Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

راهنمای اسپایدرمن پلی استیشن ۴ برای تازه‌کارها

0

وقتی بازی اسپایدرمن را در کنسول پلی استیشن 4 خود آغاز می‌کنید، شما در نقش مرد عنکبوتی قرار گرفته‌اید. این یعنی قرار نیست در مورد قابلیت‌ها و ابرقدرتمندی‌های خود چیزی یاد بگیرید. فقط صاحب آن‌ها هستید و باید از آن‌ها استفاده کنید. با این حال با پیشروی در بازی چیزهای جدیدی مثل گجت‌ها و حرکات تازه به دست می‌آورید، اما این به هیچ عنوان موضوع اصلی نیست. برای همین راهنمای اسپایدرمن پلی استیشن 4 را بخوانید تا با اصل قضیه آشنا شوید.

با این‌که بازی در راهنمایی کردن شما با راهنمای روی صفحه و آموزش‌های حین بازی نسبتا خوب عمل می‌کند، باز هم شما چیزی را از وسط آغاز کرده است. به بازی اعتماد کنید (و داستان اصلی را ادامه دهید) تا به شما اجازه دهد بدانید هنگام لزوم چه کارهایی را باید انجام دهید. دنبال کردن داستان اصلی، همچنین به در دسترس قرار گرفتن فعالیت‌های جانبی در شهر می‌انجامد.

شهری که هرگز نمی‌خوابد

شهر نیویورک بازی اسپایدرمن مملو از کارهایی برای انجام داده است و حتا با پیشروی شما در بازی، کارهای جدید هم در دسترس قرار می‌گیرند. با وجود کلکسیون‌ها، مراحل جانبی، جرم‌ها و مکان‌های دیدنی، نقشه‌ی شهر بسیار شلوغ است. اما هر کدام از آن‌ها نماد خود را دارند که نسبتا کوچک هستند.

با «برج‌های نظارت» (Surveillance Towers) شروع کنید. این برج‌های پلیس که با نقاطی روی نقشه مشخص شده‌اند، آن‌چه لازم است را در نقشه‌ی شما به نمایش در می‌آورند. زمانی که هر کدام از این برج‌ها را فعال کنید، جرم‌هایی که در نزدیکی شما رخ می‌دهند، کلکسیون‌ها و مراحل جانبی را یافت می‌کنید.

بله این کار باعث شلوغ شدن نقشه‌ی شما می‌شود، اما به شما اجازه می‌دهد همه چیز را ببینید و بر اساس آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

نکته‌ی جالب در مورد اسپایدرمن این است که فعالیت‌های جانبی آن، به طور کلی شما را از مرحله پرت نمی‌کنند. قطعا جمع آوری همه‌ی کوله پشتی‌ها در محیط بازی یا عکس گرفتن با تمام نقاط توریستی شهر، زمان زیادی از شما می‌گیرد، اما بعید است با انجام این کارها احساس خمودگی کنید و حوصله‌تان سر برود. زمانی که همه‌ی Surveillance Tower‌ها را فعال کردید، خواهید دید که همه‌ی گزینه‌های شما برای ادامه‌ی بازی، در نقشه مشخص شده است.

با انجام برخی از فعالیت‌ها، از جمله ایستگاه‌های تحقیقات، مکان‌های دیدنی، پایگاه‌ها، جرم‌ها، چالش‌ها و کوله‌پشتی‌ها، شما پول دریافت خواهید کرد. با این پول دریافتی می‌توانید لباس جدید بخرید، لباس جدید خود را تجهیز کنید، گجت‌های جدید بخرید و آن‌ها را به‌روزرسانی کنید.

می‌توانید در منوی بازی ببینید که برای خرید هر کدام از این‌ها چه مقدار پول داخل بازی لازم دارید.

پول، پول، پول و پول بیشتر

در بازی Token ها نقش پول را ایفا می‌کنند. اگر می‌خواهید به اندازه‌ای که لازم است خرج کنید پول داشته باشید، می‌توانید به منوی لباس و تجهیزات در بازی رفته و از آن‌جا همه‌ چیز را بررسی کنید. ببینید که هر کدام از لباس‌ها، تجهیزات و به‌رورزسانی آن‌ها که فکر می‌کنید به آن‌ها نیاز دارید، چه قدر هزینه می‌برد و بعد به نقشه‌ی بازی برگردید و فعالیت خود را بر این اساس انتخاب کنید.

