Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

اولین نظرات نسبت به فیلم Black Panther چگونه بوده‌ است؟

0

بالاخره عده‌ای توانستند که جدیدترین عنوان از دنیای سینمایی مارول یعنی فیلم Black Panther را در سینما‌ها تماشا کنند. این به این معنی است که اولین واکنش‌ها به این فیلم در فضای مجازی منتشر شده است. با این که هنوز برای بررسی نقد‌های کامل درباره‌ی این فیلم کمی زود است، اما مطالعه‌ی نظرات کوتاه منقدینی که فیلم Black Panther را در سینما‌ها دیده‌اند می‌تواند نشانگر خوبی از میزان مقبولیت این فیلم نزد آن‌ها باشد.

برای تماشای تریلر اول فیلم Black Panther به این لینک مراجعه کنید.

مایکل روگیو، یکی از نویسندگان وبسایت گیم‌اسپات نظر کلی خود در باره‌ی این فیلم را با یک تصویر متحرک خلاصه کرده است:

دیگران، از جمله جن یاماتو، نویسنده‌ی LA Times، دنیای ساخته‌شده در این فیلم را تحسین کرده است و گفته‌ که این فیلم برای بینندگان سیاه‌پوستی که اغلب این شانس را پیدا نمی‌کنند که افرادی همانند خود را روی پرده‌ی سینما‌ها به عنوان یک ابرقهرمان ببیند بسیار دلنشین خواهد بود و ارائه‌ی خوبی از آن داشته است. او در این مورد گفته است:

فیلم Black Panther زیبا، هدفمند و محرک است. این فیلم ابرقهرمانی درباره‌ی این است که چرا نحوه‌ی به نمایش گذاشتن و هویت اهمیت دارد و این که چقدر سلب کردن مردم از این موارد می‌تواند موضوعی تراژیک باشد. این اولین فیلم از دنیای سینمایی مارول است که درباره‌ی یک چیز واقعی ساخته شده است. کیل‌مانگر (با بازی مایکل بی جوردن) توانست مرا به گریه بیاندازد و او تازه شخصیت منفی این فیلم است.

نحوه‌ی به نمایش گذاشتن و ارائه کردن به نظر چیزی است که برای بسیاری از بینندگان این فیلم ساخته‌ی رایان کوگلر بیشترین اهمیت را داشته است. روزنامه‌نگار، ربکا تئودور ویکن درباره‌ی این فیلم گفته است:

نحوه‌ی به نمایش گذاشتن زنان سیاه‌پوست در این فیلم به من حس دیده شدن می‌داد. دیده‌شدنی که دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی نتوانسته بودند به این خوبی از پس آن بر بیایند.

ناتاشا آلفورد، ادیتور ارشد The Grio گفته است:

اگر متوجه قدرت و تاثیر نحوه‌ی به‌ نمایش گذاشتن نیستید، تصور کنید که زمانی که در حال بزرگ شدن بودید هیچ‌وقت ابرقهرمانی را نمی‌دیدید که همانند شما باشد. زمانی که عروسک‌های «دختر آمریکایی» عرضه شدند، همیشه شخصیت «اَدی» را انتخاب می‌کردم که از برده‌داری فرار کرده بود. اما امروز دیگر بچه‌ها شخصیت‌هایی مانند ناکیا، شوری و اوکویه از فیلم Black Panther را در اختیار دارند.

جدا از این که نحوه‌ی به نمایش گذاشتن چقدر مهم بوده است، این فیلم برای کیفیت روایت آن نیز مورد تحسین قرار گرفته است. اریک دیویس از Fandango گفته است:

{فیلم Black Panther} منحصر به فرد است و می‌توان به آن لقب جیمز باند دنیای سینمایی مارول را داد. این فیلم زیبا، پرهیجان و مهم است و همین‌طور عمق و عرفانیتی دارد که هیچ‌کدام از فیلم‌های مارول تاکنون به آن دست پیدا نکرده‌اند. این فیلم تماما آفریقایی است و به شدت خوب.

پیتر سیرتا از اسلش‌فیلم گفته است:

فیلم Black Panther به هیچ عنوان قابل مقایسه با فیلم‌های قبلی مارول نیست. یک ضیافت بصری است. واکاندا به بهترین حالت نشان داده شده است و شخصیت منفی فیلم دلیلی احساسی دارد. این سیاسی‌ترین فیلم مارول تا‌ به امروز است. خیلی خوب است.

فرقی ندارد که دلیل این مقبولیت داستان، طراحی، بازیگری و یا پیام فیلم باشد، به هر صورت واکنش‌ها نسبت به این فیلم به صورت کلی مثبت بوده‌اند.  بعدها بررسی‌های دقیق‌تری از این فیلم صورت خواهند گرفت اما همین واکنش‌های ابتدایی می‌توانند نشان‌گر این باشند که زمان اکران فیلم، چه تعدادی از بینندگان برای تماشای آن صف خواهند کشید.

برای تماشای جدیدترین تریلر این فیلم و تماشای صحنه‌های انفجار، به این مطلب مراجعه کنید.

فقط منتقدین نبوده‌اند که عاشق فیلم شده‌اند. این رونمایی به این معنی بوده است که بازیگران و کارگردانان بسیاری نیز فیلم Black Panther را تماشا کرده‌اند که شامل عوامل دیگر فیلم‌های دنیای سینمایی مارول هم می‌شوند. جیمز گان در حساب توییتر خود از این فیلم تعریف کرد و گفت «کار رایان کوگلر و دست‌اندرکاران فیلم خارق‌العاده بود». پیتون رید در توییتی گفت «فیلم Black Panther خارق‌العاده، زیبا، پرشور، هوشمندانه و درلحظه ایت. رایان کوگلر کار خود را بلد است.»

 

با این تفاسیر باید قانع شده باشید که Black Panther ارزش وقت شما را دارد. برای اکران این فیم تنها دوهفته می‌بایست صبر کنید. تاریخ اکران فیلم Black Panther شانزده فوریه، یعنی 27 بهمن خواهد بود.

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.