Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

بهترین بازی‌های جدید منتشرنشده که احتمالا نامشان را نشنیده‌اید – بخش دوم

0

این‌بار قصد داریم تا در ادامه‌ی مطلب پیشین، بهترین بازی‌های جدید منتشرنشده‌ای که در جریان مراسم GDC سال 2018 نمایش گذاشته شده بودند را معرفی کنیم. این بازی‌ها قرار است تا در سال 2018 و یا اوایل 2019 به بازار عرضه شوند. با گیم‌نیوز همراه باشید.

Mothergunship – PC, PS4

مهم‌ترین چیزی که در رابطه با بازی Mothergunship می‌توان گفت این است که این بازی اول شخص سبک تیراندازی عاشق اسحه است. پیش از این که شما به عنوان یک بازیکن به خود بیایید می‌بینید که چندین ماشین‌گان به شما داده شده است و چند نارنجک در اختیار دارید. باید گفت که این بازی در زمینه‌ی تجهیز کردن شما بسیار دست‌و‌دل‌بازانه عمل می‌کند. با این حال زمانی که بیشتر در بازی جلو بروید خواهید دید که سیستم ساخت و ساز بازی کمی پیچیده است و به شما اجازه می‌دهد که تغییرات متعددی را روی سلاح موردعلاقه‌ی خود ایجاد کنید. این‌جاست که متوجه علاقه‌ی شدید این بازی به سلاح‌ها خواهید شد. شما در این بازی برای مواجه شدن با لشکری از فضایی‌ها و باس‌های مختلف و نوچه‌هایشان احتیاج به سلاح‌های متعدد و متنوع قدرتمندی دارید.

در هر دور از بازی، شما به صورت تصادفی سلاح‌های مختلفی را دریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن‌ها برای نابود کردن دشمنانتان استفاده کنید. زمانی که منابع کافی به دست بیاورید، قادر خواهید بود که به کمک آن‌ها سلاح‌های جدیدی بسازید و یا سلاح‌های مختلف را با یک‌دیگر ترکیب کنید. به کمک این روش می‌توانید شات‌گان، ماشین‌گان و نارنجک‌انداز را در یک دست داشته باشد و با دست دیگرتان شعله‌افکن و راکت‌انداز را به صورت همزمان استفاده کنید. این سیستم به شکل احمقانه‌ای جذاب و پرعظمت است و این بازی به شما اجازه خواهد داد که بهترین استفاده را از آن بکنید.

بزرگ‌ترین نقطه‌ی قوت بازی Mothergunship در کنار سلاح‌های متنوع آن، این است که بازی کاملا آگاه است که به چه میزان مسخره و خنده‌دار است. این بازی در سال 2018 منتشر خواهد شد و بازیکنان خواهند توانست که ببینند استفاده‌ی همزمان از تعداد زیادی اسلحه و جاخالی دادن از مهمات بزرگ دشمنان چه لذتی می‌تواند داشته باشد.

 

Mutant Year Zero: Road to Eden – PC, PS4, Xbox One

Mutant Year Zero: Road to Eden یک بازی نوبت‌محور تاکتیکی استراتژیک است که توسط استودیو Bearded Ladies Consulting ساخته شده است. این استودیو متشکل از افرادی است که پیش از این روی بازی‌های Hitman و Payday فعالیت داشته است. این بازی که بر اساس فرنچایز بازی نقش‌آفرینی رومیزی به همین نام ساخته شده است، شما را مسئول گروهی از انسان‌های جهش‌یافته قرار می‌دهد که تلاش می‌کنند در دنیایی پساآخرالزمانی زنده بمانند. با این که این بازی شباهت‌های بسیاری با فرنچایز XCOM دارد، اما نباید فریب آن را بخورید. بازی Mutant Year Zero ویژگی‌های مختص به خود را به فرمول این بازی اضافه می‌کند که تمرکز ویژه‌ای روی مخفی‌کاری، شخصی‌سازی توانایی‌ها و اکتشاف در دنیایی بزرگ دارد.

