Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

با ۱۵ ابرقهرمان واقعی دنیا آشنا شوید

1

سال‌های بسیاری است که قهرمان‌های نقاب‌دار به جامعه بشری کمک می‌کنند، ولی آن‌ها تنها طی چند سال اخیر و پس از انتشار و فراگیری مجلات کمیک است که به محبوبیت رسیده‌اند. البته برخی افراد مانند نویسنده‌های مجلات کمیک می‌توانند الهام‌بخش بزرگی برای دیگران باشند، درحالی‌که برخی افراد به خاطر شرایط سختی که در گذشته تجربه کرده‌اند، روحیه‌ی انسان دوستی فراوان و… ترجیح می‌دهند که واقعا قهرمان باشند! این ابر قهرمانان خود را در لباس‌های مبدل پیچیده، در خیابان‌ها راه افتاده و به مبارزه با جرم و جنایت و کمک به بی‌خانمان‌ها و نیازمندان می‌پردازند.

جالب است که برخی از این افراد حتی وبسایت و صفحات اجتماعی مخصوص خود را دارند که توسط آن می‌توانید در صورت نیاز به صورت مستقیم با آن‌ها تماس بگیرید! همچنین برخی از این پارتیزان‌ها تیم و متحدان خود را برای مبارزه با جنایت دارند (درست مثل داستان‌های کمیک!) در حالی‌که دیگر قهرمانان بیشتر سعی می‌کنند هویت خود را مخفی نگه داشته و به تنهایی کار کنند، جالب این‌که فقط صد‌ها قهرمان در ایالات متحده زندگی می‌کنند، ولی در این جا لیستی از 15 تا از جذاب‌ترین ابرقهرمانان دنیای واقعی تهیه کرده‌ایم. این لیست با ابرقهرمان‌های عادی‌تر شروع شده و با قهرمانانی شبیه به کتاب‌های کمیک پایان می‌یابد.

۱۵- کاپیتان ازن

کاپیتان ازن با بقیه ی مبارزان نقاب دار متفاوت است، چرا که کار او مبارزه با جرم و جنایت نیست!

او از محیط زیست مراقبت می کند و مدعی است که از سال 2039 آمده! او نخستین بار در سال 1989 یعنی 18 ماه پیش از پخش سریال پرطرفدار “Captain Planet” مشاهده شد. از او به عنوان «پدر جنبش ابرقهرمانان واقعی» یاد می شود! کاپیتان ازن طی دهه ی 90 میلادی در کتاب های کمیک، موزیک ویدیو ها، رادیوی محیط زیست، تلویزیون و فیلم های سینمایی حضور داشته است. وی با تنها قدرت فراطبیعیش (سفر درزمان!) ماموریت اصلی خود بر روی زمین را که جلوگیری از نابودی زمین توسط شرکت های نفتی است شروع کرده، تنها سلاح او نیز توالت فرنگی معروفش است! تلاش های او بر روی انرژی های پاک متمرکز است، کاپیتان ازن گونه های درحال انقراض حیوانات را نجات می دهد و به کودکان و بزرگسالان در مورد انرژی های پاک آموزش می دهد.

۱۴- موش سیاه

موش سیاه پارتیزان استرالیاییموش سیاه یک ابرقهرمان استرالیایی است که در سیدنی زندگی می کند، او تماما مشکی می پوشد و به خوبی در سایه ها گم می شود!

گفته می شود که لباس او ضد چاقوست و همواره با تجهیزاتی مانند کپسول آتش نشانی، پتو و جعبه کمک های اولیه ظاهر می شود تا به کسانی که نیاز دارند کمک کند. موش سیاه یک بار به مصاحبه ای تلوزیونی دعوت شده بود که میزبان ها تلاش کردند نقابش را بردارند ولی این اجازه را به آن ها نداد. گفته می شود که او به هنرهای رزمی اشراف دارد، با این حال همواره تلاش می کند که در خیابان از آن استفاده نکند. او معمولا ابتدا با پلیس تماس می گیرد و تلفن همراهش را مهم ترین اسلحه ی خود می داند.

۱۳-بانوی ارغوان

بانوی ارغوان- ابرقهرمان چینیبانوی ارغوان یکی از معدود قهرمانان نقاب داری است که در آسیا زندگی می کند. به او بواهینیای (نوعی گل) پکن نیز می گویند، بانوی ارغوان اکثرا در حال کمک به نیازمندان وفقرای پکن دیده شده.

