Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

همه چیز‌هایی که در مورد بازی Kingdom Hearts 3 می‌دانیم

0

با وجود تاخیر فراوان در روند ساخت بازی Kingdom Hearts 3 و عرضه‌‌ی عناوین مرتبط با آن، این فرنچایز هنوز هم یکی از محبوب‌ترین‌هاست و همکاری دیزنی و اسکوئر اینکس آن را به جاه‌طلبانه‌ترین همکاری ممکن بدل کرده است. اکنون اسکوئر اینکس اطمینان دارد که این بازی به زودی زود منتشر خواهد شد.

در این مطلب به تمامی جزئیاتی خواهیم پرداخت که تاکنون درمورد بازی Kingdom Hearts 3 در اختیارمان است. با گیم نیوز همراه باشید.

Kingdom Hearts 3 چیست؟

این بازی، جدید‌ترین عنوان از فرنچایز نقش‌آفرینی Kingdom Hearts است که در آن قهرمان‌های جدید و شخصیت‌های محبوب اسکوئر اینکس و دیزنی با یک‌دیگر ترکیب می‌شوند.

 

تاریخ انتشار این بازی چه موقع است؟

Kingdom Hearts 3 قرار است تا در تاریخ 25 ژانویه سال 2019 در ژاپن و در تاریخ 29 ژانویه در آمریکای شمالی عرضه شود. این تاریخ یعنی در سریع‌ترین حالت، 5 بهمن این بازی را در اختیار خواهیم داشت.

 

دلیل محبوبیت مجموعه‌ی Kingdom of Hearts چیست؟

دلیل عمده ی محبوبیت این مجموعه، همکاری لذت‌بخش بین شخصیت‌های فاینال فانتزی و شخصی‌های شناخته‌شده‌ی دیزنی بوده است. این ترکیب توانسته طرفداران بازی‌های ویدئویی را از زمان انتشار بازی اصلی این مجموعه در سال 2002 به نام Kingdom Hearts سرگرم کند. از آن زمان این مجموعه همچنین توانسته که به خاطر بازی‌های جانبی خود که به شکل قابل‌توجهی داستان بازی را گسترش می‌دهد هم محبوبیت بیشتری کسب کند.

آغاز نسخه‌های فرعی این بازی با عنوان سال 2004، یعنی Chain of Memories بود که در محلی میان بازی‌های اول و دوم جای می‌گرفت. بازی اصلی دوم این مجموعه در سال 2005 منتشر شد.

با این که اکنون طرفداران 13 سال برای انتشار این بازی منتظر بوده‌اند، اسکوئر اینکس و سونی شش بازی دیگر ساخته‌اند و روانه ی بازار کرده‌اند که به داستان این بازی ارتباط دارند. همچنین چندین نسخه‌ی مختلف از بازی‌های اصلی و فرعی نیز ریمستر شده‌اند و در در کنار آن‌ها، چندین مجموعه‌ی مانگا و حتی دو فیلم کوتاه نیز برای این مجموعه ساخته شده است.

یکی از دلایلی که این مجموعه به خاطر آن شناخته می‌شود، داستان آن است که هم برای پروپاقرص‌ترین طرفدار‌ها پپیچیده به نظر می‌رسد و هم پیشرو محسوب می‌شود. در این بازی پیش‌زمینه‌ی داستانی قدرتمندی در رابطه با نبرد روشنایی علیه تاریکی وجود دارد؛ شخصیت‌هایی با اسامی یکسان دیده می‌شوند و برخی از شخصیت‌ها ظاهری یکسان دارند ولی اسامی‌شان متفاوت است.

 

اگر بسیاری از بازی‌های این مجموعه داستان‌هایی مرتبط با یک‌دیگر دارند، چرا باید به این بازی Kingdom Hearts 3 گفته شود؟

تتسویا نامورا، کارگردان این بازی، در مصاحبه‌ای با Famitsu گفته است که با احترام به عناوینی مانند Dream Pop Distance و 0.2 Birth By Sleep، به صورت عامدانه قسمت‌هایی از بازی را که می‌توانستند در صورت روایت شدن، در سرعت بازی اختلال ایجاد کنند را از هم جدا کرده است. او از 0.2 Birth By Sleep به عنوان یک بازی یاد می‌کند که دنیایش به اندازه‌ی یکی از دنیاهای Kingdom Hearts 3 وسیع است. به نظر او خود بازی Kingdom Hearts 3 نیز بیش از اندازه بزرگ است و به همین خاطر است که وی معتقد است حجم محتوا انقدر بالاست که گنجاندن تمامی آن‌ها در بازی Kingdom Hearts 3 آن را نابود می‌کند.

