Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

رئیس مارول: بعد از فیلم اونجرز ۴ دنیای سینمایی مارول باید گسترش پیدا کند

0

به دنبال پایان ناراحت‌کننده‌ی فیلم Avengers: Infinity War، طرفداران دنیای سینمایی مارول بسیار مشتاق هستند تا درباره‌ی آینده‌ی آن اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشند. یکی از سوالات بسیار مهمی که در ذهن طرفداران مطرح است اسن است که این فرنچایز بسیار بزرگ چگونه قرار است بدون بیش از نیمی از شخصیت‌های خود به کارش ادامه دهد؟ بسیاری از قهرمانان دنیای سینمایی مارول در آخرین فیلم اونجرز از میان رفته‌اند و احتمالا در فیلم اونجرز 4 نیز چندتن دیگر از آنان را از دست خواهیم داد. تیم مبارزین مارول کوچک و کوچک‌تر شده است.

طبیعتا این احتمال وجود دارد که حداقل برخی از کشته‌شده‌های فیلم Infinity War در فیلم اونجرز 4 به زندگی بازگردند. با این وجود سوال‌های در رابطه با پیشرفت این دنیای سینمایی مطرح است. زمانی که دنیای سینمایی مارول وارد فاز چهارم خود می‌شود، پرورش و رشد دادن این فیلم‌ها و شخصیت‌ها چقدر مهم است؟

کوین فیج، رئیس استودیو‌های مارول،در مصاحبه با گیم‌اسپات و در کنار تبلیغ برای فیلم Ant-Man and the Wasp گفته است:

شاید این مهم‌ترین چیز باشد. این مهم‌ترین موضوع، و همان اتفاقی است که در 20 فیلم گذشته‌ی مارول افتاده است. در این فیلم‌ها به ژانر‌ها و قهرمانان مختلفی پرداخته شد. در این فیلم‌ها قهرمان‌هایی وجود داشته‌اند که اگر اهل کتاب‌های کمیک بوده باشید آن‌ها را می‌شناخته‌اید. همچنین قهرمان‌هایی در دنیای سینمایی مارول وجود داشته‌اند که حتی اگر اهل کتاب‌های کمیک هم بوده باشید آن‌ها را نمی‌شناخته‌اید. اکنون هم همین‌طور که پیش می‌رویم، امیدواریم که در نهایت طی 10 سال آینده فیلم‌هایی را که مشغول کار بر روی آن‌ها می‌شویم را رونمایی می‌کنیم. روند کار مشابه خواهد بود.

اما منظور از رشد و پرورش دادن چیست؟ با توجه به صحبت‌های فیج می‌توان نتیجه گرفت که در نظر او، منظور از رشد و پیشرفت اضافه شدن قهرمانان جدید، انواع تازه‌ای از قهرمان‌ها و ادامه‌ی راهی که در فیلم‌های Ant-Man and the Wasp، Black Panther و Captain Marvel پیش گرفته شده است. این که یک قهرمان چه کسی می‌تواند/باید باشد.

به نظر می‌رسد که مارول تعهدی در زمینه‌ی نشان دادن انواع مختلف قهرمان‌ها داشته باشد. بعد از انتشار فیلم Black Panther که اولین فیلم مستقل مارول درباره‌ی یک ابرقهرمان سیاه‌پوست محسوب می‌شد، کاپیتان مارول قرار است تا اولین فیلم مارول باشد که در آن یک ابرقهرمان زن نقش اصلی را بر عهده خواهد داشت.

فیج گفته است:

ما می‌خواهیم مردم با هر پیش‌زمینه ای بتوانند فیلم را تماشا کنند و خودشان را در آن ببینند. همچنین به یک اندازه برای ما مهم است که افرادی که شباهتی با ابرقهرمان‌ها ندارند و پیش‌زمینه‌ی متفاوتی هم با آن‌ها دارند بتوانند برای حرکت رو به جلو تشویق بشوند. این به نظر من مهم‌ترین کاری است که ما می‌توانیم انجام دهیم. این کار را آغاز کرده‌ایم و آن را ادامه خواهیم داد.

این‌طور که به نظر می رسد، زمانی که بحث آینده‌ی دنیای سینمایی مارول باشد می‌بایست روی «دربرگیری» این دنیا حساب کرد. با توجه به فیلم‌هایی مانند قسمت سوم محافظین کهکشان، دنباله‌ی فیلم مرد عنکبوتی و کاپیتان مارول که در دستور کار این استودیو قرار دارند، واضح است که مارول قصد دارد تا تلاش‌هایی جدی در زمینه‌ی گسترش دادن تیم قهرمان‌های خود بکند و پا را از اونجرزی که بار بخش عمده‌ی ده سال اول این استودیو را به دوش می‌کشید، فراتر بگذارد.

زمانی که فیج به «انواع مختلف قهرمان‌ها» اشاره می‌کند، منظور او فیلم احتمای «خانوم مارول» است که قرار است درباره‌ی یک ابرقهرمان مسلمان جوان ساخته شود. این شاید بهترین سرنخ برای متصور شدن آینده‌ی دنیای سینمایی مارول طی ده سال آینده باشد.

فیلم Ant-Man and the Wasp قرار است تا در تاریخ 6 جولای یا 15 تیر ماه اکران شود. به دنبال آن فیلم‌های کاپیتان مارول در تاریخ 8 مارس 2019، یعنی 17 اسفندماه 97؛ و فیلم اونجرز 4 در تاریخ 3 می 2019، یعنی 13 اردیبهشت سال 98 اکران خواهند شد.

 

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.