Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از رویداد TGC 2018

0

سید عباس صالحی، امروز ظهر از محل برگزاری رویداد TGC 2018 در سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما بازدید نمود. با گیم‌نیوز در ادامه این خبر همراه باشید.

وزیر ارشاد در دیدار امروز خود به بازدید از غرفه‌ها و صحبت با بازی‌سازان و غرفه‌داران پرداخت. به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، وی پس از بازدید خود در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسوولیت حوزه بازی‌های رایانه‌ای برعهده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته شده است. با این حال برنامه‌هایی برای هماهنگی بیشتر با وزارتخانه‌های مختلف در این حوزه داریم.

صالحی در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری یک نمایشگاه عمومی در کنار رویداد TGC وجود دارد گفت:

هدف‌گذاری TGC انتقال و تبادل دانش و فرصت‌سازی برای حضور بازی‌های ایرانی در بازارهای خارجی است.  این رویداد هنوز نوپا محسوب می‌شود و باید برای تکامل و تقویت آن با همراهی فعالان این حوزه، کار کارشناسی صورت گیرد. ما نیز حتما نظر بازی‌سازان را در این خصوص جویا می‌شویم.

وی با بیان این که برای رشد صنعت بازی‌سازی نیازمند فعالیت و همراهی و هماهنگی همه بازیگران این عرصه هستیم گفت:

: با این حال هر رویدادی با یک هدف مشخص تعریف می‌شود و با توجه به این هدف ممکن است شاهد حضور یک مجموعه در یک رویداد باشیم یا نه. اما این موضوع نافی ارزش‌ها و تلاش‌های آن مجموعه در صنعت بازی‌های رایانه‌ای نیست.

فرزاد فتحی، قائم مقام بنیاد، پیش‌تر اذعان داشته بود که تحریم‌های ایالات متحده بر روی حضور مهمانان خارجی در رویداد TGC 2018 بی تأثیر بوده است. صالحی در پاسخ به سؤالی در رابطه با اثر تحریم‌ها بر این رویداد گفت:

وزیر ارشاد

هنوز خیلی از مسایل در حد گمانه‌زنی است. با این حال ما تلاش می‌کنیم از رویداد TGC صیانت کرده تا حداقل ضربه احتمالی را ببیند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که دو حوزه تبلیغات و رسانه باید به کمک صنعت بازی بیایند اذعان داشت:

خوشبختانه در TGC دیدم که چند مجموعه در حوزه تبلیغات در این صنعت فعال شده‌اند که می‌توانند کمک زیادی به بازی‌سازان انجام دهند. رسانه‌های عمومی از جمله صدا و سیما هنوز به طور جدی به بازی‌های رایانه‌ای توجه نکرده‌اند که امیدواریم فعال شوند. درباره رسانه‌های تخصصی نیز این رسانه‌ها باید تقویت شود و در این راه می‌توان انتظار داشت مذاکراتی میان بنیاد ملی بازی‌ها و معاونت مطبوعاتی شکل بگیرد.

رویداد TGC 2018 هم اکنون در محل برگزاری همایش‌های بین المللی صدا و سیما در حال برگزاریست.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.