Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

اولین بازیگر نقش گودزیلا، هارو ناکاجیما، در سن ۸۸ سالگی درگذشت

0

هارو ناکاجیما که که برای اولین‌ بار لباسی را به تن کرد که باعث به وجود آمدن مجموعه‌ای شد که اکنون 63 سال قدمت دارد، به دلیل بیماری ذات‌الریه درگذشت.

ناکاجیما اولین بازیگری بود که لباس گودزیلا را در فیلم اصلی سال 1954 به تن کرد. اولین لباس 99 کیلوگرم وزن داشت اما این مسئله‌ او را از پوشیدن این لباس برای 18 سال بعد منصرف نکرد. آخرین فیلمی که او در نقش گوزیلا ظاهر شد، فیلم «گودزیلا علیه گیگان» محصول سال 1972 بود.

زمانی که او در فیلم یازدهم این سری، یعنی «گودزیلا علیه هدورا» محصول سال 1971 بازی می‌کرد، شرکت توهو به او گفت که قرار انحصاری او برای بازی کردن این شخص را تمدید نخواهد کرد. اگر به خاطر مسئولین بخش جلوه‌های ویژه‌ی توهو نبود، ناکاجیما برای فیلم دوازدهم با این پروژه همکاری نمی‌داشت.

ناکاجیما همچنین در نقش هیولاهای دیگری نیز ظاهر شده است. او لباس‌های هیولاهایی مانند رودان، باراگون، موثرا و کینگ کنگ را نیز به تن کرده است.

آخرین حضور این اسطوره‌ی هیولایی فیلم‌ها بر روی صفحه‌ی سینما در سال 1973 بود که در نقش چاوفر در فیلم «غرق شدن ژاپن» بازی کرد. پس از آن او در یکی از زیرمجموعه‌های توهو مشغول به کار شد.

ناکاجیما اخیرا درباره‌ی گودزیلا در زمان خودش مصاحبه‌ای کرده بود. با موفقیت اخیر فیلم‌های گودزیلا و کینگ کنگ، فیلم‌های هیولایی پس از مدت‌ها زوال، به دوران موفقیت خود رسیده‌اند. اما هیچ‌کس نباید فراموش کند که این فیلم‌ها بدون پادشاه هیولاها، هارو ناکاجیما ممکن نمی‌بود.

منبع Geek

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.