Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

اسکار ۲۰۱۹ به فیلم عامه‌پسند جایزه نخواهد داد

0

آکادمی در ماه آگوست اعلام کرد که تغییراتی در جوایز سالانه‌ی خود که با عنوان اسکار شناخته می‌شود به وجود خواهد آورد که از جمله عجیب‌ترین این تغییرات، اضافه شدن رشته‌ی جدیدی با عنوان «دست‌آورد فیلم عامه‌پسند» بود. حالا تنها با چند هفته گذشت از این خبر، آکادمی اعلام کرده که در مراسم اسکار 2019 به فیلم عامه‌پسند جایزه نخواهد داد.

بدین ترتیب رشته‌ی دست‌آورد فیلم عامه‌پسند در اسکار امسال هم غایب خواهد بود و فیلم‌هایی مثل «عملیات غیرممکن» همچنان باید بدون جایزه از این مراسم خارج شوند.

واکنش‌های متفاوتی نسبت به اعلام این خبر و اضافه شدن یک جایزه اسکار برای فیلمِ عامه‌پسند به وجود آمده بودند. این‌که آکادمی با چه معیاری قرار بود میزان عامه‌پسند بودن و موفقیت یک فیلم در این رشته را معین کند؟ این کار برای فیلم‌های ژانر تحسین شده توسط منتقدین چه معنایی داشت؟ آیا فیلمی همچون بلک پنتر در بخش بهترین فیلم هم کاندید دریافت اسکار می‌شد یا در همان بخش فیلم عامه‌پسند باقی می‌ماند؟ آیا این فقط یک حربه‌ی تبلیغاتی برای اضافه کردن بینندگان غیرحرفه‌ای به تماشای اسکار بود؟

به هر حال، به نظر می‌رسد وجود همین سوالات و واکنش‌های منفی به اضافه شدن این بخش به جوایز سالانه‌ی آکادمی بود که باعث شد اسکار 2019 به فیلم عامه‌پسند جایزه ندهد.

داون هادسون، مدیر آکادمی در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی در این باره گفته بود:

واکنش‌های زیادی به معرفی یک جایزه جدید صورت گرفت و ما متوجه شدیم که لازم است با اعضای خود در این باره بحث‌های بیشتری داشته باشیم. ما در این سال‌ها تغییراتی را در اسکار به وجود آورده‌ایم -از جمله امسال- و به گسترش این جوایز در حالی ادامه خواهیم داد که به میراث 90 ساله‌ی اسکار احترام می‌گذاریم.

وی همچنین یاداور شده که اضافه کردن یک رشته‌ی رقابتی برای دریافت جایزه‌ی اسکار تنها 9 ماه پیش از این مراسم، برای فیلم‌هایی که تا به حال عرضه شده‌اند چالش جدی ایجاد کرده است.

به نظر می‌رسد که آکادمی سال آینده به طور قطع این جایزه را به جوایز اسکار اضافه خواهد کرد. اسکار 91 فوریه 2019 برگزار خواهد شد.

منبع polygon
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

16 − 6 =