یکی از جالب‌ترین وجوه این بازی این است که در آن این قابلیت وجود دارد که به صورت همزمان، مخفیانه دشمنان را دور زد. این به شما اجازه می‌دهد که گروه خود را در جایگاهی مناسب‌تر قرار دهید و بعد از این به سراغ مبارزه‌ی نوبتی بروید. همین موضوع ساده و کوچک فرمول بازی را به شکل جالبی تغییر می‌دهد و شما را قادر می‌سازد که کنترل بیشتری روی استراتژی خود داشته باشید و نگاه عمیق‌تری به نبرد‌ها بیاندازید.

شخصیت‌ها و دنیای موجود در بازی Mutant Year Zero اهمیت خاصی دارند. خوک‌ها و اردک‌های انسان‌نما در کنار انسان‌های جهش‌یافته و در دنیای نابودشده و مرموز پساآخرالزمانی آن زندگی می‌کنند. در نگاه اول ممکن است توجه شما به شمایل بازی‌های صفحه‌ای رومیزی دهه‌ی هشتادی جلب نشود، اما همین مسئله یکی از مواردی است که بازی را بسیار جذاب می‌کند. این بازی بر اساس بازی‌های نقش‌آفرینی نوبتی ساخته شده است و از بسیاری از مکانیزم‌های این دسته از بازی‌ها استفاده می‌کند و در عین حال آن را با یک دنیای شلوغ و پرهرج‌و‌مرج پسا‌آخرالزمانی ترکیب می‌کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به بازی XCOM علاقه دارند و سبک بازی‌های تاکتیکی مبتنی بر مخفی‌کاری را هم می‌پسندند، این بازی باید در صدر لیست امسال شما باشد.

 

Noita – PC

این بازی که نام آن بر اساس اسم فنلاندی به معنی ساحره گرفته شده است، درواقع یک بازی دو‌بعدی است که هر پیکسل از آن شبیه‌سازی شده است. این به این معنی است که شما این توانایی را دارید که اکثر جاهای محیط بازی را بسوزانید یا آن‌ را منفجر کرده و یا آب کنید. شما می‌توانید در این بازی چوب‌ها را آتش بزنید و خاکستر شدنش را ببینید یا این که خود را در خون بغلتانید تا مانع از آتش گرفتن خودتان شوید.

شما در این بازی نقش یک جادوگر را ایفا می‌کنید که پرش معلق‌گونه‌ای داشته و عصاهای جادوگری مختلفی را نیز در اختیار دارد. مابین مراحل بازی شما این فرصت را پیدا می‌کنید که جادو‌های خود را ارتقاء بدهید. هر مرحله از بازی رفته رفته شکل می‌گیرد و مرگ در آن به شکل دائمی است.

توسعه‌دهنده‌ی این بازی یعنی Nolla Games تاکید ویژه‌ای روی نسخه‌ی پی‌سی (لااقل فعلا) دارد. به هر جهت گشت‌وگذار در بازی و منفجر کردن یا سوزاندن اشیاء در محیط بسیار لذت‌بخش و تاثیرگذار است، تا حدی که باعث بشود این بازی یکی از عناوینی باشد که امسال منتظرش باشیم.

 

Pathfinder: Kingmaker – PC

بازی‌هایی مانند Divinity: Original Sin II و Pillars of Eternity نشان می‌دهند که مخاطبان علاقه‌مند زیادی برای بازی‌های ماجراجویی به سبک قدیمی وجود دارند. اما برای بازیکنانی که به دنبال بازی‌ای می‌گردند که از قوانین و چهارچوب‌های Pathfinder پیروی کند، بازی Pathfinder: Kingmaker می‌تواند عنوان بسیار مناسبی باشد.

برای بازیکنان کژووالی که به دنبال یک تجربه‌ی نقش‌آفرینی تک‌نفره هستند، بازی Kingmaker سیستم‌هایی دارد که به شما اجازه می‌دهد دون این که با قوانین بازی Pathfinder آشنایی داشته باشید، به سرعت تصمیمات خود را برای ارتقاء شخصیت خود اتخاذ کنید. با این حال اگر به دنبال این باشید که شخصیت مختص به خود بسازید یا این که برای تصمیم گرفتن در زمینه‌ی ارتقاء‌های شخصیتتان زمینه‌ی به‌خصوصی را در نظر داشته باشید، این بازی برخی از قوانین جدیدتر بازی Pathfinder را نیز به‌کار گرفته است.

