Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

معرفی همه‌ی مبارزان حاضر در Mortal Kombat 11 تا این لحظه!

0

یکی از اتفاقات هیجان‌انگیز هفته‌ی گذشته، انتشار اولین تریلر گیم‌پلی از بازی Mortal Kombat 11 بود. حتما اطلاعات منتشر شده از این بازی و تریلرهای آن را تماشا کرده‌اید. در خلال این رونمایی البته از برخی شخصیت‌ها و در واقع مبارزان حاضر در Mortal Kombat 11 نیز رونمایی شد و حالا می‌دانیم که برخی از محبوب‌ترین مبارزان این مجموعه در این قسمت حضور دارند.

اگر خاطرتان باشد در بازی قبلی این مجموعه، موضوع شخصیت‌های حاضر اندکی متفاوت و پیچیده بود. بازی یک لیست معمولی و قابل قبول از مبارزان داشت، اما هر کدام از آن‌ها سه حالت مختلف داشتند که هر کدام از حالت‌ها با دیگری تفاوت‌های جزئی داشت.

حالا می‌دانیم که بازی Mortal Kombat 11 نیز همین سیستم را برپا کرده است و این رویه ادامه پیدا خواهد کرد، بنابراین هر یک از مبارزان حاضر در Mortal Kombat 11 می‌توانند سه شمایل متفاوت داشته باشند و به سه طریق مختلف در بازی حاضر شوند.

مشخصا یکی از مهم‌ترین موارد برای موفقیت یک بازی فایتینگ (حتا مورتال کامبت) لیست مبارزان حاضر در آن است. مجموعه‌ی مورتال کامبت از زمان ریبوت در سال 2011 ابایی از تغییر شخصیت‌ها و عوض کردن لیست مبارزان حاضر در هر قسمت نداشته و هر بار توجیهی داستانی هم برای آن دست و پا کرده است. همچنین این بازی از رونمایی مبارزان کاملا جدید هم هیچ ترسی نداشته و این بار هم تا اینجا یک مبارز جدید معرفی کرده است.

لیست مبارزان حاضر در Mortal Kombat 11 تا این لحظه:

این‌ها همه‌ی مبارزان حاضر در بازی مورتال کامبت 11 هستند که تا این لحظه حضورشان در بازی تایید شده است. مشخصا این تعداد افزایش خواهد یافت و در پایان شاهد یک لیست طولانی خواهیم بود که در مطالب دیگر به اطلاع شما خواهیم رساند. در حال حاضر، مبارزان حاضر در Mortal Kombat 11 از این قرار‌اند:

اسکورپیون

بدون اسکورپیون مورتال کامبت معنا ندارد. این مبارز قدیمی و کارکشته یکی از ستون‌های اصلی شکل‌گیری مورتال کامبت است و از مبارزان حاضر در Mortal Kombat 11 محسوب می‌شود و به نوعی سردمدار مبارزان است. این نینجای از گوربرگشته از معدود شخصیت‌هایی است که در تمام بازی‌های مورتال کامبت حضور داشته است.

ساب-زیرو

برخلاف اسکورپیون که به جای این‌که همگام با اسمش حرکت کند از آتش به عنوان نیروی اصلی بهره می‌گیرد، ساب‌-زیروی یخی به اسم و رسمش نزدیک‌تر است. با حضور ساب-زیرو از تکمیل بودن المان‌های آب و آتش در بازی مطمئن هستیم. این نینجای کارکشته هم از دیگر شخصیت‌های خوش‌شانسی است که در همه‌ی بازی‌های مورتال کامبت حضور داشته.

رایدن

البته نام Raiden آن‌طور که در فارسی نوشته شده خوانده نمی‌شود! ولی برای این‌که شان و منزلت او را حفظ کنیم بهتر است بنویسیم رایدن و بخوانیم Raiden خدای رعد و برق و کسی که از بهشت آمده است.

این بار در مورتال کامبت 11 اصلا به نظر نمی‌رسد که رایدن یکی از شخصیت‌های چندان خوب حاضر در بازی باشد. این مبارز همچنان خداگونه است اما نیمه‌ی تاریکِ شخصیت او را در این بازی خواهیم دید. رایدن هم از جمله شخصیت‌هایی است که تقریبا در همه‌ی عناوین مورتال کامبت حضور داشته و در تمام بازی‌های مهم این مجموعه حاضر بوده است.

گراس (جدید)

این مبارز تازه معرفی شده از جمله شخصیت‌های جذابی است که می‌تواند تا مدت‌ها در بازی باقی بماند. یک مبارز جدید قدرتمند که می‌تواند زمان را دستکاری کند. همچنین قدرت کنترل شن‌ را هم دارد! واضح است که یک ارجاع به «شن‌های زمان» داریم.

تسلط او بر شن‌ها و حرکات مبتنی بر کنترل آن‌ها می‌تواند در هنگام مبارزه برای ضربه‌های از راه دور استفاده شود یا حواس دشمنان را پرت کند. دستکاری در زمان به او این اجازه را می‌دهد که تله‌پورت کند یا حرکات دیگری را در میان مبارزه انجام دهد که پیش‌بینی‌شان سخت است.

سونیا بلید

ژنرال سونیا بلید با همان خشم و قساوت همیشگی برگشته است. بعد از ازدواج با «جانی کیج» و دختر دار شدن سونیا در جمع مبارزان حاضر در Mortal Kombat 11 قرار گرفته و دوباره به این بازی راه یافته است. حرکات آکروباتیک او علاوه بر گجت‌های به دردبخورش همه در این بازی هستند.

