Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

خالق مجموعه مترو از طرفداران می‌خواهد که به Metro Exodus خیانت نکنند

0

دمیتری گلوخوفسکی، نویسنده رمان‌های مترو و خالق این مجموعه، از طرفداران خواسته به‌دلیل اتفاقات اخیر به Metro Exodus خیانت نکنند.

ماجرای انحصار فروش Metro Exodus در فروشگاه اپیک گیمز و صرف‌نظر از استیم، حاشیه‌های زیادی را برای این بازی موردانتظار رقم زده است. تصمیم Deep Silver برای قطع همکاری با Valve خشم کاربران استیم را در پی داشت به شکلی که صفحات بازی‌های دیگر این مجموعه مورد هجوم طرفداران عصبانی قرار گرفت. بسیاری از حالا می‌گویند که به دلیل تصمیم خودخواهانه ناشر و سازنده، این بازی را تحریم خواهند کرد. به همین دلیل دمیتری گلوخوفسکی، خالق مترو، از طرفداران خواهش کرده به Metro Exodus خیانت نکنند.

این نویسنده در صفحه اینستاگرام خود با انتشار پستی اذعان داشته که عصبانیت طرفداران را از انحصاری بودن بازی در فروشگاه اپیک درک می‌کند:

من واقعاً بابت افرادی از میان شما که می‌خواستند شاهد عرضه بازی در استیم باشند و توسط این اقدام ناشر دچار گمراهی شدند متأسفم. من درک می‌کنم که ناشر تماماً و منحصراً هزینه توسعه این بازی را تأمین کرده، بنابراین به آنها در درستی این راه‌حل اعتماد دارم.

گلوخوفسکی در ادامه می‌گوید:

بار دیگر می‌گویم که ما بابت ناراحتی شما بسیار متأسفیم. فقط امید داریم که به ما خیانت نکنید، درست همانطور که ما همیشه به شما وفادار بوده‌ایم و داستان و کیفیت تجریه دست‌نخورده را برایتان به ارمغان آورده‌ایم.

تصمیم Deep Silver برای عبور از استیم بسیار ناگهانی و غافلگیر‌کننده بود و Valve آن را «نامنصفانه» خواند. شرکت THQ Nordic اندکی پس از این اتفاق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که Koch Media (شرکت مادر Deep Silver و THQ Nordic) به‌تنهایی مسئول این اقدام است چرا که «مجموعه مترو جزو اموال معنوی آنهاست».

اقدام کاربران استیم مبنی بر حمله به صفحات بازی‌های مجموعه مترو و دادن امتیاز منفی به آنها، خشم استودیو 4A Games را در پی داشت، به‌طوریکه یکی از بازیسازان این استودیو در اظهار نظری هشدار داد که در صورت ادامه این اعمال و تحریم بازی، شاید سازندگان قسمت‌های احتمالی بعدی را برای پی‌سی منتشر نکنند. البته Deep Silver این اظهار نظر شتاب‌زده را بلافاصله رد کرد و آن را ناشی از «ناراحتی افرادی دانست که تا پیش از این نظرها نسبت به ساخته‌شان مثبت بوده، اما حالا بخاطر یک تصمیم تجاری دچار جنجال شده است».

Metro Exodus در ۱۵ فوریه برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. نسخه پی‌سی این بازی به مدت یک سال در انحصار فروشگاه اپیک گیمز خواهد بود.

منبع /metro-author-asks-fans-not-to-betray-the-series/
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

پنج × 5 =