Owlcat Games، توسعه‌دهنده‌ی این بازی اعلام کرده که امیدوار است این بازی در سال 2018 برای رایانه‌های شخصی منتشر شود. همچنین تیم توسعه‌دهنده‌ی این بازی به دنبال این است که امکان توسعه‌ی این بازی برای کنسول‌ها را نیز بررسی کند.

 

Pool Panic – Switch, PC

در توصیحات این بازی این‌گونه آمده است:

دورازواقعیت‌ترین شبیه‌ساز استخر.

این توضیح درواقع بسیار برای این بازی مناسب است. این بازی انیمیشن‌گونه‌ی بامزه محصول Adult Swim است و شما در آن می‌توانید به یک توپ بیلیارد انسان‌گونه صربه بزنید تا به وسیله‌ی آن بقیه‌ی توپ‌ها را وارد سوراخ کنید. مسئله این‌جاست که بقیه‌ی توپ‌ها چندان مایل نیستند به راحتی وارد سوراخ بشوند. برخی اوقات آن‌ها مخفی می‌شوند و برخی اوقات هم می‌بایست یک کباب‌پز را واژگون کنید تا توپ‌های سنجاب‌مانند را از روی درخت‌ها به زمین بکشانید. بعضی اوقات هم توپ‌ها خرس‌هایی هستند که به سمت شما حمله‌ور خواهند شد و سعی خواهند کرد شما را به درون سوراخ‌ها بیاندازند.

محدودیتی برای تعداد تلاش‌های شما به منظور وارد کردن تمامی توپ‌ها به درون سوراخ‌ها وجود ندارد، اما با این حال بازی ثبت می‌کند که برای به اتمام رساندن بازی از چه تعداد ضربه استفاده کرده‌ید. به همین دلیل اگر از آن دسته افرادی باشید که به دنبال به دست آوردن بالاترین امتیاز ممکن هستند، می‌توانید برایش تلاش کنید و یا این که به سادگی آن‌قدر ضربه بزنید که بالاخره‌ همه‌ی توپ‌ها وارد سوراخ شوند. این بازی به شما اجازه می‌دهد که هرجور که بخواهید از آن لذت ببرید.

 

Rune – PC

استودیو Human Head در حال احیای فرنچایز Rune است و به نظر می‌رسد که این بازی قرار است یک اکتشاف خطرناک و سرشار از خشونت با مضمون اساطیر اسکاندیناوی باشد. تمرکز این بازی که در ابتدا Rune: Ragnarok نام داشت و درحال حاضر تنها با نام Rune شناخته می‌شود، روی رستاخیز است اما در کنار آن تاکید بالایی روی جنبه‌های همکاری دونفره و بازی چندنفره نیز وجود دارد. مسیر‌های داستانی این بازی به شما اجازه می‌دهند که وفاداری خود را به خدایان اصلی اعلام کنید. با این حال تمرکز اصلی نسخه‌ی آزمایشی بازی روی مبارزات بود. این بازی شما را تشویق می‌کند تا سلاح‌های حریفان خود را بگیرید و به وسیله‌ی آن‌ها شیوه‌های مختلف مبارزه را امتحان کنید. شما همچنین این توانایی را دارید که دست حریف خود را بکنید و او را با ضربات دست خودش ار پای دربیاورید.

در بازی Rune دریانوردی هم وجود دارد و شما می‌توانید به این وسیله با سرعت بیشتری به مقصد موردنظر خودتان برسید. بازی Rune قرار است تا در سال 2018 منتشر شود.