با انجام هر کدام از فعالیت‌ها در بازی مقداری پول به دست می‌آورید که بعد از مدتی متوجه می‌شوید که در زمان اندکی می‌توانید با انتخاب درست این مراحل جانبی، پول مورد نیاز را به دست بیاورید و به جریان اصلی بازی برگردید.

البته اگر فکر می‌کنید که باید برای فعالیت‌های جانبی بازی وقت بیشتری بگذارید، می‌توانید این کار را بکنید، چون نقشه‌ی بازی از همان ابتدا مملو از این‌ها است و هیچ چیزی هم جلوی شما را برای این‌که در همان ساعات اولیه همه‌ی کوله‌پشتی‌ها را جمع کنید یا روی همه‌ی پل‌های شهر نیویورک عکس بگیرید نگرفته است.

قدرت لباس‌ها مهم است، نه فقط ظاهر آن‌ها

مرد عنکبوتی در طی 50 سال اخیر لباس‌های زیادی به تن کرده و در این بازی 26 دست از این لباس‌ها موجود است! در Marvel’s Spider-Man شما می‌توانید با دریافت امتیاز تجربه (XP) و افزایش سطح خود، به لباس‌های جدید دست پیدا کنید. مثل گجت‌ها و آپگرید‌ها و دیگر تجهیزات لباس، Suits هم نیاز به پول دارد.

اما تفاوت لباس‌های مختلف مرد عنکبوتی تنها در ظاهرشان نیست.

بسیاری از لباس‌ها (نه همه‌ی آن‌ها) یک قدرت مخصوص را فعال می‌کنند. عملکرد این قدرت‌ها مثل دیگر بازی‌ها است، آن‌ها بعد از استفاده تا مدت معینی غیرقابل استفاده می‌مانند و باید برای استفاده‌ی مجدد از آن‌ها مدتی را صبر کنید. در زمان استفاده نیز آن‌ها یک نوع پیشرفت و جهش در توانایی‌های اسپایدرمن ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال، یکی از آن‌ها ممکن است فوکوس متر شما را سریع پر کند یا برای مدت کوتاهی مرد عنکبوتی را ضدگلوله کند.

زمانی که به لباس‌ها دسترسی پیدا کردید، می‌توانید در هر لباس (با این قابلیت) یک قدرت مخصوص را فعال کنید. پس لباس‌های مرد عنکبوتی به طور کلی در مورد ظاهر نیست.

برای همین با وجود این‌که ممکن است از ظاهر برخی لباس‌ها اصلا خوشتان نیاید، صرف زمان برای آنلاک کردن آن‌ها معمولا کار درستی است.

قدرت‌ها و گجت‌های خود را فراموش نکنید

علی‌الخصوص چون همیشه در دسترس نیست، به راحتی می‌توانید به کلی قدرتِ مخصوص لباس خود را فراموش کنید. اگرچه همیشه به آن‌ها نیاز پیدا نمی‌کنید، استفاده نکردن از این قدرت‌ها می‌تواند بازی را به اندازه‌ی قابل توجهی دشوار کند. به یکی از قدرت‌های مورد علاقه‌تان گیر بدهید و یا یکی از آن‌ها که با ماموریت فعلی شما سازگارتر است را انتخاب کنید و گوش به زنگ باشید.

همچنین یک حلقه‌ی گجت‌ها برای استفاده شما در بازی وجود دارد که می‌توانید هر زمان به آن دسترسی داشته باشید. با «تارهای پرتابی» بازی را آغاز می‌کنید و تا پایان هفت ابزار دیگر را هم به دست می‌آورید که می‌توانید در مواقع مختلف از هر کدام از آن‌ها استفاده کنید.

فراموش نکنید که استفاده از این قدرت‌ها و ابزارها است که بازی را سرگرم‌کننده و دلپذیر می‌کند.

مرتب کلید R3 را بفشارید

هر بار که کلید R3 روی آنالوگ استیک سمت راست را فشار می‌دهید، موجی از اطلاعات روی صفحه ظاهر می‌شوند. علاوه بر این‌که ماموریت فعلی به شما یاداوری می‌شود، دشمنان هایلایت می‌شوند، مناطق دسترسی را پیدا می‌کنید و هر چیزی برای جمع‌آوری در نزدیکی شما باشد هم پیدا می‌شود.

هنگام درگیری، فشار دادن کلید R3 شما را برای گرفتن اهداف پاداش (Bonus Objectives) یاری می‌دهد.

