Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

برندگان اسکار ۲۰۱۸: نودمین اسکار شکل آب به خود گرفت – دل‌تورو بهترین کارگردان شد

0

نودمین مراسم اسکار نیز برگزار شد و هالیوود برترین‌های سینمای سالی که گذشت را شناخت. اعضای آکادمی امسال هم سعی کردند جوایز اسکار را به طوری عادلانه بین فیلم‌های مهم و برتر امسال تقسیم کنند. بسیاری از پیش‌بینی‌ها درست از آب در آمد و در مهم‌ترین رشته‌ها تقریبا همه چیز طبق حدس قبلی پیش رفت. با گیم‌نیوز و لیست برندگان اسکار 2018 همراه باشید.

«گری اولدمن» برای بازی در فیلم Darkest Hour اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را از آن خود کرد. همچنین «فرانسس مک‌درموند» که گلدن گلوب را هم از آن خود کرده بود، اسکار را هم گرفت. فیلم‌های «دانکرک» و «بلید رانر» در بخش‌های فنی درخشیده و به ترتیب سه و دو جایزه‌ی اسکار را از آن خود کرده‌اند. جوایز بهترین فیلمنامه نیز طبق آن‌چه پیش‌بینی می‌شد به دو فیلم Get Out و Call Me By Your Name رسیده و فیلم The Phantom Thread یک جایزه‌ی اسکار برای بهترین طراحی لباس از آن خود کرده است. همچنین «گیلرمو دل‌تورو» که در مراسم فرش قرمز با دیدن ارتباط تصویری با شهر خود در مکزیک در حالی که همشهریانش در حال تماشای مراسم بودند غافل‌گیر شده بود، اسکار بهترین کارگردانی را گرفت.

لیست کامل برندگان اسکار 2018 را در ادامه مشاهده می‌کنید:

بهترین فیلم

Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین کارگردان

Christopher Nolan – Dunkirk
Jordan Peele – Get Out
Greta Gerwig – Lady Bird
Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
Guillermo del Toro – The Shape of Water

بهترین بازیگر نقش اول زن

Sally Hawkins – The Shape of Water
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

بهترین بازیگر نقش اول مرد

Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq

بهترین فیلم‌نامه اوریجینال

The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین آهنگ

Remember Me (from Coco)
Mystery of Love (from Call Me By Your Name)
This Is Me (from The Greatest Showman)
Mighty River (from Mudbound)
Stand Up For Something (from Marshall)

بهترین مستند کوتاه

Edith & Eddie
Heaven is a Traffic Jam
Heroin(e)
Knifeskills
Traffic Stop

بهترین فیلم مستند

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

بهترین فیلم خارجی زبان

A Fantastic Woman (Chile)
On Body and Soul (Hungary)
The Insult  (Lebanon)
Loveless  (Russia)
The Square (Sweden)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins – The Shape of Water
Christopher Plummer – All the Money in the World
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

Mary J. Blige – Mudbound
Allison Janney – I, Tonya
Leslie Manville – Phantom Thread
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

گریم و مدل مو

Darkest Hour
Victoria and Abdul
Wonder

بهترین تدوین

Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین جلوه‌های ویژه

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

بهترین موسیقی متن اوریجینال

Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم کوتاه

Dekalb Elementary
The 11 O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
All Of Us

بهترین انیمیشن کوتاه

Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

بهترین تلفیق صدا

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

بهترین تدوین صدا

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

بهترین طراحی لباس

Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria and Abdul

بهترین تصویر برداری

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

بهترین طراحی صحنه

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

بهترین انیمیشن

Coco
The Boss Baby

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.