Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

مقایسه گرافیکی Red Dead Redemption 2 در پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان

0

نتیجه مقایسه گرافیکی Red Dead Redemption 2 روی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان از برتری کنسول آمریکایی‌ها در اجرای این بازی می‌گوید. با گیم‌نیوز همراه باشید.

Red Dead Redemption 2 بالأخره از راه رسیده و از همین ابتدای کار با عملکرد فوق العاده خود در جمع برترین بازی‌های تاریخ متاکریتیک قرار گرفته است. هنگام انتشار یک بازی بسیار بزرگ، همواره این سوال پیش می‌آید که کدام کنسول در اجرای بازی عملکرد بهتری دارد؟ مقایسه Red Dead Redemption 2 روی PS4 و Xbox One نشان می‌دهد که کنسول قدرتمند آمریکایی توانسته غرب وحشی را بهتر از رقیب ژاپنی خود نمایش دهد.

طبق تحلیل دیجیتال فاندری، ایکس‌باکس وان ایکس قادر است Red Dead Redemption 2 را با وضوح 4K حقیقی اجرا کند در حالی که پلی‌استیشن 4 پرو از یک تکنیک افزایش کیفیت برای ارائه خروجی 4K استفاده می‌کند. در زمینه نسخه‌های استاندارد، برتری با سونی است. پلی‌استیشن 4 اسلیم می‌تواند بازی را با وضوح 1080p اجرا کند اما بیشترین وضوح خروجی از ایکس‌باکس وان اس 864p است.

درواقع نسخه ساده ایکس‌باکس بدترین عملکرد را در اجرای بازی دارد، به طوریکه بافت‌ها روی آن بی‌کیفیت به نظر می‌رسند. ویدئو منتشرشده از مقایسه Red Dead Redemption 2 روی PS4 و Xbox One توسط دیجیتال فاندری را می‌توانید در ادامه تماشا کنید:

 

ایکس‌باکس وان ایکس در زمینه نرخ فریم نیز دست بالا را دارد. RDR2 روی این کنسول با نرخ 30 فریم‌درثانیه‌ی قفل‌شده اجرا می‌شود که افت فریم‌های موردی در محیط‌های شلوغ همچون شهرها را جبران کند. نسخه‌های استاندارد هر دو کنسول ممکن است در صورت قرارگیری در شهر‌های بسیار شلوغ حتی تا ۲۰ فریم هم افت پیدا کنند. در این مورد، پلی‌استیشن 4 اسلیم کمی ضعیف‌تر از ایکس‌باکس وان اس عمل می‌کند.

جزئیات پوشش گیاهی و مناظر، و همچنین لباس‌ها و کاراکتر‌ها روی ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن 4 پرو چندان تفاوتی با هم ندارند. اگر قرار باشد کلی به قضیه نگاه کنیم، ایکس‌باکس وان ایکس «با اختلاف قابل‌توجهی» برنده این رقابت است.

همه این‌ها در حالی است که پلی‌استیشن 4 پلتفرم اصلی بازاریابی Red Dead Redemption از ابتدا بوده است. باندل مخصوص بازی به همراه محتوای اضافه‌ای که طی مدت محدودی در انحصار این کنسول هستند گواه این موضوع است. با این وجود، رقیب آمریکایی در زمینه عملکرد توانسته بازی را بهتر از این کنسول اجرا کند.

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.