Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

کوتاه در مورد فیلم کوتاه Room 8 – سینما خلاقیت در ۵ دقیقه!

اگرچه اتاق شماره‌ی هشت، در عرض 5 دقیقه تمام می‌شود و شما را با یک عالم حیرت و شگفتی تنها می‌گذارد، اما نوشتن در مورد آن بیش از 5 دقیقه زمان می‌برد.

اگر با فیلم و سینما آشنا باشید، بعد از این‌که این فیلم را تماشا کردید، به این نتیجه می‌رسید که چقدر فیلم خوب و قدرتمندی دیده‌اید و بدون شک دلیل نامزدی اسکار و بردن جایزه‌ی بفتا را متوجه می‌شوید. قبل از هر چیز، اتاق شماره‌ی هشت یک فیلم سر پا و کامل است و کارگردان در همین فرصت کم هنر خود را نشان داده. اما فقط این نیست.

room8-screenshot

اگر با مقوله‌ی خلاقیت در سینما آشنا باشید، متوجه می‌شوید که داشتن ایده یک چیز است و اجرای آن چیز دیگری. از طرف دیگر، حتما می‌دانید که بلد نبودن زبان سینما می‌تواند هزاران ایده‌ی خلاقانه را از بین ببرد و چنان‌چه یک کارگردان نابلد دست به ساخت قوی‌ترین و خلاقانه‌ترین ایده‌ها بزند، نهایتا چیزی جز یک فیلم معمولی که فرصتی برای هدر دادن ایده‌ای ناب شده نمی‌تواند بسازد. نمونه‌ای که فعلا به ذهنم می‌رسد فیلم In Time است که نمونه‌ی متاخری از فرصت‌سوزی است. پس اتاق شماره‌ی هشت برای این‌که به این چیزی که الان هست تبدیل شود، نیاز داشته تا علاوه بر ایده‌ی خلاقانه، اجزای یک فیلم درست را هم به طور کامل داشته باشد. یعنی حتا برای یک لحظه هم فکر نکنید که این فیلم کوتاه 5 دقیقه‌ای دارای یک فیلمنامه‌ی محکم و استوار و یک دکوپاژ کاملا حساب شده نیست.

اگر با پروسه‌ی ساخت فیلم آشنا باشید، می‌فهمید که زحمت بسیار زیادی برای ساخت این فیلم کشیده شده است و حالا هر چقدر از آن تعریف کنیم هم کم است. متاسفم که مجالی نشد تا زودتر از این‌ها در مورد این فیلم بنویسم، ولی حالا شاید بشود با اطلاق جملاتی نظیر”بهترین فیلم کوتاه چند سال اخیر” را دیده‌ام یا “به ذهن خلاق سازنده غبطه می‌خورم” این کوتاهی را جبران کنم.

room8-screenshot12

Room 8 را James W. Griffiths نوشته و کارگردانی کرده است، و البته ایده‌ی اصلی فیلم متعلق به Geoffrey Fletcher است. این دو نفر کلیدی‌ترین افراد شکل‌گیری این فیلم کوتاه هستند که در سال 2013 به نمایش درآمد و نامزد دریافت جوایز متعدد از جمله اسکار و بفتا در همان سال شد و توانست جایزه‌ی انگلیسی را ببرد. این فیلم داستان یک زندانی است که به سلول شماره‌ی 8 می‌رود و در آن‌جا با مرد دیگری ملاقات می‌کند. در این سلول یک جعبه‌ی مرموز قرمز رنگ وجود دارد که پی بردن به سر این جعبه را به خودتان واگذار می‌کنم. این فیلم را حتما تماشا کنید و از خلاقیت سینمایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نهایت لذت را ببرید!

مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.