Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

۱۱ قابلیت فوق‌العاده در بازی Assassin’s Creed Origins که باید استفاده کنید

Assassin's Creed Origins
2

در بازی Assassin’s Creed Origins مهارت‌های مختلف زیادی وجود دارند و شما به عنوان بازی‌کننده قطعا می‌خواهید از بین آن‌ها بهترین‌ها و به درد بخور ترین‌ها را انتخاب کنید. با این‌که می‌شود در بازی مهارت‌ها را به طور کامل کسب کنید، اما این کار زمان زیادی به طول می‌انجامد پس اگر بخواهید در بازی به درستی پیشروی کنید باید از میان Skillهای موجود در بازی، بهترین‌ها را انتخاب کنید.

پیش‌تر در گیم‌نیوز نکات ضروری بازی و راهنمای جامع Assassin’s Creed Origins را برای علاقه‌مندان منتشر کرده‌ایم. اگر هنوز این مطلب را نخوانده‌اید و مشتاقید از بازی بیشترین لذت ممکن را ببرید، حتما سری به این بخش بزنید.

مهارت‌ها در بازی به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شوند: «جنگجو» (Warrior)، «شکارچی» (Hunter) و «غیب‌گو» (Seer). هر کدام از این شاخه‌ها بر اساس نوع بازی شما قابل انتخاب است و شکل‌گیری مهارت‌ها مستقیما به این مربوط می‌شود که شما بخواهید مخفیانه پیشروی کنید یا مستقیم وارد درگیری شوید. انتخاب هر کدام از این مهارت‌ها و کسب آن‌ها، به شما در تجربه‌ی بازی کمک می‌کند. برای این‌که بتوانید بهترین‌ها را برای مسیر لذت‌بخش ماجراجویی‌تان به کار بگیرید، ما بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

Dawn & Dusk باید یکی از اولین مهارت‌هایی باشد که می‌توانید بخرید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که به دلخواه خودتان زمانی از روز را بگذرانید. این قابلیت مخصوصا زمانی بسیار به درد می‌خورد که می‌خواهید در شب به یک کمپ حمله کنید. به علاوه، برخی از ماموریت‌ها از شما می‌خواهند که یک شخصیت را در زمان مشخصی از روز ملاقات کنید. بنابراین بسیار به نفعتان است که Dawn & Dusk را آنلاک کنید و به جمع قابلیت‌های خود بیفزایید تا از مشقت سپری کردن بیهوده‌ی زمان رهایی یابید. (روزهای بازی خیلی طول می‌کشند!)

یک استاندارد طلایی بازی‌های شبیه مجموعه‌ی Souls همین قابلیت است که به شما اجازه می‌دهد یک ضربه‌ی دشمن را مهار کنید. برای عملی کردن این حرکت، شما باید عملکرد سریعی از خود نشان بدهید، اما انجام این‌کار به شما این مزیت را می‌دهد که به دشمنتان با گارد باز حمله‌ور شوید. یک مهارت فوق‌العاده کاربردی برای هنگام نبرد که به شما این امکان را می‌دهد که در مبارزات راحت‌تر دشمنان را از پای در آورید. مخصوصا زمانی که زمان‌بندی درست را پیدا کنید و قلقش دستتان بیاید.

در هنگام نفوذ، به قتل رساندن یک دشمن از بالا، در Assassin’s Creed Origins یک راه بسیار خوب محسوب می‌شود. اما زمانی که شکار، شما را می‌بیند، دیگر حسنی ندارد. به همین خاطر است که مهارت Air Attack می‌تواند به کمک شما بیاید و در زمان‌هایی که دشمن شما را شناسایی کرده هم این امکان را به شما بدهد که از بالا دشمنان را به قتل برسانید. این مهارت همچنین به شما این اجازه را می‌دهد که روی چند نفر همزمان فرود بیایید و بعد از به قتل رساندن سریع اولینِ آن‌ها، بقیه را هم به سرعت از پای در آورید. در این حالت بقیه‌ی دشمنان اطراف شما قابلیت دفاع را تقریبا از دست داده‌اند.

مهارت Chain Assassination در واقع همان با یک تیر دو نشان را زدن است. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که به صورت خودکار دو نگهبان که نزدیک به هم هستند را با بعد از اجرای یک قتل، با پرتاب فقط یک چاقوی پرتابی از پای در آورید. اگر اخیرا یکی از عناوین Far Cry را بازی کرده باشید این قابلیت را می‌شناسید.

هر دو توانایی از جمله ضروریات برای پیشروی در بازی محسوب می‌شوند. هر کدام به شما اجازه می‌دهد در هنگام پرواز بین سلاح‌ها سوئیچ کنید. ابتدا ممکن است به نظر غیرضروری و به دردنخور بیاید، اما اگر قدرت تعویض سلاح‌های دوم را داشته باشید، می‌فهمید که در چه مواقعی به کمکتان می‌آید و در مواجهه با دشمنان ناجی شما می‌شود. این قابلیت همچنین به شما این امکان را می‌دهد که بدون رفتن به منو، بین سلاح‌ها سوئیچ کنید و بازی از ریتمِ لحظه‌ای خود خارج نشود.

