Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

فصل سوم Stranger Things و تمام چیزهایی که تا به امروز می‌دانیم

0

فصل سوم Stranger Things در حال ساخت است و با توجه به انتشار اولین تیزر هم‌اکنون زمان مناسبی است تا مروری بر دنیای عجیب این سریال داشته باشیم و ببینیم چه چیزهایی را در فصل جدید پیش رو داریم. در ادامه با مروری بر تمام چیزهایی که از فصل سوم این سریال می‌دانیم با گیم‌نیوز همراه باشید.

در حال حاضر سرنخ‌های خیلی کمی از فصل جدید وجود دارد و اصلاً نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که داستان به چه سمتی قرار است برود و فصل بعد چه فضا و لحنی خواهد داشت. تنها قطعات پازلی که داریم تیزر جدید سریال است که یک فضای نوستالژی از دهه‌ی هشتاد را ترسیم می‌کند به همراه صحبت‌ها و مصاحبه‌های عوامل سریال که با استفاده از این سرنخ‌ها می‌توانیم بفهمیم که از فصل بعد چه توقعی باید داشته باشیم.

فراموش نکنید که پیش از انتشار این تیزر، همه‌ی چیزهایی که راجع به فصل سوم این سریال می‌دانستیم را یک بار مرور کرده بودیم. برای اطلاعات کامل‌تر به این مطلب مراجعه کنید.

اولین تیزر سریال نشان می‌دهد که تغییرات جدی‌ای در هاوکینز قرار است رخ دهد اما نه تا تابستان بعدی!

 

 

دهه‌ی هشتاد میلادی یک دهه با المان‌های زیبایی‌شناسی مشخص است. المان‌هایی که حتی اگر کسی آن دهه را از نزدیک هم تجربه نکرده باشد آن‌قدر در فیلم‌ها و سریال‌ها آن را دیده که کاملاً با فضای زیبا و منحصربه‌فرد آن آشناست و این زیبایی منحصربه‌فرد دهه هشتاد اولین چیزی است که از فضای تیزر جدید فصل 3 برداشت می‌شود. درواقع هدف اصلی تیزر دادن یک حس نوستالژی نسبت به دهه‌ی هشتاد است. در تیزر ما یک تبلیغ به سبک و سیاق تبلیغ‌های تلویزیونی دهه هشتاد از یک فروشگاه زنجیره‌ای Starcourt را می‌بینیم که قرار است به‌زودی در شهر افتتاح شود و در آن پر است از برندهای معروف و بزرگ. در پایان زمانی که تبلیغ دارد با استفاده از تصاویر فودکورت فروشگاه دل بینندگان آن روزها را آب می‌کند ما شاهد استیو هستیم که در بستنی‌فروشی فروشگاه در حال کار است و در راستای تبلیغ می‌گوید آهوی و در کنار او یک شخصیت جدید به اسم رابین وجود دارد که او هم به همین شکل و کمی مسخره‌تر می‌گوید آهوی و هر 2 بستنی را به سمت دوربین نشان می‌دهند (بازیگر نقش رابین مایا هاوک است که جهت اطلاع دختر اتن هاوک و اما تورمن است).

هم‌زمان با پخش این تیزر اکانت رسمی Stranger Things با گذاشتن تیزر توییت کرد که آهوی چیزهایی دارد برای هایوکینگ در ایندیایا می‌آید.

رابین یک دختر با سبک زندگی خاص توصیف‌شده است. دختری که از کارهای روزانه‌اش خسته شده و به دنبال هیجان در این شهر است (با اتفاقات 2 فصل گذشته عجیب است که هنوز در جریان این هیجانات پنهان شهر قرار نگرفته است). او به استیو نزدیک می‌شود و با توجه به تجربیات استیو در فصل گذشته احتمالاً رابین هم از طریق استیو وارد جریانات عجیب شهر می‌شود.

در پایان تیزر هم نوشته‌ای ظاهر می‌شود که فروشگاه در تابستان بعدی بازخواهد شد که می‌توان از آن این‌گونه برداشت کرد که سریال هم تا تابستان 2019 پخش نخواهد شد هرچند که تا به امروز این خبر رسما اعلام نشده است.

زمان سریال هم به جلو حرکت کرده. درواقع داستان فصل 1 در 1983 فصل 2 در 1984 و آن‌طور که نوآ اشنپ بازیگر نقش ویل اعلام کرده اتفاقات فصل 3 در تابستان 1985 رخ می‌دهد و احتمالاً قرار است یک نگاه کلی به تعطیلات تابستانی بچه‌ها در این فصل داشته باشیم.

علاوه بر این جوری برنامه‌ریزی‌شده است که فصل جدید هشت اپیزود طولانی باشد. همچنین برادران دافر به‌عنوان خالقین سریال اعلام کرده‌اند که احتمالاً داستان 4 فصل خواهد داشت که طبیعی است چون بچه‌ها بزرگ می‌شوند و خب بخش زیادی از جذابیت سریال روبرو شدن بچه‌ها با این هیولاها است وگرنه این‌همه فیلم و سریال داریم که بزرگ‌سالان به جنگ هیولاها می‌روند.

