Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

قسمت بعدی فیلم RoboCop به کارگردانی نیل بلومکمپ در راه است

0

شرکت مترو گلدوین مایر اعلام کرده که قصد دارد قسمت بعدی فیلم RoboCop را با کارگردانی نیل بلومکمپ به روی پرده ببرد. با گیم‌نیوز همراه باشید.

سال ۲۰۱۴ شاهد ریبوتی از این مجموعه بودیم که به هیچ وجه عملکرد قابل قبولی نداشت. حال قرار است دنباله مستقیم فیلم RoboCop محصول سال ۱۹۸۷ که در ایران بیشتر با نام «پلیس آهنی» شناخته می‌شود، با نام RoboCop Returns ساخته شود.

نیل بلومکمپ که سابقه کارگردانی فیلم District 9 را در کارنامه خود دارد، مسئولیت ساخت این فیلم را برعهده داشته و در این راه، جاستین رودز که به تازگی کار نویسندگی قسمت جدید مجموعه ترمیناتور را به اتمام رسانده وی را همراهی خواهد کرد. رودز قرار است فیلمنامه‌ای را که اد نیومیر و مایکل ماینر چندین سال پیش برای دنباله قسمت اول که هیچگاه ساخته نشد تدوین کرده بودند را بازنویسی کند. این دو در این فیلم نیز به‌ ترتیب به‌عنوان تهیه کننده و تهیه کننده اجرایی حضور دارند.

بلومکمپ در مصاحبه با Deadline در رابطه با دنباله فیلم RoboCop اذعان داشته:

فیلم اصلی قطعاً زمان کودکی روی من تأثیر بسیار زیادی گذاشته است. من عاشقش بودم و این فیلم به‌عنوان یک اثر کلاسیک با معنا و مفهومی واقعی در پس‌زمینه خود از میان فیلم‌های علمی تخیلی پایان قرن بیستم  باقی می‌ماند. خوشبختانه این نکته‌ای است که در ساخت یک دنباله می‌توانیم به آن نزدیک شویم.

فیلم RoboCop
RoboCop (1987)

RoboCop Returns نیز همچون فیلم اصلی در دیترویت جریان دارد؛ جایی که «هرج و مرج حاکم شده» و روبوکاپ باید با جرم و فساد مبارزه کند. در فیلم اول شاهد داستان فردی با نام الکس مورفی بودیم که یک افسر پلیس ساده بود و در درگیری با عده‌ای گانگستر، به شدت آسیب دید. اما با کمک فناوری‌های روباتیک، وی در قالب یک پلیس سایبورگ به زندگی بازمی‌گردد. از آن پس وی با تصاویر مبهمی که از خاطرات همسر و فرزندش به خاطر می‌آورد، دچار بحران می‌شود.کارگردانی این فیلم را پل ورهوفن، کارگردان مشهور هلندی‌تبار برعهده داشته است. بلومکمپ در رابطه با این فیلم و قسمت جدید می‌گوید:

چیز بسیار جالب در رابطه با RoboCop این است که همانند فیلم‌های وسترن، علمی تخیلی و درام، ارتباطات انسانی برای این داستان که بسیار خوب روایت شده بسیار اهمیت دارد. نکته‌ای که مرا جذب می‌کند، فردی است در جست و جوی هویت گمشده‌اش که توسط افرادی که از آن سود شخصی می‌برند دزدیده شده و وی می‌بینید که خاطراتش با وقایع شکل می‌گیرند. این جذاب‌ترین چیز است. نکته دیگری که بسیار بخاطرش هیجان دارم، شانس همکاری دوباره با جاستین رودز است. او به دنباله‌ای که در دنیای ورهوفن جریان داشته عناصر فوق العاده‌ای اضافه کرده است. این فیلمی است که من مشتاق هستم تماشا کنم.

غیر از ریبوت سال ۲۰۱۴، چندین دنباله دیگر نیز برای قسمت اول ساخته شد که تیم سازنده اصلی در هیچ یک حضور نداشتند. RoboCop 2 در سال ۱۹۹۰ به کارگردانی اروین کرشنر ساخته شد که فروش بسیار خوبی هم داشت اما توسط منتقدین مورد استقبال قرار نگرفت. RoboCop 3 نیز با تمرکز بر مخاطبین کم سن و سال، بسیار از طرفداران این مجموعه را از دنبال کردن آن منصرف کرد. دو سریال نیز در دهه ۹۰ از این مجموعه ساخته و پخش شد.

فیلم RoboCop Returns در سال ۲۰۱۹ میلادی به روی پرده سینما خواهد رفت.

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.