Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

چهارشنبه سوری در بازی‌ها: ۵ بازی با بیشترین انفجار و احمقانه‌ترین اکشن‌

0

چهارشنبه سوری یکی از رسوم ایرانیان است که در سال‌های اخیر به ابتذال کشیده شده و دیگر خبری از آتش روشن کردن و همراه شدن با دیگران در یک خوش‌گذرانی ساده‌ی شبانگاهی نیست. ترقه و نارنجک و دیگر وسایل آتش بازی هم اگرچه به خودی خود بد نیستند اما مثل هر چیز دیگری در صورتی که درست استفاده نشوند مشکل‌زا خواهند بود. برای این‌که از شر خطرات احتمالی آتش‌بازی به طور کامل راحت شوید می‌توانید چهارشنبه سوری در بازی‌ها را امتحان کنید. چه چیزی بهتر از انفجارهای خرکی و بزرگ و البته بدون خطر در بازی‌ها؟ با لیست پنج بازی با بیشترین انفجارها با گیم‌نیوز همراه باشید:

Crackdown 1 & 2

از آن‌جایی که این دو بازی تقریبا یکی هستند، می‌توانید در هر کدام که خواستید آتش بازی درست و حسابی و اکشن دیوانه‌واری راه بیاندازید. شما می‌توانید در این بازی به سرعت به مکان‌های تعیین شده در بازی بروید و از دشمنان با مهمات سنگین خود استقبال کنید.

اما زمانی که کاری به مراحل بازی ندارید، بیشتر وقتتان صرف پیدا کردن و تکمیل کلکسیون ارب‌ها می‌شود. در این راه می‌توانید در شهر گشت و گذار راه بیاندازید و بمب و نارنجک و انواع مواد منفجره‌ی در اختیارتان را امتحان کنید. یک راه خوب این است که وقتی را صرف راه انداختن یک ترافیک سنگین در شهر بکنید، بعد با کمک گرفتن از ماشین‌ها در همین ترافیک آتش‌بازی و انفجارهای سنگین راه بیاندازید و لذت ببرید!

همین کارها را می‌توانید به صورت آنلاین با دوستانتان هم انجام دهید، پس فکر نکنید که یک تفریح یک نفره به شما معرفی شده است.

Mercenaries 2: World in Flames

شاید همین‌که این بازی در یک «ونزوئلا»ی جنگ‌زده‌ی خیالی می‌گذرد کافی باشد تا بدانید در آن می‌توانید از هر چیز به اندازه‌ی کافی به دست بیاورید و به آتش بکشید!‌ فرقی ندارد که داستان بازی چه راهی را برای این مرحله به شما پیشنهاد می‌دهد، در Mercs 2 می‌توانید همه‌ی مشکلات را با مواد منفجره حل کنید!

با این‌که این بازی جزو عناوین قوی و با کیفیت محسوب نمی‌شود، یک ویژگی در آن هست که به بهترین گزینه برای چهارشنبه سوری در بازی‌ها تبدیل می‌کند: محیط کاملا تخریب پذیر. وقتی بدانید در یک بازی سندباکس می‌توانید همه چیز را با انفجار تخریب کنید دیگر چه لذتی را طلب می‌کنید؟

دشمن ‌آن‌جا ایستاده؟ منفجرش کنید! ساختمان سر راه است؟ منفجرش کنید!

Grand Theft Auto V

مگر می‌شود در یک لیست صحبت از انفجار و دیوانه‌بازی باشد و GTA از قلم بیفتد؟

هر انفجاری که در این بازی رخ می‌دهد بخشی از هیجان‌های سرکوب شده‌ی بازی‌کننده را بیرون می‌ریزد. هر کسی که تا کنون یک قسمت از این مجموعه را بازی کرده باشد می‌داند که بعد از این‌که یک اسلحه یا مهمات تازه خریداری کردید باید آن را روی مردم بیگناه و بی‌چاره امتحان کنید تا دلتان خنک شود. چه چیزی بهتر از آتش‌بازی احمقانه و غیرقابل کنترل «تروِر» در GTA V برای فرار از سر و صدای وحشتناک جشن چهارشنبه سوری؟

 

Burnout 3: Takedown

حالت پرطرفدار و محبوب «تصادف» بازی‌های Burnout در اکثر عناوین این سری پیدا می‌شود و از شما می‌خواهد که یک ماشین فوق‌سریع را از یک ترافیک عجیب بگذرانید. هر چه بیشتر خسارت ببینید و بیشتر ضرر بزنید جایگاه بهتری خواهید داشت.

خوبی این حالت این است که تعداد بسیار زیادی مرحله دارد و می‌توانید تا ارضای کامل امیال افسارگسیخته‌ی کودک چموش درونتان مراحل را بازی کنید و آن‌قدر انفجار و تصادف وحشتناک و خفن ببینید که حالتان بد شود! مگر این‌که بلافاصله تصادف کنید و تمام شود، این حالت یکی از جذاب‌ترین حالت‌های بازی‌ها در تاریخ عناوین ریسینگ است.

 

 Just Cause 3

بدون هیچ شک و شبهه‌ای این بازی است که در جایگاه اول قرار می‌گیرد. از هر کسی بپرسید بیشترین انفجار و دیوانه‌بازی را در کدام بازی دیده است حتما نام «دلیل موجه» را به زبان می‌آورد مگر این‌که با آن آشنا نباشد.

این بازی به نوعی ترکیبی از همه‌ی دیگر بازی‌های این لیست است. هم می‌توانید به سرعت از این‌جا به هر جایی می‌خواهید بروید، هم می‌توانید ترافیک راه بیاندازید و آتش بازی کنید، هم مهمات بی حد و اندازه دارید و می‌توانید به راحتی یک انفجار بزرگ و مهیب راه بیاندازید و هم سوار ماشین شوید و به ترافیک حمله کنید و خسارت بزنید.

 

به جای این‌که خطرات احتمالی چهارشنبه سوری با مواد منفجره را به جان بخرید اگر دلتان می‌خواهد از انفجارهای مهیب و بزرگ لذت ببرید این بازی‌ها را امتحان کنید و مطمئن باشید هیچ بلایی سر خودتان و دیگران نخواهد آمد. البته اگر جایی زندگی می‌کنید که می‌شود بی سر و صدا یک آتش بازی کوچک راه انداخت و لذت برد حتما این کار را بکنید.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.