Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دومین کنوانسیون بازی تهران (TGC 2018)

0

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دومین کنوانسیون بازی تهران (TGC) بر نقش بازی های رایانه ای بر بازنمایی تفکرات، آرمان ها و رویاهای یک ملت تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام سیدعباس صالحی به دومین کنوانسیون بازی تهران به شرح زیر است:

«در سدۀ بیست و یکم، بازی رایانه­‌ای نقشی آیینه­‌گون برای بازنمایی تفکرات، آرمان­‌ها و رویاهای یک ملت ایفا می­‌کند. صنعت بازی­‌های رایانه­‌ای، صنعتی نوپا اما بسیار تأثیرگذار محسوب می­‌شود. در سال­‌های اخیر، این موضوع در کشور ما نیز به اقتضای فضاهای تازه، دارای صورت مساله­‌ای جدید و تکامل یافته شده و یکی از مهم­ترین زوایای نوظهور آن، مزیت­‌های فوق­‌العاده­‌ای است که به همراه داشته است. این صنعت می‌تواند در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار گیرد؛ از یک سو به دلیل ضریب بالای کارآفرینی با حضور جوانان نخبه­‌ی میهن، کاملاً درون­زاست و از سوی دیگر به دلیل ماهیت فناورانه و متصل به جهان، به شدت برون­گراست. این نکته در سال­‌های اخیر با ارائه بازی­‌های موفق ایرانی به خوبی دیده شده است؛ بازی­‌هایی اصالتاً ایرانی که مورد توجه شرکت­‌های بین­‌المللی قرار گرفته و سهمی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده­‌اند. هرچند کسب سهم ‌بیشتری از بازارهای داخلی توسط بازی­‌های ایرانی نیز از ضرورت­‌هایی است که باید در جهت دست­یابی به آن گام­‌های استوارتری برداشت.

از منظری دیگر، حوزه بازی رایانه­‌ای ظرفیتی کم مانند در گسترش دیپلماسی فرهنگی کشور است. بازی­‌سازان می­‌توانند با قصه­‌ها و داستان­‌های ایرانی و اسلامی حوزه تأثیرگذاری و تعامل فرهنگی ایران را گسترش بخشند .

دومین دوره رویداد تجاری بین­‌المللی کنوانسیون بازی نویدبخش آینده­‌ای پرنشاط، امیدبخش و ارزش‌آفرین برای خانواده بزرگ بازی­‌سازان ایرانی است. برگزاری موفق این رویداد را به دست­‌اندرکاران، شرکت­‌کنندگان و به­ ویژه برگزیدگان این دوره صمیمانه تبریک می­‌گویم و برای همه عزیزان توفیق و سربلندی از درگاه پروردگار متعال خواستارم.»

Tehran Game Convention 2018 در ۱۴ و ۱۵ تیر ماه به همت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.