Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

همه‌ی چیزهایی که در گیمزکام از «فاینال فانتزی ۱۵» فهمیدیم!

0

امروز در جریان یک نشست اختصاصی برای بازی «فاینال فانتزی 15» در گیمزکام، کارگردان «هاجیمه تاباتا» از اسکوئر انیکس در جمع خبرنگاران حاضر شد و اطلاعات بیشتری از این بازی در اختیار ما قرار داد. با وجود این‌که این رویداد بیش از هر چیز بر روی داستان بازی تمرکز داشت، تاباتا اطلاعاتی در مورد گیم‌پلی و المان‌های دیگر بازی در خلال پاسخ به سوالات برخی از طرفداران فاش کرد.

 • اتفاقات فاینال فانتزی 15 پانزده سال بعد از رخدادهای تریلر «طلوع» که شب گذشته منتشر شد روی می‌دهند. همه‌ی آن‌چه در تریلر دیده‌ایم، از بازی گرفته شده است. این تریلر شاه رجیس را در حالی نشان می‌دهد که شاهزاده نوکتیس جوان را در بر گرفته است و در حالی که شمشیری در دست دارد، زیر باران در کنار ماشین او ایستاده است.
 • داستان فاینال فانتزی 15 با یک مشکل سیاسی آغاز می‌شود. حکومت نوکتیس در لوسیوس در روزهای خوبی به سر نمی‌برد و زمان زیادی را در جنگ با نیفلهیم سپری کرده است. نوکتیس برای برقراری صبح به مرکز امپراطوری دشمن می‌رود و در جهت خاتمه دادن به مشکلات تن به ازدواج با بانو لونافریا می‌دهد. این حرکت صلح‌طلبانه در واقع یک نیرنگ است و ارتش شهر امپریال، لوسیوس را تسلیم می‌شود و کریستال مقدس را به دشمن تحویل می‌دهد. در راه برگشت، نوکتیس در می‌یابد که به اعتقاد مردم، او، پدرش و بانو لونافریا مرده‌اند. نوکتیس تصمیم می‌گیرد تا در کنار سه همراه خود -ایگنیس، گلادیولوس و پرامپتو- اوضاع را به حالت اول خود برگرداند و سرنوشت خود را بسازد.

2917195-screen+shot+2015-08-04+at+11.17.55+pm

 • در تریلر طلوع، در میان یک مه و تصویری از یک ساختمان، سایه‌ی سه چیز غول‌پیکر که توسط ابرها مخفی شده باشند دیده می‌شود. تاباتا اذعان کرده که این سه سایه، ایدولون‌ها- همان موجودات بزرگ بدترکیبی که نوکتیس می‌تواند برای کمک به خودش تسخیر کند، نیستند. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد این موجودات وجود ندارد.
 • لونافریا، یا به قول سازندگان لونا، یک کارکتر قوی خواهد بود. “او یکی از آن قهرمان‌های زن ضعیف و بی دست و پایی که همواره به حمایت و مراقبت نیاز دارند نیست.” تاباتا اضافه کرد “او افکار و اعمال خاص خود را دارد و قدرت درونی او مثال زدنی است. او واقعا برای رسیدن به اهدافش، خودش تلاش می‌کند.”
 • همچنان بحثی بر سر این‌که آیا سفینه‌ها در بازی هستند یا نه در جریان است. تاباتا می‌گوید که تیم سازنده‌ی بازی راهی یافته است تا بتواند سفینه‌ها را در بازی تا ارتفاعی که پرندگان در آن پرواز می‌کنند به پرواز در آورند اما هنوز در مورد این‌که آیا تکنولوژی کنسول‌های حال حاضر پاسخگو خواهند بود یا خیر به نتیجه نرسیده‌اند. “ما هنوز داریم روی آن کار می‌کنیم.” تاباتا ادامه داد “جایی که الان هستیم، من فکر می‌کنم پرواز این سفینه‌ها با تکنولوژی امروز ممکن باشد، اما در حال حاضر می‌خواهیم به جایی برسیم که بتوانیم آن‌ها را به راحتی و به درستی در ارتفاعی بیشتر از الان به پرواز در آوریم.”