او معمولا لباس مشکی و چسبان پوشیده و ماسک آبی می زند، حتی در شب های سرد زمستانی پکن! اعمال ایثارگرانه او معمولا با دوره ی کریسمس مصادف می شود که به بی خانمان ها لباس گرم و غذا می دهد، گویی او به نیازمندان اندکی از شادی زمستانه را می بخشد، البته او از طریق میکروبلاگش با مردم عادی نیز در تماس است و تاکنون بیش از 7000 دنبال کننده پیدا کرده ، البته از طریق این میکروبلاگ به او انتقاد های زیادی نیز می شود و از او پرسیده می شود که هدفش از کمک کردن به دیگران چیست؟ (که البته به نظر سوال عجیبی است که از یک قهرمان بپرسیم! )

متاسفانه چند سالی است که فعالیتی از بانوی ارغوان مشاهده نشده است.

۱۲- زمامدار «THE STATESMAN»

زمامدار

زمام دار یکی از ابرقهرمانان پرفایده ای است که در بیرمینگهام انگلستان زندگی می کند، او در طی روز یک بانکدار است و شب ها تبدیل به یک پارتیزان می شود، ماسک مشکی زده و پرچم انگلستان را می پوشد. و انگار شخصیتی میان یک کمدین و «Captain Britain» (یکی از شخصیت های دنیای مارول) را دارد.

زمام دار در زمان کوتاهی بعد از «Pheonix Jones» که به آن اشاره خواهیم کرد شروع به فعالیت کرد. او ادعا دارد که تاکنون جلوی چند سرقت و معامله ی مواد مخدر را گرفته است! زمامدار همواره با بسته ی مبارزه با جنایت شخصی اش که شامل یک دفترچه- چراغ قوه و کیت کمک های اولیه است ظاهر می شود. البته او از 11 سالگی تمرین بکس می کرده و اگر ماجرا به خشونت بکشد آماده خواهد بود، ولی خودش می گوید که معمولا تنها چراغ قوه اش را روی صورت مجرمان می گیرد و دوستانه آن ها را ترسانده و منصرف می کند!

۱۱- اِنتومو «Entomo»

انتومو اولین ابرقهرمان شناخته شده ی ایتالیایی بود، از او با نام «مرد حشره‌ای» نیز یاد می کنند، او با جنایت و توحش مبارزه می کند. و همانند ازن یکی از طرفداران محیط زیست است.

اولین بار که او با لباس مبدل دیده شد مارس 2007 بود، البته او پیشینه ی کمرنگی از فعالیت در سال 2003 نیز دارد. وی در حال حاضر هم فعالیت می کند و حتی گروه مبارزه با جنایت شخصی خویش را نیز دارد! (گروه تتا). انتومو در مصاحبه های تلویزیونی زیادی شرکت کرده و حتی گروهی دارد که از او در طی گشت زنی های شبانه اش فیلمبرداری می کنند. او غالبا لباس سبز و سیاه پوشیده و از لوگویی استفاده می کند که می توان گفت مفهوم «زمانی خاص (احتمالا) در زندگی او» را می رساند. سلاح های او شامل دو مشت قدرتمند است، چرا که او استاد هنرهای رزمی است!

۱۰- انتقامجوی شهری (URBAN AVENGER)


انتقامجوی شهری از قهرمان هایی است که در ایالات متحده آمریکا و در شهر سن دیگو زندگی می کند.

او از سال 2010 عضو تیم مبارزه با جنایت و لیگ عدالت می باشد. خود او قربانی یک جنایت بود که مجموعه کمیک های «Kick-Ass» را به عنوان یک الهام در نظر گرفت تا تبدیل به یک ابرقهرمان شود! انتقامجوی شهری معمولا با لباس سرخ و پاهای فنری خود در خیابان راه می رود که سرعت و طول پرشش را بیشتر می کند. لباس مبدل او همواره در حال ارتقاست، ولی همیشه می توان او را به خاطر ماسک ضد گاز ویژه اش در خیابان تشخیص داد! او ادعا می کند که توانایی هایش شامل پریدن تا ارتفاع 120 سانتی متری و دویدن با سرعت 32 کیلومتر برساعت می شود. که از آن ها هنگام گشت زنی در خیابان استفاده می کند.

 

۹- هفت «Seven»


هفت نیز یکی دیگر از پارتیزان های ایتالیایی است. او اولین بار سال 2014 مشاهده شده ، با لباسی سیاه و سفید و ماسکی شبیه کاراکتر کمیک های «Spawn». او می گوید که نامش استعاره ای از هفت گناه کبیره (و البته مبارزه با آن ها!) است.