به صورت خلاصه می‌توان گفت که جدا کردن این عناوین از هم به خاطر خود این بخش‌های دیگر بوده است. این موضوع از این رو قابل درک است که هم داستان و هم گیم‌پلی منحصربه‌فرد این بازی‌ها باعث می‌شود که بتوان روی وقت و توجهی که صرفشان می‌شود حساب باز کرد. این بازی‌ها معمولا از عناوین اصلی اول و دوم این مجموعه بسیار کوچک‌تر هستند، تا حدی که بیشتر آن‌ها در ابتدا برای کنسول‌های دستی منتشر شده‌اند. با این وجود این بازی‌ها به انازه‌ای بزرگ هستند که بتوانند چندین ساعت از وقت شما را معطوف به خود کنند.

موقعیت زمانی بازی‌های مختلف Kingdom Hearts

 

داستانی که منتهی به Kingdom Hearts 3 می‌شود چیست؟

بازی‌های قبلی، داستان‌هایی را معرفی و به مجموعه اضافه کرده‌اند که مستقیما به بازی Kingdom Hearts 3 منتهی می‌شوند. این موضوع یا توسط سازندگان بازی، یا تریلر‌ها و یا خود بازی‌ها تائید شده است.

در ادامه به معرفی داستان‌های اصلی‌ای می پردازیم که هر کدام به نحوی به Kingdom Hearts 3 منتهی می شوند:

  • سورا اخیرا وارد موقعیتی شد که تقریبا در آن تسلیم تاریکی شده بود. در نتیجه، ریکو –دوست سورا- بدون توجه به تمایلات گذشته‌ی خود به سمت تاریکی، به عنوان کی‌بلید مستر جدید انتخاب شد. با این وجود سورا هنوز هم برای کنترل کردن دنیا نقش مهمی دارد. او به الیمپوس (از فیلم هرکول دیزنی) سفر می‌کند تا بتواند قدرت خود را بازیابد.
  • یک یا دو دهه پیش از رخ دادن اتفاقات بازی Kingdom Hearts، پیرمردی به نام زهانورت فرم اصلی و بسیار قدرتمند کی‌بلید به نام χ-blade (به همان شکل کی‌بلید تلفظ می‌شود) را در اختیار داشت. او اختلافی را میان سه شاگرد کی‌بلید، یعنی ونتوس، ترا و آکوا ایجاد می‌کند. زمانی که آکوا سعی می‌کند تا خراب‌کاری‌های بقیه را سامان دهد، در قلمروی تاریکی گرفتار می‌شود و حالا ریکو و میکی ماوس در تلاش هستند تا او را نجات بدهند.
  • زهانورت در جست و جوی خود برای χ-blade، به ونتوس آسیب زد. به همین خاطر، قلب ونتوس درون سورا در کما قرار دارد. (دلیل این که چرا ونتوس و روکساس از بازی Kingdom Hearts 2 مشابه یک‌دیگر هستند همین است.) در جریان این فرایند، یک مشابه به نام وانیتاس نیز ساخته شده است که می‌توانیم او را در تریلر‌های بازی Kingdom Hearts 3 در حال آزار دادن سورا برای رسیدن به قلب ونتوس ببینیم. این مزاحمت به این خاطر است که وانیتاس یک «مشابه» است که در بحران هویتی بی‌قلبی گیر کرده است.
  • افسانه‌ای وجود دارد که می‌گوید 13 اهل تاریکی با هفت نگهبان روشنایی درگیر می‌شوند و تمامی این 20 مبارز، به نحوی به قسمت‌های χ-blade رسیده ‌اند. این نبرد در نهایت باعث ساخته شدن χ-blade می‌شود. χ-blade از طرفی بسیار ترسناک است، اما هفت نگهبان روشنایی به میزانی قدرت دارند که بتوانند حتی قدرتمند‌ترین دشمن را در جای خود نگاه دارند.

گیم‌پلی بازی چگونه خواهد بود؟

اساس گیم‌پلی این بازی، روی هک اند اسلش خواهد بود که پیش‌تر هم در این مجموعه وجود داشته است. تریلر‌ها و تیزر‌های منتشرشده از این بازی روی صحنه‌های مبارزه‌ متمرکز بوده‌اند. نامورا درباره‌ی جذاب‌تر کردن مبارزات در این بازی صحبت کرده است و توضیح داده که بازیکنان قادر خواهند بود تا بیشتر با محیط ارتباط برقرار کنند. این ارتباط‌های بیشتر می‌تواند صرفا برای حرکت در بازی استفاده شود، یا این که می‌توانید از آن‌ها برای اجرای مهارت‌های پارکورمانند در مبارزات بهره بگیرید.

به گفته‌ی نامورا، کی‌بلید‌ها با دو «تغییر»، توانایی‌های مضاعفی پیدا می‌کنند. او دراین‌باره می‌گوید: «شروع کار با اولین فاز تغییر شما خواهد بود، اگر بتوانید با موفقیت کمبو‌های خود را متصل کنید، تغییر بعدی رخ می دهد.»