مشکلِ پیدا کردن مواد اولیه برای ساخت یک آیتم آپگرید زره را دارید؟ اگر شما هم زمان و حوصله‌ی کافی برای گشتن در Assassin’s Creed Origins و پیدا کردن مواد و ابزار مورد نیاز برای آپگریدها را ندارید، بهتر است این مهارت را آنلاک کنید تا بتوانید مواد اولیه را در بازی خریداری کنید. این مهارت به شما امکان خرید هر نوع مواد اولیه‌ی مورد نیاز برای ساخت و ساز (Crafting) را می‌دهد و کار شما را ساده می‌کند. باور کنید این ساده شدن به ازای پرداخت پول ارزشش را در مقابل وقتی که پیدا کردن این مواد از شما می‌گیرد، دارد.

کاربرد Senu  در بازی به موقعیت‌یابی و نقشه‌خوانی محدود نمی‌شود. با خرید این مهارت، شما در بازی می‌توانید از این عقاب چموش در نبردها کمک بگیرید. او می‌تواند با این قابلیت در نبردها حواس دشمنان را پرت کند و یا به شما یاری برساند که به آن‌ها ضربه وارد کنید.

زمانی که مخفیانه وارد یک محیط می‌شوید، در اختیار داشتن یک سلاحِ تیرانداز که بی سر و صدا دشمنان را را از پا در آورد بهتر از فرو کردن یک تیر در سر افراد است. «دارت خواب‌آور» بهترین جایگزین برای تیرهای کشنده است که علاوه بر بی‌هوش کردن فرد مورد نظر، نگهبانان آن اطراف را هم به سمت دیگری پراکنده می‌کند تا بتوانید با خیال راحت به پیشروی ادامه بدهید. این دارت‌ها برای شروع یک مرحله‌ی مخفی کاری و ورود به محیط حفاظت شده بسیار عالی هستند و به علاوه می‌توانید با استفاده از آن‌ها، تله‌های کشتار جمعی را به کار بیاندازید. اما باید مراقب باشید، چون هر کسی که با استفاده از این دارت‌ها بی‌هوش می‌شود فقط برای مدتی محدود در آن حالت می‌ماند و باید از لحظه لحظه‌اش استفاده کنید.

پیدا کردن ابزار دست اول و با کیفیت در بازی کار دشواری است. خوش‌بختانه، با استفاده از قابلیت، شما می‌توانید ابزار و وسایل نایاب را از فروشگاه‌ها خریداری کنید. به علاوه، این قابلیت المان شانس را کم‌رنگ می‌کند و باعث می‌شود با دسترسی به نایاب‌ترین ابزار و وسایل،‌ پیشروی راحت‌تری در بازی داشته باشید.

اگر اخیرا بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild یا عنوان انحصاری Horizon: Zero Dawn را بازی کرده باشید، با فهمیدن این‌که Assassin’s Creed Origins هم امکان هدف‌گیری در حالت آهسته (اسلو-موشن) را به شما می‌دهد،‌ خوش‌حال خواهید شد. مهارت Elite Ranger را می‌توانید با کمی پیشروی در شاخه‌ی «شکارچی» درخت مهارت‌ها آزاد کنید و در این راه کمی صبر داشته باشید. اما برای کسانی که می‌خواهند در بازی از غافل‌گیری استفاده کنند و با چند هدشات پشت سر هم کار دشمن را بسازند، بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

این مهارت برای بر هم زدن تعادل دشمنان در درگیری و استفاده از گارد باز آن‌ها وقتی به زمین افتاده‌اند خیلی مفید است. این قابلیت را همچنین می‌توانید برای کشتن دشمنان در کنار صخره‌ها و پرتگاه‌ها استفاده کنید.

بازی Assassin’s Creed Origins حالا برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان در دسترس است. نسخه‌ی پی‌سی این بازی هم منتشر شده اما از نوع جدیدی از قفل Denuvo استفاده می‌کند و هنوز کرک نشده است. مشخصات سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی را می‌توانید این‌جا بخوانید. برای این‌که اطلاعات جامعی در مورد این بازی به دست بیاورید، می‌توانید پیش‌نمایش گیم‌نیوز از این بازی را مطالعه کنید.

 

منبع gamespot
مطالب مرتبط
2 نظر برای این مطلب
 1. ارمان می‌گوید

  سلام
  رو ایکس باکس بازی میکنم
  گیر کردم
  با یه شمشیر دشمن، میمیره بایک
  دشمنم خونش خیلی آروم کم میشه !
  از پشت اتک میزنم نمیکشه ! گردن میگیره مشت میزنه !!!!
  سطح بازی رو ایزی میزارم تاثیر نداره !

  1. محمد می‌گوید

   اگر جای لول اون یعنی اگر عدد ننوشته و بجاش یه اسکلت گذاشته این یعنی لول تو نسبت به اون خیلی کمه مثلا اگر لول تو 25 لول اون 31 و چون برای تو خیلی سخته به صورت اسکلت میشه و تو نمی تونی اونو بکشی تنها چارش این هست که از مرحله خرج بشی ولول خودت رو ببری بالا .

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

3 × 2 =