Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

الکترونیک‌آرتز از بازی زیبای Fe رونمایی کرد

0

امروز الکترونیک‌آرتز در جریان مراسم EA Play از بازی جدیدش پرده برداشت و توانستیم نگاهی به این تجربه‌ی شگفت‌انگیز که نامش Fe است بیندازیم. سال گذشته بازی Unravel را داشتیم که محصول مشترک الکترونیک‌آرتز و استودیوی کُلدوود بود و طرفداران بسیاری به دست آورد اما این پایان کار نبود چون کُلدوود طرح دیگری برای ساخت یک بازی زیباتر و عمیق‌تر داشت.قبل از هرچیز باید بگوییم، برنامه‌ی EA Originals طرحی است که به کمک آن بازی‌های مستقل کشف شده و در اختیار بازی‌کننده‌ها قرار می‌گیرد.
EA Originals بر سه پایه استوار است:
اول؛ بها دادن به تجربه‌های نو و بدیع که تاکنون دیده نشده؛ تجربه‌هایی به‌یاد‌ماندنی، ماندگار و خلاقانه و همین‌طور تلاش برای ساخت آن‌ها.
دوم؛ حمایت از تیم‌های بازی‌سازی کوچک و کمک و پشتیبانی آن‌ها در ساخت بازی. گفتنی است هر سال تعدادی بازی از طریق EA Originals ساخته و منتشر خواهد شد.
سوم؛ EA Originals بر مبنای سرمایه‌گذاری در ساخت بازی و دادن اطمینان به بازی‌سازان مستقل است. همان‌طور که می‌دانید ساخت بازی پروسه‌ای  طاقت فرساست و صنعت گیم هم کسب و کاری دشوار و پیچیده است. بازی‌سازان با ساخت یک محصول جدید ریسک بالایی را متحمل می‌شوند و از طرفی حیف است بازی‌های خوب مورد توجه قرار نگیرند. بنابراین تلاش بر این است که در طرح EA Originals تمام سود حاصل از بازی به جیب سازندگان بازی برود و از طرف دیگر سازندگان بازی به جامعه‌ی گیمرها شناسانده شوند. به این ترتیب این تیم‌های بازی‌سازی می‌توانند همچنان به ساخت بازی‌های جدید ادامه داده و به‌الطبع بازی‌کننده‌ها هم از تجربه‌ی عناوین جدید آن‌ها بهره‌مند شوند.
اولین بازی‌ای که از طریق EA Originals ساخته می‌شود یک عنوان زیبا و خوش‌رنگ و لعاب به نام Fe است که توسط استودیوی کوچک Zoink ساخته می شود.
Fe در وهله‌ی اول روایتی است شخصی از ارتباط ما با طبیعت، زمین و موجوداتش؛ در واقع روایتی بی‌کلام از اشتباق ما برای یکی شدن با طبیعت. داستان بازی ما را به یاد این مسئله خواهد انداخت که همه‌چیز در این دنیا به یکدیگر متصل است؛ مجموعه‌ای از اجزاء که با تعادلی ظریف در کنار هم کار خواهند کرد و البته این تعادل دائماً مورد تهدید قرار می‌گیرد. بازی مملو از کشفیات، کشمکش‌ها و و روابط مختلف خواهد بود.
تجربه‌ی Fe در مراسم EA Play بسیار خاص بود.

تصاویر زیبای بازی را می‌توانید در پایین مشاهده کنید:

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.