Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

شش نکته‌ای که باید در مورد رفع مشکلات بازی PUBG بدانید

2

PUBG Corp سخت در حال تلاش است تا مشکلات بازی PUBG را برطرف کند. توسعه‌دهندگان گفته‌اند که مدت‌هاست طرفداران از آن‌ها می‌‌خواهند که مشکلات بازی PUBG رسیدگی کنند. حالا این شرکت به صورت رسمی برنامه‌ای را تعیین کرده است تا این بازی شباهت بیشتری به یک نسخه‌ی بی‌عیب‌و‌نقص و نهایی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی پیدا کند.

جزئیات به‌روزرسانی پابجی برای موبایل را از اینجا بخوانید.

این شرکت در وب‌سایت رسمی خود نوشته است:

تیم توسعه‌دهندگان ما برای نبرد آماده می‌شوند. هدف ما این است که باگ‌های بازی را نابود کنیم، ویژگی‌های کیفیتی را که مدت زیادی است عقب افتاده‌اند فراهم کنیم و بازی پابجی را با ارتقاء‌های اساسی به مرحله‌ی بعدی ببریم. در جریان این کمپین جزئیاتی را با شما درباره‌ی روند کار خود و مدت زمانی که طول می‌کشد تا به مشکلات رسیدگی شود، به اشتراک خواهیم گذاشت.

لیست مشکلات بازی پابجی که این شرکت در سه ماه آینده قصد برطرف کردنشان را دارد، بلندبالاست. با این حال این صحبت‌ها نشان از عزم و جدیت این شرکت در برطرف کردن مشکلات متعدد بازی دارد. در این مطلب می‌خواهیم به شش مورد از مهم‌ترین موارد لیست پیش‌روی PUBG Corp. بپردازیم.

برطرف کردن مشکلات بازی پابجی تا چه زمان به طول خواهد انجامید؟

برنامه‌ی مشخص‌شده، سه‌ماهه است و از آگوست شروع شده است. درواقع برخی از بهبود‌هایی که در این لیست گنجانده شده‌اند، همین حالا نیز به مرحله‌ی اجرا رسیده‌اند. تاریخ دقیقی برای این فیکس‌ها مشخص نشده است، اما با نگاه کردن به این صفحه و بررسی تایم‌لاین مشخص‌شده، می‌‌توانید شمایی کلی از برنامه را ببینید.

 

تیک ریت بالا‌تر سرور پابجی

تیک ریت راهی برای نشان دادن این است که سرور یک بازی، هر چند وقت یک‌بار با اطلاعات جدیدی درباره‌ی آن‌‌چه که در بازی در جریان است به‌روزرسانی می‌شود. هرچه این مقدار بالا‌تر باشد، اجرای بازی مربوطه به صورت آنلاین روان‌تر خواهد بود. در حال حاضر تیک ریت سرور این بازی زمانی که تعداد بالایی از بازیکنان نزدیک به یک‌دیگر باشند، پایین می‌آید و این مسئله چندین مشکل را به وجود می‌آورد:

 • تاخیر در هنگام برداشتن آیتم‌ها و یا تعامل با اشیاء درون بازی
 • لگ زدن حرکت‌های بازیکنان و غیرقابل‌ پیش‌بینی شدن آن‌ها
 • به عقب بازگشتن کاراکتر شما، هنگامی که به جلو حرکت کرده‌اید

داشتن تیک ریت بالا‌تر به بهبود حس کلی بازی می‌انجامد و به نظر می‌رسد که یکی از اهداف اصلی این کمپین باشد. همچنین برنامه‌هایی برای بهبود بخشیدن به لحظات اولیه‌ی بازی در هواپیما هم وجود دارد که هنگام بیرون پریدن بازیکنان، منجر به تجربه‌ای روان‌تر می‌شود.

 

کمتر پیش خواهد آمد که فریاد بزنید «مگه می‌شه!»

تیم توسعه‌دهنده‌ای این بازی از این مورد تحت عنوان بهبود ناهمزمانی یاد کرده است، اما توضیحی که در تیتر داده شده، به نظر قابل‌لمس‌تر می‌رسد. بنا بر صفحه‌ی رسمی فیکس پابجی، این مشکل بدین صورت است:

در بازی پابجی، کلاینت فرد مهاجم تعیین می‌کند که آیا شلیک یک بازیکن به درستی به هدفش اصابت کرده است یا خیر. اگر کلاینت مهاجم تشخصی بدهد که هدف تیر خورده است، به بازیکنی که هدف گرفته شده آسیب وارد می‌شود. با این وجود اگر پینگ مهاجم بالا/تیک ریت سرور پایین باشد، ممکن است حتی اگر هدف پشت مانعی مخفی شود، بازی شلیک را درست در نظر بگیرد. این مشکل به این خاطر است که در صفحه نمایش فرد مهاجم، هنوز هدف سر جای خودش است.

