Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

طرح کنترلر ویژه معلولین ایکس‌باکس وان لو رفت

0

تصاویری از یک کنترلر جدید ایکس‌باکس پیش از E3 2018 در فضای مجازی به بیرون درز پیدا کرده است که برای افرادی طراحی شده که دارای محدودیت‌های فیزیکی هستند. یکی از کاربران توئیتر تصویری را از این کنترلر پیدا کرده که می‌توانید در ادامه‌ی این مطلب ببینید. علاوه بر این، یکی از اینسایدر‌های مایکروسافت به نام جز کوردن از WindowsCentral نیز این عکس را تائید کرده و گفته که این کنترلر برای افرادی طراحی شده که نیازهای فیزیکی خاصی دارند تا بتوانند تجربه‌ی بهتری از بازی با ایکس‌باکس داشته باشند.

تاکنون کسی صحبتی  راجع به این که آیا این کنترل واقعا به درد این افراد خواهد خورد یا خیر نداشته است، اما تصاویر درز پیدا کرده از این کنترلر موجود است که می‌توان بر اساس آن حدس‌هایی زد. در این کنترلر دو دکمه‌ی بزرگ وجود دارد که به احتمال زیاد همان دکمه‌های A و B کنترلر اصلی هستند. همچنین به احتمال زیاد می‌توان شیوه‌ی کارکرد دکمه‌های این کنترلر را نیز تغییر داد.

ویندوزسنترال می‌گوید که این کنترلر باید از الان تا E3 2018 به صورت رسمی معرفی شود. کنفرانس مایکروسافت در E3 2018 قرار است تا در تاریخ 11 ژوئن، روز یکشنبه، برگزار گردد.

مایکروسافت طی یک سال گذشته فعالیت های قابل‌توجهی را برای کمک کردن و پشتیبانی به افرادی که دارای محدودیت‌های ویژه‌ای هستند انجام داده است. اوایل امسال، مجمع نابینایان آمریکا به خاطر پیشرفت‌های مایکروسافت در تکنولوژی برای کمک به افرادی که دچار ضعف‌های بینایی هستند، جایزه‌ی هلن کلر را اهدا کرد. یکی از دستاوردهای این شرکت کمک کردن به بازیکن سابق فوتبال آمریکایی، استیو گلیسون بوده است که از بیماری لو گریگ (ضعیف شدن ماهیچه‌ها به شکلی که روی تحرک آن‌ها تاثیر بگذارد) می‌برده. این شرکت با به‌روزرسانی ویندوز 10 و ایجاد قابلیت‌های کنترلی که توسط چشم انجام می‌شود توانسته است که زندگی استیو را بهبود ببخشد.

کنفرانس E3 2018 مایکروسافت قرار است تا در تاریخ 11 ژوئن برگزار شود و انتظار می‌رود مه اخبار مهمی در رابطه با ایکس‌باکس منتشر شود.

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.