Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

نکته‌ای کوچک در اموجی های فصل هشتم Game of Thrones که می‌تواند اسپویلری بزرگ باشد!

1

HBO جهت بالا بردن عطش طرفداران، مجموعه‌ای از اموجی های فصل هشتم Game of Thrones برای توییتر را منتشر کرد که حاوی نکته‌ای بسیار جالب است.

این مجموعه شامل اموجی‌های بامزه و پرجزئیاتی از تقریباً تمام شخصیت‌های مهم باقیمانده در فصل هشتم است که می‌توان با هشتگ کردن نام کاراکتر آنها را در توییت نمایش داد. یکی از اموجی های فصل هشتم Game of Thrones متعلق به بانو ملیساندر است؛ یکی از چندین راهبه قرمزپوشی که در خدمت خدای آتش «رلور» هستند و از قدرت‌های جادویی برای رسیدن به اهدافشان استفاده می‌کنند. در قسمت اول فصل ششم دیدیم که ملیساندر در واقع پیرزنی فرتوت است که با استفاده از جادوی نهفته در یاقوت گردن‌بند خود، به شکل جوان فعلی در آمده؛ با این حال نکته‌ای ریز در اموجی مخصوص گمانه‌زنی‌های جدیدی در رابطه با این شخصیت پدید آورده است.

همانطور که در تصویر بزرگ‌نمایی‌شده زیر از اموجی ملیساندر مشخص است، گردن‌بندی که وی پوشیده فاقد آن یاقوت مرموز است که به وی ظاهری جوان می‌دهد، با این حال او در این شکلک همچنان همان فرم جوان خود را دارد. این می‌تواند صرفاً یک اشتباه ساده از جانب طراح شکلک‌ها باشد، اما با چیزهایی که تاکنون از HBO و سازندگان این مجموعه دیده‌ایم، اندکی برایمان سخت است که اینگونه موارد را به پای اشتباهات غیرعمدی بگذاریم!

البته توجیهاتی نیز برای غیبت این یاقوت در اموجی های فصل هشتم Game of Thrones وجود دارد؛ از جمله اینکه شاید ملیساندر آن را در قالب یک انگشتر یا دست‌بندی به‌کار می‌گیرد. با این وجود یاقوت جادویی ملیساندر از زمان فاش شدن ماهیت واقعی وی، تبدیل به نماد او شده و ذهن توطئه‌پسند ما نمی‌پذیرد که این نماد به این ساد‌گی‌ها به جای دیگری منتقل شده باشد. مگر آنکه HBO واقعاً قصد داشته پیام مهمی را از این طریق برساند: ملیساندر دیگر به آن نیازی ندارد و یاقوت اکنون در تصاحب شخص دیگری است!

کاریس ون هوتن، بازیگر نقش ملیساندر، پیش‌تر تأیید کرده بود که این کاراکتر در زمان وقوع اتفاقات سریال بیش از ۱۰۰ سال سن دارد. یاقوت مرموز ملیساندر در واقع حکم کانالی برای ارتباط با خداوند آتش و بهره‌گیری از قدرت‌های وی دارد. او علاوه بر استفاده از این قدرت برای اعمال جادوی «گلَمور (جوان شدن)»، با کمک آن از سرمای طاقت‌فرسای دیوار نیز در امان مانده و این یعنی یاقوت ملیساندر جسم بسیار قدرتمندی است. تئوری‌پردازان می‌گویند که شاید ارتباط راهبه قرمز با خدای آتش به قدری قوی شده که وی دیگر احتیاجی به یک جسم برای استفاده از قدرت رلور ندارد. در فصل ششم دیدیم که ملیساندر توانست جان اسنو را به زندگی برگرداند؛ کاری که پیش‌تر هرگز نکرده بود.

یک تئوری دیگر هم مطرح شده که احتمال آن کمتر است: ملیساندر توسط یکی از قاتلین بی‌چهره کشته‌شده و شخصی که اکنون شاهدش هستیم در واقع قاتل اوست که نتوانسته گردن‌بندش را پیدا کند! با توجه به وسواسی که از این فرقه در جعل هویت قربانی‌‌هایشان دیده‌ایم، بعید است که ماجرا از این قرار باشد؛ خصوصاً اینکه از ساز و کار جادوی گلمور هم خبر نداریم و شاید در صورت جدا شدن صورت فرد استفاده‌کننده از این جادو، دوباره به همان فرم اصلی (پیر) خود برگردد.

اگر تئوری اول درباره اموجی های فصل هشتم Game of Thrones درست باشد، شاید ملیساندر ترجیح داده یاقوت قدرتمند خود را به «شاهزاده موعود» اهدا کند تا از توانایی‌های آن در راه مبارزه با ارتش وایت‌ها بهره بگیرد. فراموش نکنیم که تمامی این موارد شاید یک سو تفاهم بزرگ باشد؛ در پوستر‌های شخصیت‌های سریال برای فصل هشتم که چندی پیش منتشر شد دیدیم که یاقوت ملیساندر صحیح و سالم سر جایش قرار دارد. HBO می‌تواند با انتشار تریلری که همگی انتظارش را می‌کشیم، این تئوری‌ها را رد یا تأیید کند، اما تا آن زمان تنها کاری که از دستمان برمی‌آید انتظار است.

پخش فصل هشتم سریال Game of Thrones از ۲۵ فروردین آغاز خواهد شد. تصاویر منتشرشده از این فصل را در اینجا ببینید.

منبع PC Gamer
مطالب مرتبط
1 نظر
  1. محمد محمدزاده می‌گوید

    ملیساندرا در فصل 4 اپیزود 7، در حمام نه گرنبند داره نه انگشتر نه لباس، ولی همچنان جوانه. اما در فصل شش می‌بینیم که با درآوردن این یاقوت جسم پیر و فرتوت داره..
    اینجا هم در اموجی یاقوتی نیست، معلوم نیست چه خبره!

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

19 − 6 =