Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

فیلم «آنچارتد» یک ایندیانا جونز دیگر نخواهد بود!

0

همان‌طور که احتمالا همه می‌دانند، فیلم «آنچارتد» (Uncharted) مدتی است در دست ساخت است و کارگردان و بازیگر نقش اصلی آن هم مشخص شده‌اند. «شان لوی» در مقام کارگردان پیش‌تر با فیلم «نیمه شب در موزه» (Night at the Museum) و «چیزهای عجیب‌تر» (Stranger Things) شناخته شده است. «تام هالند» کسی که برچسب «مرد عنکبوتی» به تازگی به او خورده است هم قرار است نقش «نیتن دریک» جوان را ایفا کند. حالا کارگردان این فیلم در گفتگویی اذعان کرده که او و نویسنده‌ی فیلم «جو کارناهان» مشغول خلق یک “فیلم ایندیانا جونز گونه” برای نسلی از مخاطبینی هستند که با ایندیانا جونز بزرگ نشده‌اند!

این یعنی فیلم‌سازان مخاطب هدف مشخصی دارند. کسانی که ایندیانا جونز را از دور می‌شناسند عمده‌ی طرفداران این فیلم خواهند بود. به علاوه، باید به طرفداران بازی و عاشقان نیتن دریک و ماجراهای او در بازی‌ها توجه ویژه شود. کارگردان توضیح می‌دهد:

برای من، دلیل اصلی این حقیقت بود که بازی فوق‌العاده است. نفس بازی، با میان‌پرده‌های اکشن و درگیرانه‌اش، زمان و مکان خلاقانه‌اش و مهم‌تر از همه شخصیت یاغی و چموش نیتن. این‌ها چیزهایی هستند که من معتقدم یک فیلم خوب از آن‌ها در می‌آید.

نویسنده‌ی فیلم، پیش‌تر توضیح داده بود که نیتن دریک و ایندیانا جونز آن‌قدرها هم شبیه به هم نیستند.

فیلم آنچارتد اقتباسی از هیچ‌کدام از بازی‌های این مجموعه نیست و داستانی مستقل دارد. احتمالا یکی از بهترین تصمیماتی که سازندگان در این مورد گرفته‌اند. لِوی معتقد است که مسیر اقتباس مستقیم از داستان بازی‌ها خطرناک و مشکل‌ساز خواهد بود. به همین خاطر تمرکز این فیلم بر روی ریشه‌های شکل‌گیری شخصیت نیتن است. نیتن جوان که در هیچ‌یک از قسمت‌های بازی ندیده‌ایم.

در قسمت چهارم، از کودکی و در واقع نوجوانی نیتن و ریشه‌ی ملاقات او با «سالی» چیزهایی دیده‌ایم، اما فرصت پرداخت شخصیت نبوده است. کارگردان معتقد است که “می‌شود یک فیلمِ شکار گنجینه با این رویکرد ساخت، با داستانی در مورد آن بخشی از زندگی شخصیت اصلی که شما نمی‌توانید در خانه و با بازی کردن آن را تجربه کنید.”

مجموعه‌ی آنچارتد به خاطر میان‌پرده‌های قدرتمند خود شناخته می‌شود و انتظار بی‌جایی نخواهد بود که این موضوع در فیلم حفظ شود.

تصمیم ساخت فیلم آنچارتد از سال 2009 گرفته شده است. لیست بازیگرانی که روزگاری احتمال حضور آن‌ها در این فیلم بوده جالب توجه است. «مارک والبرگ» و «رابرت دنیرو» برای این فیلم در نظر گرفته شده بودند. «امی آدامز» و «اسکارلت یوهانسون» هم روزی قرار بود در این فیلم به ایفای نقش بپردازند. «کریس پرت» یکی از کسانی است که نقش نیتن دریک را رد کرد.

جدیدترین قسمت از مجموعه‌ی آنچارتد، اگرچه نیتن دریک را به عنوان شخصیت اصلی در اختیار ندارد، اما بازی خوبی بوده است. می‌توانید پیش‌نمایش کامل این بازی را در گیم‌نیوز بخوانید.

منبع gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

شش − دو =