یکی از حالت‌های حضور این شخصیت در این بازی به نام «سونیک‌فاکس» به افتخار یکی از بازی‌کنندگان حرفه‌ای مورتال کامبت نام گذاری شده است. این بار همچنین صداپیشگی سونیا بلید را «راندا روزی» برعهده دارد.

باراکا

نه این اسم شکلات نیست. در بازی مورتال کامبت 9 هم باراکا حضور داشت اما جزو مبارزان قابل انتخاب نبود و تنها نقشی در داستان بازی ایفا می‌کرد. این بار اما به جمع شخصیت‌های قابل انتخاب و قابل بازی مورتال کامبت 11 اضافه شده و شمشیرها و آن دندان‌های بزرگ و زشت خود را نیز به همراه دارد.

یکی از تمام‌کننده‌های جدید او این شکلی است: مغز حریف را در می‌آورد و می‌خورد! دیگر خودتان می‌دانید.

اسکارلت

اسکارلت همان باگ معروفِ مورتال کامبت 2 است که به جای کیتانا ظاهر می‌شد. این نینجای قرمز پوش بر اساس این شایعه خلق شده و هیچ‌کس در واقع خالق آن نیست مگر یک گلیچ! اولین بار اسکارلت در بازی مورتال کامبت 9 در سال 2011 حضور یافت و ماجراهای جدیدی برای او به همراه داشت.

این بار در مورتال کامبت 11 اسکارلت قوی‌تر و مستقل‌تر از همیشه آمده و در جمع مبارزان حاضر در Mortal Kombat 11 قرار گرفته است. قرمز مثل اسکارلت.

شائو-کان (شخصیت قابل بازی برای پیش‌خرید کنندگان)

کسانی که بازی را پیش‌خرید می‌کنند به شائو-کان دسترسی خواهند داد. در حالی که در داستان فعلی مورتال کامبت شائو-کان مرده و ما هنوز نمی‌دانیم که این مرگ تا کجای مورتال کامبت 11 ادامه پیدا می‌کند! البته با توجه به جایزه‌ای بودن حضور این مبارز قدرتمند، و اضافه شدن آن بعد از انتشار اولین بسته‌ی الحاقی بازی، بعید نیست همچنان مرده بماند و از او  فقط استفاده‌ی ابزاری شود.

پیش‌بینی‌ها و شایعات درباره مبارزان حاضر در Mortal Kombat 11

با این‌که لیست مبازران حاضر در این بازی قطعا به زودی تکمیل خواهد شد و تا پیش از عرضه‌ی بازی از تمام شخصیت‌های حاضر خبردار می‌شویم، مبارزانی که حضور آن‌ها تایید شده فعلا همین‌هایی هستند که تا اینجا خواندید. اما شایعاتی مبنی بر حضور چند مبارز و شخصیت محبوب دیگر هم در بازی به گوش می‌رسد و بعید است که مورتال کامبت بدون این شخصیت‌های کلاسیک ادامه پیدا کند.

بخش داستانی مورتال کامبت بدون شک یکی از بهترین داستان‌های بازی‌های مبارزه‌ای است و هر شخصیت یک بک‌گراند فوق‌العاده و زمینه‌هایی برای دوست داشته شدن دارد. علاوه بر ظاهر و حرکات، داستان شخصیت‌ها هم در بازی تعیین کننده است، پس حضور بسیاری از مبارزان در بازی مورتال کامبت 11 به داستان این بازی هم وابسته است.

در ادامه لیست شخصیت‌هایی را می‌بینید که حضور آن‌ها بر اساس شواهدی که تا اینجا از نمایش‌های بازی به دست آمده خیلی محتمل است:

  • Shinnok که در واقع در پرولوگ بخش داستانی بازی مورتال کامبت 11 در حالی دیده شد که توسط رایدن شکنجه می‌شود! با این حال، چون در آخر می‌بینیم که سر از بدن او جدا می‌شود می‌توانیم حدس بزنیم که در مورتال کامبت 11 قابل بازی نباشد.
  • Kronika همان ضدقهرمان زنِ عجیب و کچل است که در تریلر رونمایی از بازی دیده شد. او هم مثل گراس قابلیت دخالت در زمان را دارد و به نظر می‌رسد که در کنار او به بازی اضافه شود.
  • Liu Kang را فقط در تریلر داستانی بازی دیدیم و خبری از او در گیم‌پلی‌ها نبوده، اما واقعا لیو کانگ را فقط برای داستان به بازی می‌آورند؟
  • Cassie Cage دختر سونیا بلید و جانی کیج که در بازی مورتال کامبت 10 حضور داشت. او در ویدئوی پشت‌صحنه‌ی بازی در صحنه‌ای که به شروع یک مبارزه می‌ماند حاضر می‌شود و به نظر می‌رسد که قابل بازی خواهد بود.
  • Rain شخصیت دوست داشتنی آلتیمیت مورتال کامبت 3 است و شایعات بازگشت او به این مجموعه با مورتال کامبت 11 بسیار شنیدنی هستند!

بازی مورتال کامبت 11 سوم اردیبهشت 98 عرضه خواهد شد. اطلاعات بیشتر از این بازی را اینجا بخوانید.

 

منبع vg247
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

سه × 5 =