Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

مهارت خود در پروپاگاندا را در بازی مستقل The Republia Times بیازمایید!

0

«لوکاس پوپ»‌ کم‌کم از یک بازیساز مستقل با فکر و خوش‌ذوق به یک سلبریتی در دنیای بازی‌های ویدئویی تبدیل شده است. او که یکی از بهترین بازی‌های امسال یعنی Return of the Obra Dinn را ساخته -که به زودی در گیم‌نیوز به آن خواهیم پرداخت- بیشتر با بازی Papers, Please و ساختار روایی عجیب و استعاره‌های فوق‌العاده‌ای که در آن پیاده کرده شناخته می‌شود. لوکاس را می‌شود به خاطر تفکر ضد دیکتاتوری‌اش ستود، چون هر بار در بازی‌های خود از حکومت‌های متحجر و تلاش آن‌ها برای محدود کردن شهروندان و تعیین محدودیت‌ها و قواعد غیرانسانی و بی‌رحمانه می‌گوید. اما آیا با بازی مستقل The Republia Times که اولین بازی ساخته‌ی اوست آشنا هستید؟

پوپ این بازی را برای یک مسابقه‌ی بازی‌سازی 48 ساعته ساخته است! در این بازی شما در نقش یک سردبیر روزنامه هستید که باید تیترهای صفحه‌ی اول روزنامه‌اش را طوری انتخاب کند که اقبال مردم به سمت حکومت بیشتر شود. داستان از این قرار است که یک جنگ در قلمروی دیکتاتوری به تازگی به پایان رسیده و نظم و آرامش کم‌کم به «ریپابلیا» برگشته است. حالا مردم برای زندگی عادی و روزمره‌ی خود آماده می‌شوند اما هنوز پس‌لرزه‌های جنگ، ناآرامی و آشوب ادامه دارند. پس شما به عنوان یکی از ابزار کنترل ذهن شهروندان باید از روزنامه‌ی خود استفاده کنید تا اقبال مردم به سمت حکومت برگردد.

در هر مرحله از بازی، که یک روزِ کاری را روایت می‌کند، شما باید از میان خبرهایی که به شما رسیده آن‌هایی را برای قرار گرفتن در صفحه‌ی اول روزنامه‌تان انتخاب کنید که ضمن افزایش تعداد مخاطبان‌تان، میزان رضایت مردم از حکومت و وفاداری‌شان نسبت به آن هم افزایش یابد! ممکن است در ابتدا فکر کنید که کار ساده‌ای در پیش دارید، اما انتخاب از میان اخبار کار سختی است، مخصوصا که زمان محدودی برای هر مرحله دارید و خیلی سریع باید بهترین خبرهایی که به ذهنتان می‌رسد را انتخاب کنید.

بازی مستقل The Republia Times یک تمرین واقعی پروپاگاندا است! زن و فرزند شما توسط حکومت به گروگان گرفته شده‌اند و باید مراقب کاری که می‌کنید باشید. اگر به هدفی که در ابتدای هر مرحله تعیین می‌شود نرسید، خواهید باخت و همسر و فرزندتان قربانی می‌شوند. هر چه نسبت به حکومت خوش‌خدمت‌تر باشید، وضعیت زندگی‌ آن‌ها هم بهتر می‌شود.

در حالی که این‌ها همه در سطح بازی The Republia Times جریان دارند، بازی عمیق‌تر از این‌ها است. در طول بازی، پیام‌هایی ناشناس و کدگذاری شده از سوی رهبران جنبش‌های ضددیکتاتوری دریافت می‌کنید. بعد از گذشت مدتی، هدف بازی ممکن است برای شما تغییر کند و بخواهید پیام این گروه‌های مقاومت را به مردم ریپابلیا برسانید! آیا تا این‌جای کار در راضی کردن حکومت موفق بوده‌اید؟ حالا باید راهی پیدا کنید که به جنبش مردمی بپیوندید و پیام‌های آن‌ها را در اخبار خود بگنجانید، آن هم در حالی که حکومت را گول زده‌اید و همچنان راضی نگه داشته‌اید. برای تحقق این رویا باید دو برابر هوشمند و زیرک باشید و دو برابر بیشتر در پروپاگاندا مهارت کسب کنید. و ضمنا وقت زیادی هم ندارید، چون در هر حال در روز یازدهم بازی به پایان می‌رسد و باید سرنوشت خود را بپذیرید. انتخاب با شماست که به جنبش ضددیکتاتوری بپیوندید یا همچنان سرسپرده‌ی حکومت باشید!

The Republia Times بازی ساده‌ای نیست. اما بازی بسیار هوشمندی است که باید حتما یک بار هم که شده آن را امتحان کنید. این بازی تحت فلش ساخته شده و کمی قدیمی‌تر از آن‌چه فکر می‌کنید به نظر می‌رسد. با این‌که در سال 2012 ساخته شده، متن بسیار خوبی دارد و از گرافیک جالبی بهره می‌برد. اگرچه به نظر می‌رسد که می‌توانست خطِ بهتری داشته باشد، چون در انتخاب اخبار مهم‌ترین عامل همین نوشته‌ها هستند و گاهی خواندن کلمات با این ریخت زمان زیادی از بازی‌کننده می‌گیرد. این بازی را می‌توانید در این آدرس پیدا و بازی کنید.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

9 + ده =