او هنگام گشت زنی در خیابان های مولدوا (کشوری در اروپای شرقی) به دنبال مواد فروشان و متجاوزین می گردد و تلاش می کند تا آن ها را متوقف کند. او همیشه تلاش می کند از هرگونه درگیری پیشگیری کند. با این حال در هنرهای رزمی بسیاری از جمله “کیک بوکسینگ” و “کراو ماگا” (دفاع شخصی اسرائیلی) مهارت دارد! بر خلاف بسیاری از ابرقهرمان های دیگر او سلاح های خطرناکی از جمله شوریکن (ستاره ی نینجا) و چوب های مبارزه با خود حمل می کند دارد. جالب این که او حتی جمله ای مخصوص به خود دارد : « من هفت هستم و من قانونم!»

۸- شوالیه مبارز

شوالیه ی مبارز-ابرقهرمان انگلیسی

شوالیه مبارز یکی دیگر از قهرمانان انگلیسی است. در واقع او جوان ترین آن هاست و در منچستر زندگی می کند.

شوالیه مبارز، مبارزه با جنایت را از سال 2011 شروع کرد، زمانی که تنها 19 سال داشت! او طی روز یک باغبان و شب ها یک انتقامجو است. البته او مهارت ویژه ای ندارد، به جز چیزی که خودش آن را: «علاقه ای فراطبیعی به تبدیل جهان به مکانی بهتر» تفسیر می کند. به گفته ی خود او اکثر اوقات تنها لباس مبدلش برای ترساندن جنایتکاران کافی است. شوالیه مبارز حتی یک بار برای شهردار شدن کاندیدای شده بود ولی متاسفانه بودجه اش برای این کار کافی نبود. همسر وی نیز اکنون در لباسی صورتی با او به شب گردی می پردازد و به بانوی شوالیه « Knight Maiden» معروف شده است! آن ها در سال 2013 صاحب اولین فرزند خود شدند.

۷- آقای اکستریم « Mr. Xtreme»

آقای اکستریم

آقای اکستریم نیز یکی دیگر از ابر قهرمانانی است که در ایالات متحده زندگی می کنند، و البته یکی از معروف ترین آن هاست.

او روز ها یک نگهبان امنیتی و طی شب یک ابر قهرمان است. بسیاری از هنرهای رزمی (مانند جوجیتسوی برزیلی) را خودش یاد گرفته، و اکنون شب ها در لباس مبدل خود با خلافکاران مبارزه می کند. آقای اکستریم همواره با خود یک شوکر، دستبند، و اسپری فلفل حمل می کند. او در کودکی قربانی تجاوز خانگی و جنایات خشونت باری شده که همین اتفاقات الهام بخش او برای ابرقهرمان شدن بوده‌اند. آقای اکستریم بنیان گذار گروه (لیگ عدالت اکستریم) می باشد و هویتش همچنان مخفی است.

۶- سوپر باریو (Superbarrio)

سوپرباریو-ابرقهرمان مکزیکی

سوپرباریو ابرقهرمانی از مکزیک است که از قهرمان کشتی مکزیک، ال سانتو (El Santo) الهام گرفته است.

لباس مبدل او نیز لباس مشهور سرخ و زرد ال سانتو می باشد. وی یکی از اولین ابرقهرمانان واقعی است که به شهرت رسیدند. همچنین او به اعمال غیر خشونت‌وار معروف است و ترجیح می دهد از عنوان خود برای سازماندهی اعتراضات مدنی، پتیشن ها و و تقاضاهای مدنی استفاده کند. این کاراکتر اولین بار در سال 1987 توسط (Asamblea de Barrios) یکی از فعالان مدنی مکزیک ساخته شد. البته سوپرباریو در سال های 2000 تا 2007 نیز مشاهده شده است، گرچه شخصیت واقعی او هرگز کشف نشد ولی کاراکتر او در بسیاری از کمیک ها و فیلم ها ظاهر شده است.

۵- ارباب افسانه


ارباب افسانه یکی دیگر از ابرقهرمانان دنیای واقعی است که به شهرت رسیده است و در ایالات متحده زندگی می کند.

او به خاطر شخصیت ویژه اش همچنین ایجاد تیمی از ابرقهرمانان به نام تیم عدالت (Team Justice) مشهور شده است. او همچنین به خاطر کمک به بی خانمان ها و نیازمندان، خرید اسباب بازی برای یتیم خانه ها و کمک به افراد مسن معروف است. ارباب افسانه اولین بار در 16 سالگی نقاب ابرقهرمان را به چهره زد. در همان دوران نیز نخستین بار در مقاله ای که توسط روزنامه (The Rolling Stone) در مورد فرهنگ ابرقهرمانان واقعی به چاپ رسید مشهور شد. او مهارت شناخته شده ای در مبارزه ندارد، در عوض اخلاقیات قوی است که اراده ی او را به پیش می راند.

