یافت می‌شود.

Super Mario World

اگر شما هم یک کنسول سوپر نینتندو با باندل کارتریح دو لبه‌ی «سوپر ماریو آل استار» و «دنیای سوپر ماریو» خریده بودید، می‌دانستید که حداقل برای شش ماه نیاز  به خرید هیچ بازی دیگری نبود. البته این بازی هم سن نویسنده است، ولی خب ارزشش را دارد که ده‌ها بار دیگر امتحان شود.

قیمت بازی در سایت ebay حدود 33 دلار است.

The Legend of Zelda: A Link to the Past

واقعا نیازی نیست که برای پی بردن به خوبی‌های این بازی و این که چه اثر ارزشمندی در تاریخ ویدئو گیم است اراجیف من را بخوانید. یک بازی نقش آفرینی که نقش آفرینی را معنا می‌کند. همه‌ی کسانی که زلدا را تجربه کرده‌اند می‌فهمند من چه می‌گویم. بهترین اتفاق عرضه‌ی SNES کلاسیک وجود همین بازی در لیست بازی‌های همراه آن است. مطمئن باشید اگر بازی را انجام نداده‌اید ارزش دارد به خاطر آن SNES Classic را بخرید. مطمئن باشید. درست خلاف اولین گزینه‌ی لیست.

قیمت بازی در سایت ebay فقط 17 دلار است!

مطالب مرتبط
1 نظر
  1. سجاد سعیدی می‌گوید

    اول که مرسی سعید جان از مقاله پر مغز و صد البته باحالت و دوم اینکه آقا این استیریت فایتر 2 انقدر خوب بود که واسه همین سوئیچمونم یه نسخه بازسازی و تر و تمیز ازش اومد. این خودش نشون میده بازی در هیچ تایم لاینی مرگ نداره :))

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

20 − 17 =