Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

اتهام کودک آزاری خالق کانتر استرایک را به بازداشتگاه کشاند

روزهای طوسی سازنده بازی کانتر به سر آمد

0

«جس کلیف» (Jess Cliffe) یکی از خالقان بازی محبوب و بسیار پرطرفدار «کانتر استرایک» (Counter-Strike) توسط پلیس سیاتل به اتهام آزار جنسی به یک کودک دستگیر شده است. اتهام کودک آزاری خالق کانتر استرایک را در سی و شش سالگی به بازداشتگاه کشانده است.

آقای کلیف که از سال 2003 در شرکت «والو» کار می‌کرد، یکی از دو خالق عنوان محبوب و پرطرفدار تیراندازی چندنفره‌ی این شرکت است. یکی از سخنگویان شرکت والو در واکنش به این خبر اعلام کرده است که آن‌ها در این شرکت همچنان دارند به جزئیات این واقعه پی می‌برند. در حال حاضر والو او را از کار برکنار کرده است:

گزارش‌ها حاکی از آن است که کلیف مرتکب یک جرم جنایی شده است. به همین خاطر ما تا زمانی که اطلاعات بیشتری کسب کنیم همکاری خود با او را قطع کرده‌ایم.

سایت کوتاکو در گزارش خود از این بازداشت اعلام کرده که کلیف در روز پنج‌شنبه در شهر سیاتل امریکا توسط پلیس دستگیر شده است. در حال حاضر هنوز اطلاعی از مجرم شناخته شدن او در دسترس نیست.

دیگر خالق بازی کانتر استرایک «مین لی» است که در سال 1999 در کنار کلیف این بازی تیراندازی اول شخص را به وجود آورد. جدیدترین قسمت از این بازی Counter-Strike Global Offensive از جمله پرمخاطب‌ترین بازی‌های شبکه‌ی استیم در حال حاضر است.

شما ممکن است «کلیف» را به نام نشناسید اما حتما صدای او را شنیده‌اید. اگر یک بار هم کانتر بازی کرده باشید صدایی که برد تیم‌ها را اعلام می‌کند را می‌شناسید. آن کسی که در نسخه‌ی اولیه و اصلی بازی کانتر استرایک می‌گوید “Counter-Terrorist Win!” همین آقای کلیف است که فعلا به اتهام ملاعبه در بازداشت به سر می‌برد!

دادگاه کلیف به زودی برگزار می‌شود و می‌توانیم چند ساعت دیگر از نتیجه‌ی این دادگاه باخبر شویم. گفتنی است کلیف در سال 2013 نیز به خاطر همین اتهام‌ها دستگیر شد اما پرونده‌ی او بعدا به خاطر کافی نبودن عدله بسته شد.

در صورتی که اطلاعات بیشتری از این موضوع به دست ما برسد شما را در جریان خواهیم گذاشت. با گیم‌نیوز همراه باشید.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.