Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

جزئیات لباس جدید آیرون من در فیلم Avengers: Infinity War

0

در تریلر فیلم Avengers: Infinity War که در روز‌های گذشته منتشر شده بود دیدیم که بیش از 20 ابرقهرمان مارول طی حدود 30 ثانیه به نمایش درآمده بودند. در این تریلر همچنین لباس جدید آیرون من نیز نمایش داده شده بود که این طور که به نظر می‌رسد سطح بالایی از تکنولوژی استارک را به فیلم‌های مارول آورده باشد. خوانندگان کمیک‌های مارول احتمالا در حال حاضر با جدید‌ترین زره تونی استارک آشنایی کافی دارند.

برای تماشای تریلر فیلم Avengers: Infinity War می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. این تریلر در جریان Super Bowl امسال منتشر شده بود که تریلر‌های متعدد دیگری را نیز شامل می‌شد.

در ابتدای کار نگاهی به چیزی که این تریلر برای مدتی کمتر از یک ثانیه به نمایش گذاشته بود می‌اندازیم:

 

 

برخلاف زره‌های پیشین آیرون من، به نظر می‌رسد لباس جدید تونی از نوعی ماده‌ی مایع متالیک ساخته شده باشد. نمای بیرونی لباس او (قسمت‌های قرمز) با شکل‌های هدنسی هشت‌ضلعی ساخته شده است. این نشان می‌دهد که لباس جدید ایرون من به احتمال زیاد بر اساس یکی از دو لباس ساخته شده با دستگاه‌های نانو که در دهه‌ی گذشته در کتاب‌های کمیک معرفی شده بودند ساخته شده است.

در سال 2010، در کتاب کمیم «آیرون من شکست‌ناپذیر»، تونی استارک لباس جدیدی داشت. به نظر می‌رسید که این لباس فلز مایعی باشد که تونی را می‌پوشاند و به عنوان یک لایه‌ی محافظتی و یک سیستم ماهیچه‌ای عمل می‌کند. این زره Bleeding Edge یا Mark 37 نام داشت و از دستگاه‌های نانویی ساخته شده بود که زمانی که مورد استفاده نبودند، در فضای خالی استخوان‌های استارک جای می‌گرفتند. این لباس که اولین بار در کتاب شماره‌ی 25 مجموعه‌ی «آیرون من شکست‌ناپذیر» دیده شد، به زره آیرون من آیرودینامیک بهتری می‌داد و باعث می شد که لایه‌های فلزی زره کمتر روی هم قرار بگیرند.

لباس جدید ایرون من

لباس جدید ایرون من

چند سال بعد استارک شروع به استفاده از یک تکنولوژی متفاوت کرد – که همچنان بر اساس ماشین‌های نانو بود- و زره Model-Prime را ابداع کرد که با نام Mark51 هم شناخته می‌شود. در این مدل زره از اشکال هشت ضلعی –همانند آن‌چه در تریلر فیلم Infinity War به نمایش درآمده بود- استفاده شده بود. همچنین این مدل به جای این‌که در فضای خالی داخل استخوان‌ها قرار بگیرد، کوچک می‌شد و به اندازه‌ی یک مچ‌بند درمی‌آمد. تکنولوژی به‌کاررفته در Model-Prime به راحتی و انعطاف این لباس افزوده بود و به راحتی می‌توانست آن را تغییر شکل دهد. استارک می‌توانست در یک لحظه لباس معمولی آیرون‌ من را بپوشد و به سرعت آن را به زره هالک‌باستر تغییر شکل بدهد.  این زره این توانایی را نیز دارد که در حال پرواز سلاح‌های مختلفی را شکل دهد. این سلاح‌ها شامل شمشیر‌ها و یا موشک بازدارنده‌ می‌شود. با توجه به برخی از تصاویر مفهومی که گفته می‌شود از فیلم Avengers: Infinity War درز پیدا کرده‌اند می‌توان گفت که آیرون من در این فیلم از تکنولوژی Model-Prime استفاده می‌کند و می‌تواند از زره خود بال و موشک دستی بسازد.

پیش‌تر در فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» دیده بودیم که تونی استارک هنگام مبارزه با «سرباز زمستان» از یک دستگاه فشرده روی مچ خود استفاده کرد و به کمک آن یک دستکش آیرون من برای خودa ساخت.

واضح است که این دستگاه در مقیاسی بسیار کوچک‌تر از لباس ساخته شده است و قدرت کمتری نیز دارد اما اگر یک چیز راجع به تونی استارک بدانیم، این است که او مخترع خبره‌ای است که در 10 سال گذشته پیشرفت‌های تکنولوژیک خارق‌العاده‌ای در فیلم‌های مارول به نمایش گذاشته است. با توجه به این که لباس تونی استارک از یک زره سرهم‌بندی شده‌ای که به شعله‌افکن مجهز شده بود (فیلم اول آیرون من) به زرهی تبدیل شده است که می‌تواند بدون سرنشین عمل کند (فیلم ایرون من 3)، نباید آن‌چنان دور از ذهن دانست که توانسته باشد زرهی با تکنولوژی دستگاه‌های نانو بسازد.

منبع Polygon
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.