Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

آموزش بازی Shadow of the Colossus: کشتن کلوسوس هفتم

0

در مبحث آموزش بازی Shadow of the Colossus پس از کلوسوس ششم، نوبت به کلوسوس هفتم می‌رسد که در این مطلب با هم به نحوه‌ی شکست دادن آن خواهیم پرداخت. با گیم‌نیوز همراه باشید.

برای مطالعه‌ی پست‌های دیگر در مبحث آموزش بازی Shadow of the Colossus به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

آموزش کشتن کلوسوس اول

آموزش کشتن کلوسوس دوم

آموزش کشتن کلوسوس سوم

آموزش کشتن کلوسوس چهارم

آموزش گشتن کلوسوس پنجم

آموزش گشتن کلوسوس ششم

 

بالا رفتن از بدن هفتمین کلوسوس مقداری دشوار است و به تمرکز نیاز دارد. همچنین ممکن است سلاح‌های او مقداری شما را متعجب کنند.

برای یافتن این کلوسوس از Shrine of Worship به سمت شمال حرکت کنید. باید بدانید که این دورترین کلوسوسی است که تا کنون برای شکست دادنش سفر کرده اید.

آموزش بازی Shadow of the Colossus

محل قرارگیری کلوسوس هفتم: Lightning Fish

 

راحت‌ترین راه برای پیدا کردن این کلوسوس این است که معبد را دور بزنید و به سمت شمال حرکت کتید و از آن پل سنگی که برای کشتن کلوسوس دوم و سوم عبور کرده بودید، عبور کنید. حالا از پل بلندی که در کات‌سین از آن رد شده بودید رد بشوید و تا زمانی که به یک صخره نرسیده‌اید به راه خود ادامه دهید.

آموزش بازی Shadow of the Colossus

حالا به سمت غرب بروید و از میان دشت عبور کنید. خواهید دید که مسیرتان به مرور سنگلاخ‌تر می‌شود. سپس به یک دیوار سنگی می‌رسید که یک راه برای عبور دارد. از این راه عبور کنید و مسیر پل را ادامه بدهید تا به برجی بالای آب برسید.

آموزش بازی Shadow of the Colossus

حالا در حین دویدن بپرید تا بتوانید این کلوسوس جدید را ببینید.

 

در مورد این کلوسوس کاری که می‌بایست انجام دهید این است که تلاش کنید انتهای دم او را بگیرید. روی کمر این کلوسوس سه تیغ زرد براق روی کمرش دارد و در صورت تماس با آن‌ها شوک الکتریکی به شما وارد خواهد شد. به همین خاطر اولین کاری که باید بکنید این است که آن‌ها را از سر راه بردارید.

روی سطح سنگی که مقداری از سطح آب بالاتر است بایستید و صبر کنید تا کلوسوس از زیر شما شنا کند. زمانی که هر سه تیغ زرد (همچنین نورهای زردی که در امتداد کلوسوس قرار دارند) از شما عبور کردند باید آماده‌ی پرش باشید. کلوسوس هنگام شنا دم خود را به سطح می‌آورد و شما باید بپرید و خود را به آن بچسبانید.

به محض این که دم را بگیرید به زیر آب خواهید رفت. حواستان باشد که دم را رها نکنید. حالا می‌بایست روی پشت این کلوسوس حرکت کنید و نقطه‌ضعف هرکدام از تیغ‌ها را مورد حمله قرار دهید تا آن‌ها را از مسیر بردارید. زمانی که زیر آب هستید نمی‌توانید هیچ‌کاری جز نگه‌داشتن خود انجام دهید و به همین خاطر تلاش نکنید که به سمت جلو حرکت کرده یا این که به کلوسوس حمله کنید.

راز شکست دادن این کلوسوس در این است که هنگام زیر آب رفتن کلوسوس آماده باشید و وقتی سطح زیر شما از آب خارج می‌شود بدوید و آماده باشید که همان لحظه‌ای که به زیر آب بازمی‌گردد جای خود را محکم کنید. هنگامی که کلوسوس زیر آب می‌رود زیاد به تیغ‌ها نزدیک نشوید چون که شوک الکتریکی به شما منتقل خواهد شد.

آموزش بازی Shadow of the Colossus

زمانی که اولین تیغ را از سر راه برداشتید بهس راغ بعدی‌ها بروید. اگر کلوسوس بیش از حد زیر آب بماند کنترل خود را از دست خواهید داد و می‌بایست دوباره به سمت سطح سنگی شنا کرده و از اول کار را آغاز کنید. توجه داشته باشید که وقتی یکی از تیغ‌ها را از بین برد باشید کار راحت‌تر می‌شود.

زمانی که هر سه تیغ از بین رفتند، به سمت سر کلوسوس حرکت کنید و با حمله به آخرین نقطه ضعیف، آن را از پا دربیاورید. با کشتن این کلوسوس تروفی Waves of Lightning را دریافت خواهید کرد.

منبع vg247
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.