Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

بازی‌های فیزیکی پلی‌استیشن ویتا به‌زودی دیگر تولید نخواهند شد

0

طبق گزارش Kotaku، سونی در حال پایان دادن به تولید بازی‌های فیزیکی پلی‌استیشن ویتا است. با این که سونی توضیح داده که انتشار بازی‌های به صورت دیجیتالی برای این کنسول ادامه خواهد داشت، به زودی قرار است که عرضه‌ی فیزیکی بازی‌ها برای این کنسول قابل‌حمل متوقف شود.

سونی به توسعه دهندگان گفته است که شاخه‌های اروپایی و آمریکایی این شرکت برنامه دارند تا با پایان سال مالی 2018، روند تولید گیم‌کارت‌های پلی استیشن ویتا را متوقف کنند. همچنین گفته شده است کا تمامی درخواست‌های کد ویتا می‌بایست تا تاریخ 28 ژوئن سال 2019 میلادی ثبت شوند. علاوه بر این آخرین سفارشات خرید می‌بایست تا تاریخ 15 فوریه‌ی سال 2019 وارد شوند. سال مالی 2018 سونی در تاریخ 31 مارس 2019 به پایان خواهد رسید.

یکی از سخن‌گویان سونی نیز به دسیله‌ای ایمیل این موضوع را تائید کرده است که تولید کارت‌های ویتا متوقف خواهد شد.

کنسول پلی‌استیشن ویتا زندگی طولانی و سختی داشته است. این سیستم پورتابل در سال 2012 عرضه شد و شعار آن، «بازی‌های کنسولیف در حرکت» بود، اما به سرعت عرصه را به بازی‌های موبایل و تبلت واگذار کرد و پس از آن نیز کنسول نینتندو 3DS آن را شکست داد. تصمیم عجیب سونی مبنی بر این که تنها از کارت‌های حافظه‌ی گران‌قیمت خود برای این کنسول پشتیبانی کند نیز باعث شد که خرج‌های آن بیش از آن‌چیزی که می‌بایست بشود و به همین خاطر استودیو‌های بزرگ به سرعت پشتیبانی از آن را متوقف کردند. با این ه این کنسول کماکان در ژاپن محبوب ماند، شاخه‌های اروپایی و آمریکایی سونی پس از دو سال اول عرضه‌ی این کنسول، آن‌ را کنار گذاشتند و از آن زمان تا به امروز وضعیت این کنسول مشخص نبوده است.

کنسول پلی‌استیشن ویتا به سیستمی محبوب برای بازی‌های نقش‌آفرینی ژاپنی و بازی‌های مستقل تبدیل شده بود اما با این حال با عرضه‌ی کنسول بسیار محبوب نینتندو، یعنی سوییچ، کم کم به خداحافظی با این کنسول قابل‌حمل نزدیک می‌شویم.

منبع Kotaku
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.