 

Shadows Awakening – PC, PS4, Xbox One

در این بازی نقش‌آفرینی که به سبک دیابلو ساخته شده است شما نقش یک شیطان به نام Devourer را ایفا می‌کنید که برای به دست آوردن قدرت بیشتر، جنگجویی مرده را به حیات بازمی‌گرداند. با این که بیشتر بازی‌های نقش‌آفرینی بر روی یک شخصیت تمرکز می‌کنند، بازی Shadow Awakening تفاوت جالبی با آن‌ها دارد و تمرکز روی کلیه‌ی افراد گروه شماست که توسط Devourer هدایت می‌شوند. شما علاوه بر مبارزه با دشمنانتان در قلمروی میرایان، به قلمرو سایه‌ها نیز خواهید رفت و به عنوان رهبر شیطانی با ارواح نیز مبارزه خواهید کرد.

این بازی عناصر ماجراجویی و معمایی را به همراه روایت داستانی‌اش با گیم‌پلی نقش‌آفرینی اکشن ترکیب می‌کند و هدفش این است که به بازیکنان اجازه بدهد که تجربه‌ی خود را شخصا رقم بزنند. این بازی نیز برای انتشار در سال 2018 برنامه‌ریزی شده است.

 

Spartan Fist – PC

Spartan Fist یک بازی است که به شما اجازه می‌دهد مشت بزنید! به همین سادگی. شما در این بازی به عنوان یک کارآگاه سابق بازی می‌کنید که در یک مسابقه‌ی گلادیاتورمانند گیر افتاده است. شما باید از میان چندین مرحله‌ی تصادفی جان سالم به‌در ببرید و از مارپیچ خاریج شوید. خارج از مارپیچ جمعیت انتظار شما را می‌کشند. به‌جای سپر و نیزه‌های معمول، در این بازی شما دست‌کش‌های آهنین به دست خواهید کرد که ویژگی‌های مختلفی را برای شخصیت شما به ارمغان خواهند آورد.

این بازی نسبتا ساده در سال 2018 منتشر خواهد شد. شما تنها می‌بایست مشت‌های قدرتمندی را به حریف‌های خود وارد کنید. جمعیت تشویقتان خواهد کرد و راهی مرحله‌ی بعدی خواهید شد.

 

Travis Strikes Again: No More Heroes – Switch

Travis Strikes Again، مجموعه بازی‌های No More Heroes را در جهت بسیار متفاوتی پیش می‌برد. با این که مضامین استفاده‌شده در این بازی هنوز هم مانند بازی‌های پیشین بی‌ادبانه و هیجان‌انگیز هستند، آخرین نسخه از این بازی قصد دارد که به ژانر‌های مختلفی سرک بکشد. در دموی GDC این بازی، تمرکز روی مبارزه به سبک بازی‌های آرکید بود اما هنوز هم در این بازی، عناصر همیشگی این مجموعه مانند تکان دادن کنترلر به منظور پر کردن قدرت ضربه و امثال آن وجود دارند.

 

Untitled Goose Game – PC

غاز‌ها موجوداتی عوضی هستند. در بازی Untitled Goose Game شما می‌توانید در نقش یک غاز عوضی بازی کنید که تنها هدفش این است که خرابی به بار بیاورد. شروع این بازی با یک لیست از کارهایی است که می‌بایست انجام دهید و در میاناین کارها مواردی مانند خیس کردن باغبان و وارد شدن به باغ وجود دارد. بیشتر کارهایی که در این بازی می‌بایست انجام دهید شامل فریب دادن انسان‌ها و فرار کردن می‌شود.

توسعه‌دهنده‌ی این بازی House House بوده و گفته است که بازی سوپر ماریو 64 یکی از منابع الهام آن‌ها برای ساخت این بازی بوده است.

 

What The Golf – PC

این بازی درواقع یک شبیه‌سازی گلف است که به همه‌چیز شباهت دارد، جز خود گلف. این یک بازی ضدگلف است که در آن هر مرحله قوانین مخصوص به خودش را دارد. تنها شباهت این بازی با گلف این است که شما می بایست نشانه‌گیری کنید، و ضربه بزنید؛ جدا از این موارد عملکرد بازی با آن‌چه که در ذهن دارید متفاوت است. برخی اوقات به جای توپ، چوب پما پرتاب می‌شود و بعضی اوقات پورتال‌هایی هم در بازی وجود دارند. هرچه که باشد، این بازی بسیار سرگرم‌کننده است.

