Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

نگاهی به تیزر فصل هشتم Game of Thrones – تصویری مینیمالیستی از آرامش قبل از طوفان

0

لباس‌های رزم خود را آماده کنید و برای نبرد آماده شوید چرا که «زمستان اینجاست». مخاطبان سریال «بازی تاج و تخت» هم درست مثل کودکان ِ زاده شده در زمستان‌های دنیای آتش و نغمه، از آگوست 2017 تاکنون در زمستانی طولانی به سر می‌برند و بی‌صبرانه انتظار فصل هشتم و پایانی این سریال را می‌کشند. شبکه HBO البته مخاطبان خود را فراموش نکرده است و در روز سیزدهم ژانویه با انتشار تیزری کوتاه از فصل هشتم بازی تاج و تخت به عطش مخاطبان خود پاسخ داده.

آه پسر تابستان‌زاده‌ی من! تو چه می‌دونی ترس چیه؟ ترس مال زمستونه سرورم، وقتی که ده‌ها متر برف می‌باره و باد سرد، زوزه‌کشان از شمال میاد. ترس مال شب تاریکه، وقتی که خورشید هر بار صورتش رو برای سال‌های سال پنهان می‌کنه، و بچه‌های کوچیک توی تاریکی به دنیا میان، توی تاریکی زندگی می‌کنن و توی تاریکی می‌میرن.

(بازی تاج و تخت – جرج آر.آر مارتین)

فصل هفتم بازی تاج و تخت پایانی پرحادثه و شورانگیز داشت، اما تیزر فصل هشتم تصویری مینیمالیستی از آرامش پیش از طوفان است. در این تیزر ِ تقریبا دو دقیقه‌ای، خبری از کاراکترهای پرتعداد و صحنه‌های نبرد نیست؛ به جای آن، جان اسنو، سانسا استارک و آریا استارک را می‌بینیم که به آرامگاه سنتی استارک‌ها در قلعه وینترفل می‌روند. آرامگاهی که در آن لیانا استارک، ادارد استارک و کتلین استارک

جان، سانسا و آریا به آرامگاهی می‌روند که نمی‌دانند قرار است خود نیز به زودی در آن به خاک سپرده شوند یا نه. پَری که رابرت باراتیون در دستان تندیس لیانا قرار داده است با عبور جان اسنو از کنار تندیس به زمین می‌افتد؛ گویی دورانی از داستان تماما به تاریخ پیوسته است و اکنون زمان چالش دیگری است؛ اما «شمال به خاطر می‌سپارد»: با عبور از کنار تندیس هرکدام از استارک‌های فقید، صدای آن‌ها را از پس گذشته‌ای پرحادثه می‌شنویم که از ورای مرگ با بازماندگان استارک سخن می‌گویند. گویی جان، سانسا و آریا به آرامگاه خانوادگی آمده‌اند تا برای آخرین بار پیش از بزرگترین نبرد، خانواده خود را ببینند. مرگ از هر زمانی به وستروس نزدیکتر

استارک‌ها نبرد بزرگی در پیش دارند؛ بزرگترین نبرد. حال که «دیوار» فرو ریخته است، هیچ دیواری نمی‌تواند پیشروی زمستان را متوقف کند. جای تعجب ندارد که استارک‌ها بلافاصله پس از دیدن مجسمه‌های خودشان در آرامگاه وینترفل، باید روی خود را از گذشته برگردانند، از آینده نهراسند و شمشیرهای‌شان را بکشند چرا که «ترس برّنده‌تر از شمشیر است» و «همه می‌میرند».

زمستان در راه است؛ و با آن مردگان نیز خواهند آمد…

 

نویسنده میهمان: علی جعفری

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

نه + سیزده =