Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

این چارت توضیح می‌دهد چه چیزهایی در هر بازی Assassin’s Creed وجود دارد

0

اگر شما هم از طرفداران مجموعه‌ی فرقه اساسین هستید، در هر بازی Assassin’s Creed با چیزهای مختلفی روبرو شده‌اید که نگه داشتن حساب آن‌ها کمی دشوار است. این مجموعه بازی همیشه امکانات بسیاری را در اختیار بازی‌کننده قرار می‌داده و ضمن آن، تغییرات زیادی را در هر شماره شاهد بوده است. اگر برای شما هم سوال شده که چه چیزهایی در هر بازی Assassin’s Creed وجود دارند، این مطلب را بخوانید.

برخی اوقات در میانه‌ی یک گفتگوی پرهیجان در مورد بازی‌های مجموعه فرقه اساسین ممکن است فراموش کنید که کدام نسخه چه چیزهایی داشت. آیا در این نسخه می‌شد اسب‌سواری کرد؟ آیا این نسخه در دوران جدید رخ می‌داد؟ آیا در این بازی علیه تمپلارها می‌جنگیدیم؟

نگاهی به این چارت نشان می‌دهد که در هر بازی چه اتفاقاتی می‌افتاده‌اند و چه چیزهایی در هر بازی Assassin’s Creed بوده. از اتفاقات داستانی، امکانات و ویژگی‌های گیم‌پلی گرفته تا جدیدترین تصمیمات بازی‌سازان برای سبک بازی، اعم از آزادی عمل و حق انتخاب.

از دیگر نکاتی که می‌شود از این چارت فهمید، به طور مثال می‌شود به ضروری بودن «انیموس» اشاره کرد. چرا که منطق روایی بازی بر اساس آن شکل گرفته است و بازی بدون این دستگاه ممکن نیست. پس در همه‌ی بازی‌های این مجموعه انیموس داریم.

به عنوان مثالی دیگر، می‌شود از این چارت متوجه شد که در حالی که بازی‌های اول این مجموعه، مخفی‌کاری بر اساس پنهان شدن در میان جمعیت و استتار را به عنوان کلید اصلی مخفی‌کاری در خود داشتند، در بازی‌های جدیدتر این مجموعه، سنگر گرفتن، نشستن و مخفی شدن پشت موانع، همچون بازی‌های اوپن-ورلد دیگر به اولویت اصلی بازی در سیاق مخفی‌کاری مراحل تبدیل شده‌اند.

حالا مهم‌ترین تغییر در گیم‌پلی و داستان و آزادی عمل و حق انتخاب پیش‌روی طرفداران مجموعه‌ی دوست‌داشتنی فرقه اساسین است. جایی که در جدیدترین عنوان رونمایی شده از این مجموعه یعنی Assassin’s Creed: Odyssey بازی به یک نفش آفرینی تمام عیار با تمام امکانات بدل شده و امیدوار است مخاطبین خود را تحت تاثیر قرار دهد.

 

منبع kotaku
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.