توسعه‌دهنده‌ی بازی یعنی Triband نیز حس شوخ‌طبعی مخصوص به خودشان را دارند که در بازی نیز مشهود است. زمانی که از آن‌ها راجع به بازی‌های گلف مورد علاقه‌شان سوال شد، در جواب از بازی‌های Quake، XCOM و Hatoful Boyfriend یاد کردند و البته این را هم گفتند که Golf Story را بازی کرده‌اند.

 

The World Next Door – PC

 

این بازی معمایی و داستانی با الهام از انیمه‌های ژاپنی ساخته شده است و در حال حاضر در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد. با این حال Rose City Games نسخه‌ی دمویی از این بازی را در جریان GDC به نمایش گذاشت که باعث شده است چشمان زیادی به سمت آن بچرخند. در این بازی شصیتی به نام جون وجود دارد که دختری است که به دنیای هیولاها برده شده است. انسان‌ها تنها قادر هستند که چیزی در حدود 12 روز در قلمرو هیولاها دوام بیاورند و جون در این دنیا گیر افتاده است. جون و دوستان هیولایش باید راهی پیدا کنند تا قبل از کشته شدنش بتوانند او را نجات دهند و در این حین مبارزاتی را نیز تجربه کنند.

بازی The World Next Door جنبه‌های بصری جذاب و گیرا را با معما‌ها ترکیب می کند. توسعه‌دهندگان این بازی گفته‌اند که منبع الهامشان شیوه‌ی روایت بازی‌های Pyre و Banner Saga بوده است. این اولین بازی است که توسط شرکت انیمه و مانگای Viz Media ساخته می‌شود.

 

Zanki Zero: Last Beginning – PS4, PC

بازی Zanki Zero: Last Beginning جدیدترین ساخته‌ی سازنندگان بازی‌های محبوب Danganronpa است. این بازی در نگاه اول شباهت‌های واضحی با Danganronpa دارد. با این حال بر خلاف آن بازی‌ها، Zanki Zero یک بازی نقش‌آفرینی در سبک بقاست که در آن اشاراتی به بازی‌های اول شخص قدیمی نیز می‌شود.

این بازی شما را مسئول گروهی هشت نفره قرار می دهد که هر کدام از آن‌ها نماد یکی از هفت گناه کشنده هستند و نفر آخر از این قائده مستثنی بوده و از خوابی عمیق بیدار شده و متوجه شده که زمین به نابودی کشیده شده است. آن‌ها به زودی متوجه می‌شوند که به سرعت سنشان زیاد می‌شود و تنها می‌توانند 13 روز زنده بمانند. با این حال یک ماشین بازی آرکید به آن‌ها این امکان را می‌دهد که پس از مرگ، مجددا به زندگی بازگردند. این موضوع باعث می‌شود که این گروه وارد یک ماجراجویی شوند تا بتوانند پرده از راز پیر شدن سریعشان بردارند.

سن و سال یک نقش اساسی را در داستان و گیم‌پلی این بازی ایفا می‌کند و این به این خاطر است که شخصیت‌های تحت کنترل شما به مرور زمان مرتبا پیرتر و پیرتر می‌شوند. این موضوع حتی توانایی‌های شخصیت شما را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد و برای مثال اگر شخصیت شما کودک باشد نخواهد توانست آیتم‌های زیادی را حمل کند و توانایی استفاده از سلاح را نیز ندارد. به دلیل همین سرعت پیر شدن شخصیت‌ها، افراد حاضر در گروه شما بار‌های زیادی خواهند مرد و بسته به شیوه‌ی مردنشان، هنگام زنده شدن مجدد ممکن است که توانایی‌های اضافه‌ و جدیدی داشته باشند.

در کنار مکانیزم پیر شدن، یکی دیگر از جنبه‌های جالب این بازی کنجکاو کننده بودن داستان و شخصیت‌های آن است. همان‌گونه که از یک بازی ساخته‌ی سازندگان Danganronpa انتظار می‌رود، رموز بسیاری در این بازی برای هرکدام از شخصیت‌ها وجود دارد. تاریخ انتشار این بازی هنوز به صورت قطعی مشخص نیست اما قرار است برای رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن 4 منتشر شود.

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.