در بازی‌های گذشته، دنیا‌ها به صورت اتاق‌‌اتاق قسمت‌بندی شده بودند تا بارگذاری ساده‌تر شود. این موضوع برای طرفداران بازی‌های قدیمی افسانه‌ی زلدا آشنا است. با این وجود در تریلری که سال 2015 از این بازی منتشر شده بود نشان داده می‌شد که سورا از یکی از مناطق خارج می‌شود اما بازیکن مجبور نیست یک صفحه‌ی بارگذاری دیگر را تحمل کند.

اگر به دنبال مقایسه هستید، نامورا اعلام کرده است که بازی 0.2 Birth By Sleep شبیه‌ترین گیم‌پلی را به بازی Kingdom of Hearts 3 خواهد داشت.

 

کدام شخصیت‌ها و دنیاهای دیزنی در این بازی وجود خواهند داشت؟

با توجه به این موضوع که دیزنی از زمان انتشار بازی Kingdom of Hearts 2، استودیو پیکسار را خریداری کرده است، شخصیت‌های بسیاری برای آوردن به این بازی وجود دارند. به نظر می‌رسد که دیزنی تمایل بیشتری برای وارد کردن شخصیت‌های سه‌بعدی انیمیشنی اخیرش به این بازی داشته باشد.

لیست شخصیت‌های تائید شده‌ی دیزنی/پیکسار بدین صورت است:

    Kingdom of Corona (Tangled)

    San Fransokyo (Big Hero 6)

    Olympus Coliseum (Hercules)

    Andy’s Room (Toy Story)

    Monstropolis (Monsters, Inc.)

    Kingdom of Arendelle (Frozen)

    Port Royal (Pirates of the Caribbean)

 

در دنیای «داستان اسباب‌بازی ها» قرار است تا یک مغازه‌ی اصلی اسباب‌بازی فروش وجود داشته باشد. این مغازه با وجود اینکه  این مغازه مختص به دنیای بازی Kingdom Hearts است، اما قرار است ساخت آن به گونه‌ای باشد که کاملا متعلق به یکی از عناوین پیکسار به نظر برسد.

برخی از شخصیت‌های دیزنی هم به صورت کوتاهی در بازی (اصطلاحا «لینک») حضور خواهند داشت، به این شکل که آن‌ها برای کمک کردن به شما ظاهر می‌شوند و از توانایی‌های متعلق به خودشان در یاری دادن به شما بهره می‌گیرند. لیست شخصیت‌هایی که تاکنون از آن‌ها مطلع هستیم به شکل زیر است:

    Ariel (The Little Mermaid)

    Wreck-It Ralph (Wreck-It Ralph)

    Simba (The Lion King)

همچنین شخصیت رمی از «موش سرآشپز» نیز مختصرا در تریلر منتشرشده از این بازی در جریان E3 2018 دیده می شود، اما مشخص نیست که حضور او به چه دلیل بوده است.

چرا ساخت این بازی در این حد به طول انجامیده است؟

بخشی از مدت 13 ساله‌ی انتظار برای عرضه‌ی این بازی، به خاطر تغییر دادن موتور‌های بازی در جریان روند تولید بوده است. این استودیو موتور ساخت خود را به موتور ساخت بازی آنریل 4 ارتقاء داده است. همین مسئله احتمالا ساخت این بازی را با تاخیر بسیاری مواجه کرده است، چرا که همان‌گونه که نامورا مرتبا روی این مورد تاکید کرده است، بازی Kingdom Hearts 3 بسیار عظیم و وسیع است.

نامورا همچنین در جایی دیگر گفته است که تعداد افرادی که آن‌ها برای کار روی پروژه‌ی این بازی در اختیار دارند کمتر از آن میزانی است که انتظارش را داشته‌اند.

یکی از نشانه‌های خوبی که نشان می‌دهند این بازی مطمئنا امسال منتشر می‌شود این است که طرفداران بازی موبایل Kingdom Hearts Union X قادر بوده‌اند تا برخی از مینی‌گیم‌های بازی Kingdom Hearts 3 را طی رخدادی در ماه آوریل بازی کنند. پس از این اتفاق تریلری از این بازی منتشر شد که حاوی صحنه‌هایی از این بازی‌ها بود.

چه زمانی اخبار بیشتری درباره‌ی این بازی منتشر خواهد شد؟

با این که تاریخ انتشار این بازی تائید شده است، هنوز تریلری برای اعلام تاریخ انتشار این بازی –هماننده آن‌چه که به طرفداران حاضر در Orchestra World Tour نشان داده شده بود- عرضه نشده است.

اسکوئر اینکس در رویدادی که متعلق به بازی Kingdom Hearts برای موبایل بود خبر داد که امسال قرار است تا اخبار بیشتری در مورد نسخه‌ی سوم این بازی منتشر شود.

منتظر انتشار تریلری هستیم که اطلاعات بیشتری در مورد بازی در اختیارمان بگذارد.

منبع Polygon
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.