Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

آهنگ‌های ساخته اعضای استودیوی لیک‌هورس را حتما گوش کنید!

0

تقریبا از همان لحظه‌ای که فهمیدم اعضای استودیوی لیک‌هورس پیش‌تر با هم یک بند موسیقی داشته‌اند عاشقشان شدم. این‌که حالا چه کار می‌کنند و بازی‌های آن‌ها چه کیفیتی دارد به کنار، همین که پس‌زمینه‌ی موسیقی، آن‌ هم موسیقی راک در دانشگاه وجود داشته آن‌ها را برای من چند مرتبه مهم‌تر کرد. وقتی به سراغشان رفتم تا در این باره سوال کنم، اصلا دلم نمی‌خواست که این کنجکاوی من اصلِ موضوع به نظر برسد، برای همین مجبور شدم زمان قابل توجهی را  برای مرور بازی آن‌ها و سوال‌های مرتبط با حرفه‌ی فعلی‌شان صرف کنم. یک جور وقت‌کشی حرفه‌ای و کاملا عامدانه که بعدا ثمره‌اش را دیدم.

بالاخره موضوعی که بیشتر از همه نسبت به آن کنجکاو بودم را مطرح کردم. امین خندید و تایید کرد. من به فاصله‌ی چند جمله، با هیجانِ آمیخته به دستپاچگی و برای این‌که غیرحرفه‌ای به نظر نرسم، عنوان کردم که این سوالات از نظرم زرد است. اما واقعا این طور نبود. به عنوان یک فعال فرهنگی در دانشگاه که بیش از دو سال از عمر خود را در کانون‌های فرهنگی گذرانده و از نزدیک شاهد رنج و زحمت فراوان در این زمینه بوده است، برای کسانی که موفق شده‌اند در دانشگاه موسیقی زنده را به روی صحنه ببرند، خیلی احترام قائل‌ام. این نکته را مخفی کردم، باز هم چون نمی‌خواستم غیرحرفه‌ای و زیادی مشتاق به نظر برسم. اقرار کردم که جذابیت ویژه‌ای برایم دارد.

امین می‌گوید که با «علی مرتضوی» یکی دیگر از اعضای این استودیو، در دانشگاه و به واسطه‌ی موسیقی آشنا شده است. آغاز این اتفاقات در دانشگاه امیرکبیر بوده. می‌گوید:

در کنار کارهایی که به واسطه‌ی آن‌ها کسب درامد می‌کردیم، به شکل مداوم، نزدیک به 12 سال این کار [موسیقی] را ادامه دادیم و هنوز هم داریم ادامه می‌دهیم.

گروه آن‌ها موفق شده در سال 1385 در دانشگاه اجرا کند. بعد هم یک آلبوم رسمی در ایران منتشر کرده‌اند و غیر از آن، ترک‌های غیر رسمی هم منتشر کرده‌اند.

امین خواننده، بیسیست و کیبوردیست این گروه است و علی مرتضوی، دیگر نوازنده‌ی این گروه، گیتار الکتریک و آکوستیک و کیبورد می‌نوازد. به اعتقاد آن‌ها، موسیقی خود به خود وارد بازی‌هایشان هم شده است.

رفیعی‌نیا تاکید می‌کند که همه‌ی آهنگ‌های بند بیواره (Bivareh) به صورت رایگان از ساندکلاد قابل دریافت هستند. برای مرور آهنگ‌های این گروه موسیقی صفحه‌ی آن‌ها را ببینید.

امین می‌گوید چون آهنگ‌سازی می‌کنند موسیقی‌های متفاوتی را گوش می‌دهند. اما “Radiohead” را دوست دارد، به “Tool” علاقه‌مند است و “Camel” هم همین‌طور. خارج از حیطه‌ی راک هم موسیقی را دنبال می‌کند و مثلا از جمله آهنگ‌سازانی که دوست دارد «انیو موریکونه» است.

هنوز هم برای این‌که بازی‌های آن‌ها را دنبال کنید، نیاز به دلیل دارید؟ با گیم‌نیوز همراه باشید.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.