چهره‌های جدید دیگری هم در هاوکینز هستند و نقش‌های بزرگ برای چهره‌های آشنا

زمانی که ما برای اولین بار در فصل قبل هاوکینز را ملاقات کردیم هیولاها در مدرسه سرگردان بودند؛ و بیرون کشیدن این هیولاها از بدن ویل فقط یکی از مشکلات شهر بود. درواقع فصل 2 بیشتر سؤال درست کرد تا این‌که پاسخ دهد به‌خصوص زمانی که با وارد کردن بچه‌های دیگری شبیه به الون جهان فانتزی سریال را گسترش داد.

اگرچه بازیگران اصلی سریال برای فصل 3 برمی‌گردند اما همان‌طور که در فصل 2 شاهد چهره‌های جدیدی چون شان آستین، پل رایزر، سیدی سینک بودیم در فصل 3 هم شاهد شخصیت‌های جدیدی هستیم. علاوه بر رابین که او را در تیزر دیدیم نقش جدید دیگر سریال Heather نام دارد با بازی Francesca Reale که نقش یک جوان دیگر را در این شهر عجیب بازی می‌کند و یک نجات‌غریق محبوب است.

به‌جز این، نام‌های دیگری هم به بازیگران سریال اضافه‌شده‌اند. بازیگر محبوب The Princess Bride یعنی کری الویس نقش Mayor Larry Kline را بازی می‌کند که یک سیاستمدار تیپیک دهه هشتادی است. یک شخصیت تأسف‌برانگیز که هیچ‌کس جز خودش او را دوست ندارد. جیک بیوزی که به دلیل مجموعه‌ی Starship Troopers در ذهن‌ها مانده نقش شخصیتی به نام Bruce را بازی می‌کند که یک خبرنگار 50 ساله با اضافه‌وزن و رفتاری جنسیت زده و شلخته توصیف‌شده است.

اطلاعات منتشرشده شخصیت جدید دیگری را هم توصیف می‌کنند که Patricia Brown نام دارد. یک زن هفتاد ساله که وقت زیادی را صرف رسیدن به باغچه‌اش می‌کند و همیشه توصیه‌هایی برای بچه‌های همسایه دارد و یا به اصطلاح زیادی به همه چیز کار دارد که البته هنوز هیچ بازیگری برای این نقش معرفی نشده است.

بعضی نقش‌ها هم هستند که طبق گفته‌ها نقش جدی‌تری را در فصل جدید پیش روی خوددارند مثلاً دکتر مارتین بنر که در فصل یک حضور داشت و هنوز زنده است و جایی آن بیرون است؛ و این نکته توسط براداران دافر تائید شده؛ و احتمالاً از طریق او است که سریال با نیروی جدید شیطانی خود آشنا می‌شود.

مادر نانسی و مایک و همین‌طور اریکا خواهر کوچک لوکاس به‌عنوان شخصیت‌هایی نام‌برده شده‌اند که در فصل نقش خیلی مهمی را ایفا خواهند کرد.

و درنهایت هم آن‌طور که طرفدارهای توقع دارند استیو در فصل 3 نقش پررنگ‌تری خواهد داشت. سازندگان همچنین راجع به این شخصیت گفته‌اند که قدرت پدرانگی استیو را رها نخواهند کرد و همچنین در فصل 3 شاهد یک پیوند قوی میان داستین و استیو خواهیم بود.

شخصیت‌ها همگی بزرگ‌شده‌اند و همین‌طور رابطه‌ی بین آن‌ها

در پایان فصل قبل دیدیم که سم و الون باهم هستند. همین‌طور لوکاس و مکس. اگرچه در شروع فصل 3 پرش زمانی کمی نسبت به پایان فصل قبل وجود دارد اما سازندگان گفته‌اند که هر 2 زوج‌ها در کنار هم هستند اما دوران بلوغ و قصه‌های عشق جوانی ممکن است این گروه را بیشتر از هر هیولایی امتحان کند.

رئیس پلیس هاپر که در فصل 2 سرپرستی ارون را به عهده گرفته با آن‌ها در شرایط خوبی است و زوج آن‌ها ممکن است با دردهایی جدی روبرو شوند که درنهایت باعث رشد آن‌ها می‌شود.

جهان استرنجر تینگز به‌خوبی رشد کرده. بچه‌هایی شبیه به ارون که در فصل قبل آن‌ها را دیدیم هنوز آن بیرون هستند؛ و با همه‌ی این عجیب بودن سازندگان هنوز این سریال را بسیار انسانی می‌دانند.

اجازه دهید این نکته را روشن کنیم که هیچ‌وقت ما جواب همه‌ی سوالاتمان را در این سریال نخواهیم گرفت و هیچ راهی وجود ندارد که آن‌ها کاملاً این مکان را بشناسند؛ و بااین‌حال ما داریم سعی می‌کنیم که بفهمیم در فصل سوم Stranger Things چه اتفاقاتی قرارِ است بیفتد.

منبع vox
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.