Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

کدام شخصیت Assassin’s Creed Odyssey را انتخاب کنیم؟ کاساندرا یا الکسیوس

0

باز هم نوبت به این رسید که بگوییم Assassin’s Creed Odyssey یک بازی نقش‌آفرینی است. در بازی‌های نقش آفرینی مسئله‌ی انتخاب اهمیت بسیاری دارد و در اودیسه هم بر روی این موضوع مانور زیادی داده شده است. شاید همین باعث شده که یکی از سخت‌ترین انتخاب‌های شما در همان شروع بازی باید صورت بپذیرد. در بدو ورود، باید بدانید که می‌خواهید کدام شخصیت Assassin’s Creed Odyssey را انتخاب کنید.

وقتی تصمیمتان را گرفتید، دیگر راه برگشتی نیست، پس اگر می‌خواهید بقیه بازی را با شخصیتِ دیگرِ آن بروید، نمی‌شود. باید بازی را از ابتدا شروع کنید و یک فایل ذخیره‌ی جدید بسازید.

پس این سوال خیلی اهمیت دارد. کدام شخصیت Assassin’s Creed Odyssey را انتخاب کنیم؟ کاساندار؟ الکسیوس؟

از منظر گیم‌پلی، تفاوتی بین الکسیوس و کاساندرا نیست. هر دوی آن‌ها مهارت‌های یکسانی دارد، به صورت مشابه قدرتمند می‌شوند و همه چیز، حتا سرعت دویدنشان هم با هم یکی است. پس فکر نکنید که با انتخاب یکی از آن‌ها می‌توانید برتری خاصی در بازی کسب کنید که شخصیت دیگر ارائه نمی‌دهد.

آن‌ها همچنین لباس و زره یکسانی در طول بازی می‌پوشند. با این‌که برخی از آن‌ها، در اندک جزئیاتی تفاوت دارند، اما عملکرد لباس‌ها و زره هم کاملا یکسان است. به عنوان مثال، لباس مخصوص هانتر یا Spartan Renegade که می‌توانید در فروشگاه هیلیکس برای کاساندرا بخرید، تفاوت‌های ریزی با لباسِ مخصوص الکسیوس دارد، اما باز هم تاکید می‌کنیم که تفاوت‌ها عمده نیستند.

در داستان و موقعِ انتخاب دیالوگ‌ها، اکثر دیالوگ‌های کاساندرا و الکسیوس هم شبیه به هم هستند. برخی تفاوت‌های مختص به شخصیت وجود دارد، اما باز هم فکر نکنید که با انتخاب یکی از آن‌ها، چیز زیادی را از دست می‌دهید.

با این‌که یوبی‌سافت تاکید کرده که پرفورمنسی که شخصیت‌ها ارائه می‌دهند و ری‌اکشن‌هایی که از آن‌ها می‌بینید هم تفاوت عمده‌ای ندارد، می‌توانید این تفاوت‌ها را تشخیص دهید. البته اگر واقعا به ری‌اکشن‌ها و موشن کپچر بازی و حالت‌های مختلف چهره‌ی شخصیتِ بازی‌تان دقت کنید. نقش الکسیوس را مایکل آنتاناکوس بازی کرده که قبلا در سریال‌هایی از جمله The Crossing به ایفای نقش پرداخته و آخرین بار در فصل جدید سریال فرار از زندان او را دیده‌ایم. کاساندرا توسط ملیسانتی ماهوت بازی شده که قبلا در بازی‌های اساسینز کرید، از جمله ریشه‌ها، صداپیشگی کرده است.

همچنین باید اشاره کرد که در رمان نوشته شده از داستان این بازی توسط «گوردون دوروتی» آن‌ها کاساندرا را به عنوان شخصیت مرکزی انتخاب کرده‌اند و داستان از طریق او روایت می‌شود. تصویر این شخصیت هم بر روی جلد کتاب قرار دارد.

یوبی‌سافت، قبلا هم اشاره کرده بود که بازی سعی ندارد بازی‌کنندگان را به ورطه‌ی قضاوت بکشاند، و همه‌ی انتخاب‌های شما بهتر است از روی «ترجیح شخصی» تان باشد. تا هر چیز دیگری.

اگر برای شروع سفر خود در قسمت جدید فرقه اساسین آماده نیستید، با خواندن راهنمای جامع این بازی آماده‌ی ادیسه شوید.

منبع vg247
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

2 × 4 =