Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

بهترین‌های گیم‌نیوز: بهترین بازی‌های ایرانی سال ۱۳۹۶ و بدترین بازی ایرانی سال!

0

صنعت رو به رشد بازی‌سازی ایرانی را باید آن‌چنان که شایسته و بایسته است تحویل گرفت. بازی‌سازان ایرانی ثابت کرده‌اند اگر مخاطب آن‌ها را نادیده نگیرد و منتقدین گزارش درستی در مورد ارزش آثار آن‌ها به دست دهند می‌توانند رو به پیشرفت حرکت کنند. امسال یک اتفاق مهم در دنیای بازی‌های رایانه‌ای ایرانی افتاد و همایش بزرگ TGC برگزار شد. رویدادی امیدوارکننده که نشان از حرکتی رو به جلو داشت و فرصت عرض اندام بازی‌های ایرانی و بازی‌سازان ایرانی را بیش از پیش فراهم کرد. اما در روزهای پایانی سال هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران برگزار شد که چنگی به دل نزد و انتقادات زیادی را برانگیخت. به همین خاطر اهمیت انتخاب بهترین بازی‌های ایرانی سال 1396 برای گیم‌نیوز دو چندان بود.

بهترین بازی‌های ایرانی سال 1396 را در حالی انتخاب کرده‌ایم که عناوین بسیاری در این سال منتشر یا برای جشنواره هفتم ارسال شدند که حتا نمی‌شود اسم آن‌ها را بازی گذاشت! از خیل عظیم این بازی‌ها که فاکتور بگیریم چند عنوان بازی ایرانی باقی می‌ماند که شایسته‌ی تقدیر و توجه هستند و حتما نیاز به حمایت مخاطبین و رسانه‌ها دارند تا سازندگان آن‌ها با روحیه و اشتیاق بیشتری بازی بعدی را بسازند و بدنه‌ی این صنعت مدام فربه‌تر شود. بازی‌های ایرانی شاخص در سال 96 کم نیستند اما ما برای سهولت در ارزش‌گذاری و توجه به مخاطب فقط پنج بازی ایرانی را به عنوان بهترین‌ها شناخته‌ایم. لازم است بدانید که معیار انتخاب بهترین بازی‌ها «عرضه در سال 1396» بوده است و بازی‌هایی که ممکن است قبل‌تر برای جشنواره‌های مختلف ارسال شده باشند، در صورت عرضه در سال 96 در این لیست هستند.

امسال با توجه به پیشرفت چشمگیر بازی‌های مزخرف، بد و اعصاب خردکن که به تعبیری حتا لیاقت توجه را هم ندارند، تصمیم گرفته‌ایم که بدترین بازی ایرانی سال را هم انتخاب کنیم! بدترین بازی سال را هم خواهید شناخت اما این پنج بازی برگزیده‌ی سال 1396 و این هم شما:

بازی‌های برگزیده

امیرو ماهی بگیر

پسرخوانده

بدو دهقان بدو

آمیرزا

بهترین بازی ایرانی سال

انگاره

بدترین بازی ایرانی سال

رهایی: سایه تاریکی

این‌جا می‌توانید لیست بهترین بازی‌های سال 1396 بر اساس ژانر به انتخاب گیم‌نیوز را بخوانید. در این مطلب نیز به معرفی و انتخاب بهترین بازی‌های سال 1396 در پلتفرم‌های مختلف و انتخاب بهترین بازی سال پرداخته‌ایم.

با گیم‌نیوز و بهترین‌های سال 1396 همراه باشید.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.