شرکت پابجی قصد دارد تا تمهیداتی را اتخاذ کند که از مچ کردن بازیکن‌هایی با پینگ بالا، با بازیکن‌هایی با پینگ‌‌های پایین جلوگیری شود. همچنین بالا بردن تیک ریت سرور نیز به رفع این مشکل کمک خواهد کرد.

 

کاهش تقلب در پابجی

مدت زیادی است که متقلبین یکی از مشکلات بزرگ این بازی محسوب می‌شوند. اینطور که به نظر می‌رسد، این شرکت مسئله را جدی گرفته و این‌طور که اعلام شده، گام‌های مؤثری نیز در این زمینه برداشته شده است.

تیم توسعه‌دهنده‌ی بازی گفته‌ است:

به دنبال بن شدن متعدد بازیکنان خاطی و بهبود مکانیزم‌های ضدتقلب، نسبت بازیکنان متقلب در مقایسه با سه‌ماهه‌ی اول امسال بیش از 80 درصد کاهش یافته است. قصد داریم که برنامه‌های سختگیرانه‌ی خود را برای جلوگیری از تقلب در این بازی ادامه دهیم تا در جریان این کمپین، این آمار باز هم کاهش پیدا کند.

به زودی سیستمی در این بازی اعمال خواهد شد که به شما ظرف پانزده روز اطلاع می‌دهد که آیا بازیکنی که ریپورت کرده‌اید بن شده است یا خیر. همچنین مشخصات سخت‌افزار بازیکنان خاطی نیز ثبت خواهد شد تا بن شدن بازیکنان تاثیرگذار‌تر باشد. تیم توسعه‌دهنده‌ی این بازی همچنین به دنبال این است که از لحاظ قانونی نیز پیگیر کاهش آمار متقلبین باشد. در وبسایت رسمی گفته شده است:

به طور نزدیک در حال همکاری با مراجع قانونی هستیم تا علیه سازندگان، ناشرین و فروشندگان برنامه‌های تقلب در این بازی اقدام کنیم. در آینده اطلاعات بیشتری را در این رابطه به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

مشکل کاهش ناگهانی فریم ریت بهبود خواهد یافت

این مشکل بدین صورت توصیف شده است:

از سه‌ماهه‌ی اول سال 2018، میانگین فریم ریت بازیکنان با بهبود مواجه بوده است و سیستم‌های حداقلی با 60 فریم بر ثانیه، و سیستم‌های پیشنهادی با 80 فریم بر ثانیه به صورت میانگین بازی را اجرا می‌کنند. مشکل اینجاست که فریم‌ ریت به صورت میانگین هر ده‌ ثانیه یک‌ بار به زیر 60 فریم می‌رسد که تجربه‌ی بازی را برای بازیکن تخریب می‌کند.

تاکنون تمرکز ما روی افزایش میانگین فریم ریت بوده است و در این زمینه هم موفق بوده‌ایم. از حالا تمرکزمان روی این کاهش ناگهانی فریم ریت خواهد بود.

این خبر بسیار خوبی است و به انجام رسیدن آن می‌تواند حس یک‌دستی را به بازی برگرداند.

 

نسخه‌ی ایکس‌باکس وان بازی پابجی را فراموش نکنید

PUBG Corp. چند مورد از تغییرات نسخه‌ی ایکس‌باکس وان بازی را که تا امروز انجام شده‌اند را نیز توضیح داده است:

عملکرد نسخه‌ی ایکس‌باکس بازی را در لحاظ حساس گیم‌پلی بازی بهبود بخشیده‌ایم. حرکت کاراکتر‌ها، شخصیت‌‌ها و وسایل نقلیه‌ی نامرئی، افکت‌های نامرئی، سقوط آزاد و پرش با چتر و وسایل نقلیه بهبود یافته‌اند. همچنین به منظور بهبود عملکرد بازی، تاخیر شبکه نیز کاهش پیدا کرده است.

علاوه بر این‌ها، استفاده از حافظه نیز مدیریت شده است و تیم توسعه‌دهنده اعلام کرده که تنها در کمتر از دو درصد بازی‌ها، بازی کرش می‌کند.

منبع Polygon
مطالب مرتبط

2 نظر برای این مطلب
 1. Poriya می‌گوید

  آقا من ریپورت شدم نمیتونم استارت کنم چیکار کنم درست بشه؟

 2. ا.. می‌گوید

  سلام من هنگام ورود به بازی این مشکل دارم لطفا کمک کنید:
  074141: Starting BattlEye service…
  074145: Launching game…
  074214: Note: File blocks can be ignored if they don’t cause problems with the game.
  074214: [INFO] Blocked loading of file “C:\program Files\ACD system\ACDSee Ultimate\10.0\acdIDInTouch2.exe.

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.