اهداف پاداش را در مبارزات به انجام برسانید

بسیاری از درگیری‌ها در بازی، از جمله آن‌ها که با Thugها و Demon ها مرتبط هستند، مجموعه‌ای از اهداف پاداش را در برمی‌گیرند. این اهداف پاداش معمولا از این قرار هستند که «سه دشمن را با تار به دیوار بچسبان» یا «حرکت ایر لانچ را روی پنج دشمن انجام بده». اگر زمان و مهارت لازم برای به انجام رساندن این اهداف در مبارزات را دارید، در گرفتن آن‌ها درنگ نکنید چون علاوه بر پول بیشتری که به دست می‌آورید، امتیاز تجربه‌ هم جایزه می‌گیرید که به سریع‌تر بالا رفتن سطح اسپایدرمن کمک می‌کند.

Bonus Objectiveها برای همه‌ی درگیری‌ها فعال می‌شوند، پس اگر فرصت نکردید در این درگیری همه‌ی آن‌ها را به دست آورید، می‌توانید در مبارزه‌ی بعدی جبران کنید.

چطور به مهارت واقعی اسپایدرمن برسید؟

چیزهای زیادی در بازی اسپایدرمن هست که برای شما تازگی دارد. از حرکات تند و سریع و تاب خوردن‌ها در بالای خیابان ‌های شهر گرفته تا مبارزات و درگیری‌ها، همه‌چیز در بازی به سرعت اتفاق می‌افتد. پیتر، از ابتدا می‌داند که چه خبر است و به همین خاطر این شما هستید که به عنوان بازی‌کننده باید خودتان را با شرایط وفق دهید. برای این‌کار، تمرین زیادی لازم است و حتما چند باری باید شکست را تجربه کنید.

ماموریت‌ها و فعالیت‌های مختلف شما در جریان بازی و داستان اصلی، شما را مجبور می‌کنند که بارها از این سو تا سوی دیگر جزیره‌ را طی کنید. از این زمان بهترین استفاده را برای عادت کردن به کنترل بازی می‌توان کرد.

Fisk Hideout ها هم برای یادگرفتن شیوه‌های مبارزه با دشمنانِ نسبتا آسان در بازی تعبیه شده‌اند. حتا بعد از تمام کردن آن‌ها می‌توانید دوباره به این مکان برگردید و هر چند باری که دلتان می‌خواهد مبارزه کنید.

کنترل بازی را جدی نگیرید

بازی اسپایدرمن به اندازه‌ی قابل توجهی در مورد حرکات سریع و جهش‌های بلند است، به همین خاطر کنترل بازی می‌تواند در جهت‌یابی‌های ساده و حرکات ریز کمی آزاردهنده باشد. اولین چیزی که باید بدانید این است که برای پایین آمدن از یک لبه یا نردبان فقط کافی است کلید دایره را فشار دهید. پیتر بقیه‌ی راه را خودش می‌آید و حواسش هست که خیلی سر و صدا نکند.

یک کار دشوار دیگر در بازی این است که بتوانید درست و سر جایی که می‌خواهید توقف کنید. معمولا اسپایدی در هوا است و شما می‌توانید چه در حالت ایستاده و چه در حالت معلق در آسمان، با فشار دادن کلید L2 نشانه‌روی کنید. این کار همچنین سرعتِ حرکت را کمی آهسته می‌کند و به شما اجازه می‌دهد دقیق‌تر نشانه‌گیری کنید. حالا زمانی که L2 را نگه داشته‌اید می‌توانید R2 را فشار دهید و به صورت مستقیم به سمت هدف بروید.

اگر به سمت یک دیوار، زمین یا سقف نشانه گرفته‌اید به آن می‌چسبید. اگر به یکی از آن دایره‌های سفید که در کنارِ لبه‌ها یا چراغ‌های خیابان ظاهر می‌شوند نشانه بروید، به آن‌ها وصل خواهید شد.

در هر دو صورت، شما خیلی دقیق‌تر از هر زمان و شکل دیگری توقف خواهید کرد و مشکل زیادی نخواهید داشت.

با مطالب بیشتر در خصوص بازی تازه منتشر شده‌ی اسپایدرمن پلی استیشن 4 با گیم‌نیوز همراه باشید. شما در این مطلب یا هر کدام از دیگر مطالب مرتبط در گیم‌نیوز می‌توانید سوالات خود در مورد این بازی و راهنمایی‌های دیگر را مطرح کنید.

منبع polygon
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.