۴- کاپیتان استرالیا

کاپیتان استرالیا

کاپیتان استرالیا پارتیزان معروف شهر بیسبورن استرالیاست. لباس مبدل او تا حدی شبیه به کاپیتان امریکا ابرقهرمان معروف کتاب های کمیک است. ولی به جای رنگ های آبی و قرمز شامل رنگ های سبز و زرد (پرچم استرالیا) و یک نماد @ روی سینه می باشد.

او اولین بار فعالیت پارتیزانی خود را در سال2009 آغازنمود.سپس کانال یوتیوب و وب سایت خود را راه اندازی کرد. او در طول شب های تاریک استرالیا تنها با یک کمربند کاربردی، تلفن همراه و چراغ قوه به مقابله با شر برمی‌خیزد! کاپیتان استرالیا 4 هدف اصلی دارد که آن ها را در وب سایت خود ذکر کرده: حل کردن جنایات، نشان دادن سطحی از ایده آل های اخلاقی و نهایتا سرگرم کردن و شُکه کردن مردم!

۳- نگهبان تاریکی


نگهبان تاریکی چندان شبیه بقیه ی ابرقهرمانان واقعی نیست. چراکه او حتی آکادمی پرورش ابرقهرمانان را راه اندازی کرده است.

نام اصلی نگهبان تاریکی «Chris Pollak» می باشد. او خودش را پشت هیچ نقابی پنهان نمی کند. نگهبان تاریکی مدرسه ی هنرهای رزمی خود را راه انداخته و به کودکان دفاع شخصی قهرمانان را آموزش می دهد! او به کودکان توضیح می دهد که چگونه با قلدر ها رفتار کنند و چطور به جامعه کمک کنند. وی فعالیت خود را در جوانی و پس از مرگ مادر بهترین دوستش شروع کرد. نگهبان تاریکی با گروهی از ابرقهرمانان (New York Initiative) در خیابان های نیویورک گشت می زند و گفته می شود که در طیف وسیعی از هنرهای رزمی از جمله : بوکس، کیکی بوکسینگ، چوب بازی فیلیپینی، دفاع دربرابر چاقو ، کاراته، شوتوکان و کنپو مهارت دارد .

به گفته ی خود نگهبان تاریکی: هدف او این است که هر شخصی قهرمان درون خود را پیدا کند.

۲- سایه ی خرگوش


سایه ی خرگوش در سینسیناتی اوهایو زندگی می کند. لباس مبدلی مشکی رنگ و نقابی با صورت خرگوش دارد.

او به کاراته و هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) تسلط دارد و معمولا با خود دست بند، شوکر، و یک باتوم تلسکوپی حمل می کند. او جمله ای مخصوص به خود نیز دارد: “من سایه های سایه ها را می بینم!” سایه خرگوش معمولا در اجتماع است و تلاش می کند از مردم در برابر مجرمین حفاظت کند. او نیز با دسته ای از قهرمانان دیگر در خیابان گشت می زند و مشهور است که به شهرهای دیگر می رود تا به دیگر ابرقهرمانان کمک کند. دیده شده که سایه ی خرگوش به افراد بی خانمان نیز غذا می دهد. مشهور است که او در حین کار صدمات بسیاری دیده و حتی یک بار وقتی سعی داشت مانع از وقوع یک سرقت شود کتفش از جا در رفته است. ولی این قهرمان از خود گذشته اجازه نمی دهد که درد او را کنترل کند و بسیار دیده شده که برای کمک به پلیس برخی را دستگیر کند.

۱- فینیکس جونز


احتمالا فینیکس جونز معروف ترین ابرقهرمان در دنیای واقعی می باشد، چرا که او از مبارزان حرفه ای هنرهای رزمی ترکیبی است. او در ابتدا تنها یک ماسک اسکی برای حفاظت از هویتش می گذاشت، ولی از آن موقع تاکنون لباس مبدلش تغییرات بسیاری کرده است. گفته می شود که او تاکنون بیش از 130 خلافکار را دستگیر کرده است!

فینیکس جونز فعالیت خود به عنوان قهرمان را بعد از یک تصادف آغاز کرد. تصادفی که در آن او و پسرش مجروح شده بودند و با این که افراد بسیاری شاهد آن ماجرا بودند ولی هیچ کس هیچ کمکی به آن دو نکرد! فینیکس جونز نیز با ابرقهرمان واقعی دیگری به نام حکمران بنفش (Purple Reign) ازدواج کرده است! فینیکس به خاطر زیاده روی در کارش معروف است و جالب این که او حتی یک بار به خاطر حمله با اسپری فلفل به افراد دستگیر و محاکمه شده است.

منبع cbr reallifesuperheroes

1 نظر
  1. M می‌گوید

    عالی بود

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.