Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

پنج چیزی که باید در مورد Dishonored: Death of the Outsider بدانید

0

استودیوی آرکین (Arkane) به جای ساخت و عرضه‌ی تعداد زیادی مرحله‌ی جدید قابل دانلود برای بازی، به سیاق «سرافکنده 1»، برای افزایش مدت زمان بازی Dishonored 2 فکر دیگری کرده است. «مرگ بیگانه» ماجراجویی مستقلی است که بازی‌کنندگان را در نقش «بیلی لرک» (Billie Lurk) یا همان میگان فاستر قرار می‌دهد، شاگرد ممتاز “Daud” قاتل که حالا ماموریتی خطیر برعهده دارد. ماموریتی که بسیاری بر این باور‌اند که غیرممکن است. اما باید بدانیم که آن‌چه آرکین ساخته تقریبا هیچ غیرممکنی ندارد.

در ادامه پنج نکته‌ی مهمی که باید در مورد این بازی بدانید را با هم مرور می‌کنیم و بیش‌تر از قبل برای انتشار آن آماده می‌شویم.

شما در نقش Daud بازی نمی‌کنید

با توجه به این‌که بازی قبلی (سرافکنده 2) به شما امکان انتخاب دو شخصیت را می‌داد، بسیاری بر این باور بودند که در این بازی هم، می‌شود از بین بیلی و داود یکی را انتخاب کرد. اما این در Death of the Outsider امکان ندارد. این بار فقط داستان بیلی روایت می‌شود. این ماموریت او است. البته در این بازی Daud نقش مهمی ایفا می‌کند، اما کنترل او به بازی‌کننده واگذار نمی‌شود.

بیلی نشان Outsider ندارد

سه شخصیتی که ما تا الان در مجموعه بازی سرافکنده بازی کرده‌ایم، هر سه نشان «بیگانه» را در اختیار داشتند، که به آن‌ها قدرت‌های ماورایی می‌داد. بیلی از این نشان بهره‌مند نیست و البته شک نکنید که بدون آن هم می‌تواند کارها را به خوبی پیش ببرد. او که یک قاتل حرفه‌ای است، در مقابل دشمنان به جای این قدرت‌های ماورایی، دسترسی به یک زاغه‌ی مهمات قوی و سلاح‌های متنوع دارد. چاقوی جنگی که او از آن استفاده می‌کند، همان تیغه‌ای است که «بیگانه» را قربانی کرد!

او البته با وجود سلاحی به نام “Sliver of the Eye” می‌تواند به جاسوسی بپردازد و از فعالیت‌ها در مکان‌های دیگر باخبر شود. این شیء با ارزش هم تکه‌ای از «چشم خدای مرده» است که سازندگان بازی می‌گویند قبل از «بیگانه» موجودیت مقدس دنیای بازی بوده است.

یک طلسم که از کودکی با او بوده، به بیلی قابلیت شنیدن نجواهای موش‌ها را می‌دهد. یک شیء باارزش دیگر به او قابلیت جابجایی می‌دهد. با قرار دادن این شیء در نقطه‌ای، بیلی می‌تواند به نقطه‌ای که به سرعت برای او مهیا می‌شود نقل مکان کند. اما در این حالت همچنان در نقطه‌ی دید خواهد بود. او همچنین مهارت «شباهت/تظاهر» را دارد که به او اجازه می‌دهد هویت یک فرد را کپی کند و خود را به جای او بگذارد. همچنین، یک ضربه‌ی قدرتمند که می‌تواند دشمنان را به عقب پرتاب کند، یکی دیگر از مهارت‌های او در مبارزه است.

زمانی که شما این بازی را یک بار به اتمام برسانید، حالت «اوریجینال گیم پلاس» آزاد می‌شود که قابلیت “Blink” و چند مورد آشنای دیگر را به بازی اضافه می‌کند. بر خلاف تصور عموم، شما با انجام یک بار بازی، کل مهارت‌های امیلی و کوروو را دریافت نمی‌کنید بلکه فقط می‌توانید سه تا از مهارت‌های آن‌ها را انتخاب کرده و جایگزین مهارت‌های بیلی نمایید.

جاهای جدید «کارناکا» و دورتر را ببینید

وقایع «مرگ بیگانه» تقریبا شش ماه پس از داستان «سرافکنده 2» اتفاق می‌افتند. این بازی به جنوب برمی‌گردد و اما این‌بار می‌توانید جاهای جدیدی را در شهر پیدا و از آن‌ها دیدن کنید. به علاوه، با این‌که شما ممکن است به همان محیط‌های آشنا از قبل مراجعت کنید، سازندگان بازی زمانِ روز را تغییر می‌دهند تا احساس تکراری بودن را از محیط بازی بگیرند. آن‌ها همچنین جزئیاتی به بازی اضافه کرده‌اند که این حس را کاملا می‌زداید.

بازی‌کنندگان می‌توانند در این بازی از «کارناکا» خارج شده و شهرهای دیگری را هم ببینند، اما فعلا حرفی در این باره زده نشده است و این موضوع کاملا دست‌نخورده باقی مانده تا شما خودتان آن مکان‌ها را کشف کنید.

انتظار حضور کوروو یا امیلی را نداشته باشید

بعد از این‌که امیلی تاج و تخت خود را پس گرفته است، برای مستحکم کردن جایگاه خود در میان عموم، کارهای زیادی دارد. بنابراین نباید انتظار داشت که امیلی کالدوین، که حالا مشغول تمیز کردن ردپاهای «دلایلا» است یا کوروو که همراه او شده تا این ننگ را از چهره‌ی حکومت بزداید، در این بازی حضور داشته باشند. بازی‌سازان در این باره گفته‌اند که از نظر آن‌ها، این شخصیت‌ها در صحنه حضور نخواهند داشت. آن‌ها دارند برای بازسازی دان‌وال تلاش می‌کنند. البته باید در نظر داشت که این شخصیت‌ها از تبعات داستانِ این قسمت از بازی در امان نخواهند بود. اگر بیلی قرار است نشان «بیگانه» را حذف کند، هر کس که نشانی از آن دارد، قدرتش را از دست خواهد داد.

داستان قلب جسمین کالدوین به سرانجام می‌رسد

وقتی همه‌ی اعضای فرقه‌ به قتل برسند، شخصیت‌های اصلی داستان قدرت‌های ماورایی نداشته باشند و توطئه‌ها به پایان برسند، بعید است آرکین و بتسدا برنامه‌ای برای ادامه‌ی داستان این مجموعه داشته باشند. سازندگان بازی در این‌باره می‌گویند: “با رسیدن به پایان راه بیگانه، که می‌شود گفت به نوعی یک شخصیت غمگین است، و فراهم کردن امکان مواجهه‌ی بازی‌کنندگان با او تا مشخص شدن سرانجام داستان، این‌طور احساس می‌کنیم که این قصه به فصل‌های نهایی خود رسیده است. حداقل در این بخش از Dishonored. این‌که بخشی دیگر وجود داشته باشد یا نه، نمی‌دانیم.”

Dishonored: Death of the Outsider در تاریخ 24 شهریور (15 سپتامبر) برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و پی‌سی عرضه می‌شود.

منبع gameinformer
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.