Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

دانشمندان در جستجوی راهی برای سفر مجازی به ماه با استفاده از Oculus Rift

0

در واقع می‌توان گفت که اولین تلاش برای پا گذاشتن روی سطح ماه به صورت مجازی توسط سرویس گوگل تحت عنوان Lunar XPrize ارائه شد که رقابت بین تیم‌های شخصی را تا حد زیادی افزایش داد. شرایط فراهم آوردن فضای مجازی این چنینی بدین ترتیب بود که رباتی که به سطح ماه فرستاده می‌شود بتواند 500 متر در تمام جهات حرکت کند و تصاویری با کیفیت بالا را به زمین ارسال کند. این روبات خاص که نسخه‌ی اولیه‌ی آن توسط دانشجویان دانشگاه Carnegie Mellon طراحی و ساخته شده بود با فناوری آستروباتیک کار می‌کرد و اجازه‌ی کنترل آن را به کمک هدست واقعیت مجازی می‌داد.
این یکی از تعهدات به یادماندنی در این صنعت خواهد بود تا بتواند در امتداد فناوری‌های Oculus Rift از آن‌ها برای هدفی بسیار بزرگ استفاده کند. «دنیل شفریر» مدیر پروژه در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی می‌گوید یکی از سختی‌های کار این بود که دستگاه ساخته نشده تا بتواند هم زمان دو ویدئو را استریم کند. اسم این پروژه در همین راستا «هکاتون بدون حد و مرز در شب و روز» اعلام شده است. یکی دیگر از مسائل قابل توجه نیز مورد لگ است که با احتساب شرایط به طول متوسط سه ثانیه طول می‌کشد تا تصویر ارسالی از ماه به زمین برسد.
آقای شفریر طراح استودیوی Mojo در این باره می‌گوید که آن‌ها توانسته‌اند ماه گذشته نسخه‌ی آزمایشی این پروژه را روی زمین اجرا کنند. وی در ادامه اشاره می‌کند که هدف نهایی در اختیار داشتن بیش از صد روبات روی سطح ماه خواهد بود. در نهایت قرار است که تا آخر سال آینده‌ی میلادی اولین روبات در سطح ماه فرود بیاید که هزینه‌ی گزاف 20 میلیون دلار را به همراه خواهد داشت.

PC Gamer

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.