Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

شهر فراموش‌شده؛ طراحی شاهکار یک بازیکن در بازی Cities: Skylines را ببینید

یک یوتیوبر در بازی Cities: Skylines شاهکاری پرجزئیات خلق کرده که افول غمناک یک شهر دوست‌داشتنی را به تصویر می‌کشد. با گیم‌نیوز همراه باشید.

بازی Cities: Skylines یک عنوان شبیه‌ساز شهرسازی است که بازیکنان در آن می‌توانند تمامی جزئیات مربوط به یک منطقه شهری، از جمله بناها و مسیرها را طراحی کنند. یک تولیدکننده محتوا در یوتیوب به نام TazerHere به کمک این بازی، دست به ساخت شهری بسیار پرجزئیات و فوق العاده زده که روزگاری برو و بیایی داشته و میزبان مسافران زیادی بوده است. آنچه که این شهر را، که Berrysville نام گرفته، بسیار خاص می‌کند جزئیات شگفت‌انگیز آن نیست، بلکه مینی داستان‌هایی است که روایتگر سرنوشت غم‌انگیز این شهر هستند و توسط سایر بازیکنان خلق شده‌اند.

شهر خیالی Berrysville با الهام از شهرهای بین‌راهی ایالت تگزاس آمریکا طراحی شده است. با توجه به حجم جزئیات به کار رفته در ساخت این شهر، بدیهی است که TazerHere از تعداد بسیار زیادی ماد و مدل‌های به‌خصوص برای طراحی آن استفاده کرده تا حال و هوای شهر‌های کوچک جنوب غرب آمریکا را به خوبی منتقل کند. این یوتیوبر در مجموعه ویدیو‌های کوتاهی که از فرایند ساخت این پروژه منتشر کرده، به الهام‌گیری از سرنوشت شهر‌های بین‌راهی اشاره می‌کند که در مسیر جاده معروف ۶۶ قرار داشته و روزگاری در دهه‌های ۳۰، ۴۰ و ۵۰ بسیار پررونق بوده‌اند، اما پس از احداث آزادراه‌ها و کاهش ترافیک در جاده ۶۶، آرام آرام رو به نابودی گذاشتند.

TazerHere در آخرین قسمت از ویدیو‌هایی که از Berrysville ساخته، نماهای زیبایی از شهر را به نمایش گذاشته و داستان‌های جذابی که توسط کاربران از دوران طلایی و افول هتل‌ها، پمپ بنزین‌ها و رستوران‌های شهر خلق شده‌اند را روایت کرده است. بیشتر این داستان‌ها بسیار کوتاه، اما در عین حال شاعرانه، گیرا و متنوع هستند و به خوبی فرایند پوسیدگی چیزهایی که نمی‌توانند هم‌پای زمان جلو بروند را تصویر می‌کنند. این مینی داستان‌های غم‌انگیز که با نماهای پرجزئیات از بناهای مربوطه همراه هستند، چنانی اتمسفری برای Berrysville در ذهن ایجاد می‌کنند که گویا این شهر کاملاً واقعی بوده است.

پیشنهاد می‌کنیم تماشای Berrysville را از دست ندهید.

منبع Kotaku
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

نوزده − هجده =