Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

نظرات منتقدان درباره‌ی بازی Far Cry 5 چگونه بوده است؟

0

دو سال از زمان انتشار آخرین عنوان از مجموعه‌ی Far Cry یعنی Primal می‌گذرد و تقریبا چهار سال نیز از زمان انتشار بازی Far Cry 4 گذشته است. امروز نیز بازی Far Cry 5 منتشر شد. آخرین عنوان این مجموعه بازیکنان را به Hope County در مونتانا خواهند برد و به نظر می‌رسد که این بازی نیز همان لحن بازی‌های اخیر فرنچایز را ادامه می‌دهند.

این بازی پیش از انتشار طرفداران را گیج و سردرگم کرده بود، اما در این مطلب خواهیم دید که نظرات منتقدین نسبت به این بازی چگونه بوده است. این بازی دارای قابلیت‌های تحت شبکه‌ی بسیاری است و بخش‌هایی از آن به بازی چندنفره مربوط می‌شوند، به همین خاطر باید زمان بیشتری را برای مطالعه‌ی نقد و بررسی‌های نهایی منتظر ماند. تا آن زمان می‌توانید به گزیده‌هایی از نقد‌ها و بررسی‌های وب‌سایت‌های مختلف بسنده کنید. شما همچنین می‌‌توانید برای تماشای اجرای این بازی با بالاترین کیفیت روی پی‌سی به این لینک مراجعه کنید.

 

گیم اسپات – ادموند تران – 9 از 10:

با وجود بی‌ایراد نبودن روایت بازی و وجود داشتن موقعیت‌هایی که در روایت از دست رفته‌اند، گذران زمان در دنیای Hope County بسیار لذت‌بخش است. ماجرا‌های بازی Far Cry 5 به صورت زیبایی هماهنگ هستند و یک بازی روان را به بازیکن ارائه می‌کنند و تغییرات هوشمندانه‌ای که در زمینه‌ی اکتشاف، گشت‌و‌گذار و پیشرفت در بازی داده شده‌اند، به لذت تعامل با دنیای باز خارق‌العاده‌ی این بازی افزوده‌اند.

 

یوروگیمر – ادوین اوانز-تیرول – بدون امتیاز:

مجموعه‌ی فارکرای پتانسیل‌های بسیار بالایی دارد اما با این حال به یک احیای درست و حسابی نیازمند است. این بازی روایت پیچیده‌ای از یک پیروزی است و در همین حین ناتوان است که داستان دیگری جز به قدرت رسیدن یک غریبه‌ی مجهز را در یک سرزمین زیبا و تخیلی بیان کند و تلاش‌های مصرانه‌ی آن نیز تغییری در این وضعیت به وجود نخواهند آورد.

 

گیم اینفورمر – جف کورک – 7.5 از 10:

بازی Far Cry 5 بسیار جزئی‌نگرانه ساخته شده است و نمای خارق‌العاده‌ای از مونتانا را به نمایش می‌گذارد. متاسفانه بخش زیادی از فعالیت‌های درون بازی از جذابیت لازم برخوردار نیستن. این بازی یک تکرار زیبا اما توخالی از همان چیزی است که پیش‌تر –چه در عناوین قبلی این مجموعه و چه در تجربه‌های دنیای باز یوبی‌سافت- نیز ارائه شده بود. این بازی به هیچ‌ عنوان بد نیست، اما با در نظر گرفتن میزان موفقیت بازی‌های پیشین این مجموعه، قابل پیش‌بینی بودن این بازی ناامید‌کننده است.

 

یو اس گیمر – مایک ویلیامز – 4.5 از 5:

Far Cry 5 از آن بازی‌هایی است که سعی می‌کند دو هدف را به انجام برساند. این بازی از طرفی داستان تاریک ترسناک از چیره شدن یک فرقه بر یک شهر کوچک است و از طرف دیگر زمینه را برای آشوب و تخریب فراهم می‌کند و به بازیکنان اجازه می‌دهد که کارهای مختلفی از جمله منفجر کردن چیز‌های متنوع با یک خرس و سگ انجام دهند. هر دو جنبه‌ی این بازی به خودی خود خوب هستند، اما ترکیب آن‌ها جالب نیست. اگر بتوانید از لحن سنگین بازی جان سالم به در ببرید، با بازی بسیار خوبی مواجه خواهید بود و Far Cry Arcade نیز تنها اوضاع را بهتر می‌کند.

 

گاردین – کزا مک‌دونالد – 3 از 5:

نکات انفرادی بسیار خوبی در بازی Far Cry 5 وجود دارد. نحوه‌ی استفاده از اسلحه در بازی عالی است، دنیای غیرقابل پیش‌بینی آن داستان‌هایی چالش‌برانگیز را به وجود می‌آورند که نشان‌گر رشادت هستند و زمانی که به میهن‌پرستی آمریکایی می‌پردازند به واقع جالب و بامزه است. با این حال این عناصر همیشه به میزانی که باید با یک‌دیگر جفت و جور نمی‌شوند. برخی اوقات بازیکنان وادار می‌شوند که به جای همراهی با بازی، آن را دور بزنند. با این حال مشکل اصلی لحن دوگانه‌ی بازی است که همزمان گیج‌کننده و غیرمتعهدانه به نظر می‌رسد. این بازی به شکل متناقضی هجوی است از آمریکای مدرن، اما حرف خاصی راجع به آن نمی‌زند.

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.