Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

بررسی فصل هشتم سریال The Walking Dead – قسمت‌های دوازده تا چهارده

0

حیله‌ی منجی‌ها و سلاح‌های آلوده‌شده‌شان به خون زامبی‌ها بی‌جواب نماند. مورگان و ریک همه‌ی منجی‌هایی که گرفتارشان شدند را کشتند و این خلاصه‌ای از همان جنگ چهارده قسمته‌ی این فصل است. صلحی در کار نیست‌. حیله‌ای بی‌جواب نمی‌ماند و جواب‌ها همه، زدن به سیم آخرند. در فصل‌های ابتدایی دیدن یک آدم امیدوارمان می‌کرد و حالا یک آدم زنده مبارزی است در میدان جنگ و می‌شود امید زندگی‌اش را، یک انسانِ اسلحه به دستِ دیگر، بگیرد و بکشد. در روزگار زامبی‌ها آن‌ها کمتر از انسان‌ها نابود می‌شوند و قرار است مرگ‌های بیشتری هم اتفاق بیافتد. آدم‌ها کشته می‌شوند. سربازان این جنگ یکی یکی حذف شدند تا حالا نوبت به نبرد رودرروی شاه و وزیرها برسد. کیش و مات این بازی هر زمانی رقم بخورد اما بازنده و برنده‌اش به سیاهی و سفیدی مهره‌ها نیستند وقتی حتا برنده، تلفات جبران ناپذیری داده است. در ادامه‌ی بررسی فصل هشتم سریال The Walking Dead به قسمت‌های دوازده تا چهاردهم این سریال می‌پردازیم.

بینندگان فصل هشتم حالا در حالی منتظر دو قسمت پایانی هستند که به نظر می‌رسد به سبک اکثر سریال‌های پرطرفدار آمریکایی مهیج‌ترین و البته تعیین‌کننده‌ترین اتفاقات را در قسمت‌های پایانیِ فصل شاهد باشند. تعلیق‌هایی که ایجاد شده سرنخ‌هایی که یکی یکی به نمایش درآمده و داستان‌هایی که در کل بزرگتری خلق و البته نیمه کاره مانده تا امیدوار بمانیم حرام نشود و با همان جذابیتی که شروع شد ادامه و پایان یابد. امیدوار که این فرصت دو قسمتی را قدر بدانند و به مانندِ قسمت‌های پیشین بیننده را سرگرم هیچ نکنند. اینکه سازندگان سریال، توانایی ساخت شانزده قسمت جذاب را ندارند و نمی‌توانند ایده‌های خوبشان را همان‌طور خوب ادامه دهند (مثل سکانس جدال نیگان و جدیس) حالا بیش از هر زمانی آشکار شده. اما مسئله این‌جا است برای جبران این خلا رو به خرده داستان‌هایی می‌آورند که مهم‌ترین ایرادش بی ربط بودن به قصه‌ی اصلی است. همان پاشنه آشیل سریال در فصل هفتم. قصه‌ای که می‌شود در ده قسمت گفته شود در شانزده قسمت و شلخته بیان می‌کنند و با زیر پا گذاشتن منطق داستانی سریال حتا خود شخصیت‌ها را هم زیر سوال می‌برند تا ما علاوه بر خسته شدن از این روند شانزده قسمته خودمان را قانع کنیم تا اتفاقات عجیبش را باور کنیم و حداقل امیدوار بمانیم پایان جذابی را ببینیم.

در ادامه و در قسمت‌های بعدی و پایانی حداقل از افتادن چند اتفاق مطمئنیم و البته همان قدر از چگونگی‌اش بی‌اطلاع. دیالوگ کوتاه رزیتا و دریل در آخرین دقایق قسمت چهاردهم نشان داد نقشه‌ی آن‌ها برای گلوله‌ی منجی‌ها نه نابود کردن مسلسل‌ها که دزدیدن گلوله‌ساز است! مغز متفکری که نیگان او را دزدید حالا دوباره دزدیده می‌شود، این بار توسط گروهی که چندین بار جانش را نجات داده‌اند. نیگان پس از گفت و گویی کوتاه با جدیس و بعد از فهمیدن نافرمانی سایمون، به مقرش زنده برگشت تا بگوید سورپرایزی دارد و حدس می‌زنیم قربانی بعدی منجی‌ها از خودشان باشد! گروه سه نفره‌ی جدیدی به هیل تاپ آمد. جورجی و دو همراهش که احتمالا با هلی کوپتر عجیبی که دیدیم در ارتباط باشند و به نطر می‌رسد داستان آن‌ها داستان فصل بعدی سریال را رقم بزند. جنس این آدم‌ها متفاوت با تمام گروه‌هایی است که تا کنون به سریال آمده‌اند، آن‌ها نه مبارز که دانش واطلاعات زیادی دارند و بعید است آن‌ها را در دو قسمت بعدی نبینیم. ریک هنوز نامه‌ی کارل را نخوانده، به فاصله‌ی چند ثانیه کسی که جانش را نجات داد کشت و دیگر ریک کنترل شده‌ای که می‌شناختیم نیست تا حالا ما با غیرقابل پیشی‌بینی‌ترین روزهایِ مهم‌ترین کارکتر سریال روبرو باشیم. در کنار این اتفاقات گروه مستقر در ساحل، همان مبارزان بی‌اسلحه‌ای که تعدادشان هم کم نیست می‌توانند به پایان این قصه برسند و شاید آن‌ها را هم در ادامه‌ی کار دیدیم. اتفاقات زیادی که در دو قسمت بعدی خواهد افتاد و جذابیت آن بستگی زیادی به روایت سازندگان خواهد داشت.


رابرت کرکمن یکی از سازندگان سریال دو قسمت جذابی را وعده داده تا بینندگان را کنجکاوِ پایان کند. تصاویری از قسمت پانزدهم و البته خبر مهمی نیز منتشر شده. شبکه‌ی AMC اخیرا اعلام کرد سریال برای فصل نهم تمدید شده. همان‌طور که انتظار می‌رفت قصه بر اساس همان کمیک‌ها ادامه پیدا می‌کند و از تمام شدن زود هنگامش خبری نیست. خبر خوبی برای طرفداران و البته انتظارات بالایی که سازندگان با آن روبرو هستند.

با ادامه‌ی بررسی فصل هشتم سریال The Walking Dead با گیم‌نیوز همراه باشید.

نویسنده میهمان: فاطمه شفیع‌زاده

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.