Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

چگونه ریدلی اسکات موفق به جایگزینی کوین اسپیسی در فیلم جدیدش شد؟

0

هنگامی که آنتونی راپ، بازیگر فیلم Star Trek: Discovery، به خاطر اتفاقی که در سن 14 سالگی او رخ داده بود، کوین اسپیسی را به آزار جنسی متهم کرد، هالی‌وود شوکه شد. نه‌تنها نتفلیکس تمامی ارتباطات خود را با بازیگر نقش اصلی سریال House of Cards قطع کرد، بلکه ریدلی اسکات نیز اعلام کرد که قصد دارد او را از فیلم جدیدش یعنی All the Money in the World حذف کند، آن هم در حالی که تنها شش هفته به اکران آن باقی مانده بود.

این تصمیم بی‌سابقه بود و تاکنون کسی دست به چنین اقدامی نزده بود؛ با این حال همان‌طور که نیویورک تایمز گزارش کرده بود، زمانی که این تصمیم گرفته شد، با تمام قدرت به عملی کردن آن پرداختند. این کار زمانی شروع شد که تولیدکنندگان فیلم، دن فرایدکین و بردلی توماس به دفتر رئیس شرکت سونی پیکچرز رفتند و پیشنهاد این کار را دادند.

پاسخ او ساده بوده است: «این کار از لحظ تئوری بسیار عالی است. اما من در طول مدت فعالیت حرفه‌ای خود ناظر ساخت بیش 450 فیلم بوده‌ام و چیزی که پیشنهاد داده‌اید غیرممکن است. زمان کافی وجود ندارد.»

به نظر ریدلی اسکات اینکار در مقایسه با راه‌حل جایگزین، یعنی اینکه کاری انجام ندهند و به جای آن نقش کوین اسپیسی در فیلم را کاهش دهند، بسیار مطلوب‌تر و جالب‌توجه‌تر بود. او در مصاحبه با تایمز گفته بود: «می‌توانید بنشینید و اجازه دهید چیزی شما را از پای دربیاورد و یا این که عمل کنید. من عمل کردم.»

این کارگردان سپس با بازیگر مشهور، کریستوفر پلامر –که پیشتر برای ایفای این نقش در نظر گرفته شده بود- ملاقات کرد. این دو در تاریخ هفت نوامبر با یک‌دیگر ملاقات کردند و بعد از خواندن فیلم‌نامه، پلامر قبول کرد که جای اسپیسی را در نقش جی پاول گتی بگیرد. او گفته بود: «بیش از این خوب است که بتوان آن را رد کرد.»

پس از آن زمان دست به کار شدن بود. اسکات، پلامر و دیگر دست‌اندرکاران ساخت این فیلم بیست و دو صحنه از فیلم را که کوین اسپیسی در آن‌ها حضور‌ داشت را مجددا فیلم‌برداری کردند. این کار باعث شد که همه‌ی بازیگران فیلم، برای مثال میشل ویلیامز و مارک والبرگ، با وجود عید شکرگذاری به کار مشغول شوند تا کار اتمام پیدا کند. فیلم‌برداری این صحنه‌ها 9 روز به طول انجامید اما سرانجام پایان یافت.

در آخر اکران این فیلم با سه روز تاخیر مواجه شد و بدین ترتیب، پخش آن از 22 دسامبر به 25 دسامبر موکول شد. با این حال تلاشی که اسکات و دیگر دست‌اندکاران All the Money in the World برای تکمیل پروژه از خود نشان دادند قابل تقدیر است.

هنگامی که درباره‌ی نظر اسپیسی در مورد جایگزین شدن سوال شد، اسکات گفت که پس از اعلام اتهامات علیه این بازیگر خبری از او نشنیده است. او گفت: «خوب بود یک تماس تلفنی با من می‌گرفت. در ابتدای کار ناامید شده بودم، اما سپس عصبانی شدم.»

با این حال ممکن است این تغییر به نفع فیلم بوده باشد. اسکات گفت: «فکر می‌کنم این تغییر فوق‌العاده باشد. بازی کوین سردتر بود. کریستوفر جذابیت بالایی دارد که باعث می‌شود شخصیت منطقی و سرد او حتی بیش از پیش خطرناک باشد.»

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.