2917206-screen+shot+2015-08-05+at+10.38.32+am

 • سیستم کراس-چِین که با آن نوکتیس می‌تواند با یکی دیگر از هم‌پیمانان برای حمله‌ی هماهنگ همکاری کند، در دموی Episode Duscae و بازی نهایی متفاوت خواهد بود. در بازی نهایی تعداد بیشتری گزینه برای حمله وجود خواهد داشت و در کنار آن یک گزینه‌ی حمله که نیازی به فعال‌سازی دستی ندارد و در شرایط خاصی خود به خود عمل می‌کند نیز در بازی نهایی وجود خواهد داشت.
 • در حالی که داستان فاینال فانتزی 15 در حال حاضر نسبت به آن چه در فاینال فانتزی ورسوس 13 تغییر کرده است، اصل ماجرا که همان داشتن یک داستان بسیار عمیق و ناراحت کننده و احساسی بود تغییر به خود ندیده است. در پاسخ به سوالی در این رابطه تاباتا اعلام کرد که بازی‌کنندگام همچنان می‌توانند انتظار یک تراژدی در ابعاد یک حماسه را داشته باشند. داستان بیشتر از دوستی و رابطه‌ی پدر و فرزندی می‌گوید.
 • با این‌که تاباتا چیز زیادی در مورد نقش منفی فاینال فانتزی 15 نگفت، فاش کرد که او یک مرد خواهد بود. وی افزود “هیچ یک از نقش منفی‌های قبلی بازی نمی‌توانند او را زمین بزنند.” بنابراین می‌شود حدس زد که این یکی از همه بزرگ‌تر و شرورتر خواهد بود. “او از همه‌شان بهتر است.”
 • مارلبروها، که از جمله موجودات نمادین فاینال فانتزی محسوب می‌شوند در این بازی حضور خواهند داشت. تاباتا یک کلیپ از گیم‌پلی بازی نشان داد که در آن نوکتیس و دوستان او از یک دره‌ی سنگی پایین رفته و به یک محوطه‌ی مردابی در زیر یک درخت رسیدند. وقتی نوکتیس داشت در آن آب شنا می‌کرد ناگهان توجهش به سمت یک گل جلب شد اما وقتی به آن نزدیک شد یک مارلبرو روی سر او پرید و با شاخک‌های خود شروع به آزار او کرد. تاباتا همچنین گفت که مارلبروها می‌توانند از حربه‌ی معروف خود یعنی “نفس بد” استفاده کنند و اگر نوکتیس بیش از حد به آن‌ها نزدیک شود گیر خواهد افتاد. تاباتا همچنین اضافه کرد که به این محوطه از بازی که در آن مارلبروها حضور دارند اندکی بعد از میانه‌های بازی خواهیم رسید.

2917236-wee4

 • یک دموی دیگر از بازی در راه است. یک دموی تکنیکی قابل بازی در دست ساخت است و در حالی که اطلاعی از محدوده‌ی احتمالی زمان عرضه‌ی‌ آن نداریم، تاباتا اعلام کرد که تیم سازنده تا کنون محتوایی که قرار است در این دمو گنجانده شود را تمام کرده است.
 • یکی از کارکترهای محبوب در میان طرفداران زنی بی نام و نشان است که موهای تماما مشکی دارد. تصویری که در سمت راست می‌بینید او را نشان می‌دهد و این تمام آن‌ چیزی است که از او داریم. تاباتا نام او را فاش نکرد، اما تایید کرد که او همچنان در بازی حضور دارد و نقش نسبتا مهمی را در داستان آن ایفا خواهد کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد این فاینال فانتزی تا پایان ماه آینده و Active Time Report بعدی که در جریان PAX Prime پخش خواهد شد منتشر می‌شوند. همچنین تریلر بعدی این بازی نیز قرار است در نمایشگاه گیم توکیو در سپتامبر نمایش داده شود. این بازی ظاهرا تا پایان سال آینده‌ی میلادی عرضه خواهد شد.

[su_button url=”http://www.gamespot.com/articles/everything-we-learned-about-final-fantasy-15-from-/1100-6429515/?ftag=MKTa0486b3″ target=”blank” background=”#3a77ff”]gamespot[/su_button]

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.