Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

نسخه پی‌سی بازسازی رزیدنت اویل ۲ از قفل Denuvo استفاده می‌کند

0

قبلا مفصلا به قفل ویژه‌ی بازی‌های پی‌سی یعنی Denuvo و بازی‌هایی که از آن استفاده کرده‌اند پرداخته‌ایم. می‌دانیم که این فناوری ضد کرک شدن بازی‌ها، از سوی بسیاری از گیمرها مورد انتقاد قرار گرفته، با این حال همه‌ی آن‌ها را نمی‌شود به استفاده‌ی غیرقانونی از بازی‌ها متهم کرد. با این‌که هکرها بارها توانسته‌اند این قفل را نیز شکسته و بازی‌هایی که از آن استفاده می‌کردند را به بازار غیرقانونی سوق داده‌اند، برخی ناشرین همچنان از آن استفاده می‌کنند. مثل کپکام که اخیرا اعلام کرده در کنار نسخه‌ی پی‌سی Monster Hunter World بازسازی رزیدنت اویل 2 از قفل Denuvo استفاده می‌کند.

صفحه‌ی استیم هر دو بازی، با این خبر به‌روزرسانی شده که نسخه‌ی پی‌سی آن‌ها قرار است از Denuvo استفاده کنند.

می‌دانیم که معمولا این قفل Denuvo به فاصله‌ی یک تا چند هفته و گاهی چند ماه پس از عرضه‌‌ی بازی شکسته می‌شود. اما به هر حال، استفاده از فناوری ضد سرقت برای بازی‌ها، از سوی ناشرینی همچون کپکام غیرعقلانی به نظر نمی‌رسد.

در برخی موارد، خود ناشران بعد از گذشت مدتی با انتشار به‌روزرسانی، این قفل را از بازی خود حذف می‌کنند. در واقع، Denuvo در یکی از مهم‌ترین اهداف خود یعنی جلوگیری از کپی شدن بازی در زمان حیاتی عرضه (معمولا یک ماه اول) موفق بوده است.

برخی از گزارش‌ها حاکی از افت کیفی عملکرد بازی‌ها در اثر استفاده از این قفل در بازی‌ها بوده است. استفاده از Denuvo مشکلاتی برای برخی از بازی‌ها در هنگام اجرا به وجود آورده است.

از جمله این بازی‌ها، نسخه‌ی پی‌سی بازی Assassin’s Creed Origins است که میزان مصرف پردازنده مرکزی رایانه را به حداکثر می‌رسانده. اگرچه ارتباط این موضوع با قفل Denuvo هرگز ثابت نشده، احتمال آن بسیار زیاد است.

تنها باری که اختلال ایجاد شده در عملکرد یک بازی توسط Denuvo رسما اعلام شد، زمانی بود که تهیه‌کننده‌ی Tekken 7 اذعان کرده بود استفاده از Denuvo باعث به وجود آمدن شکست تصویری و افت کیفیت در این بازی شده است.

به هر حال نسخه‌ی پی‌سی بازسازی رزیدنت اویل 2 از قفل Denuvo استفاده خواهد کرد. این بازی 25 ژانویه عرضه خواهد شد. بازی Monster Hunter World نیز 9 آگوست (18 مرداد) منتشر می‌شود.

منبع vg247
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.