Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

آموزش بازی Shadow of the Colossus: کشتن کلوسوس پانزدهم

0

نوبتی هم که باشد نوبت پانزدهمین کلوسوس از بازی Shadow of the Colossus است. پیشتر در مبحث آموزش بازی Shadow of the Colossus به توضیح دادن نحوه‌ی پیدا کردن و شکست دادن کلوسو‌های این بازی پرداخته بودیم و حالا داریم به انتهای کار نزدیک می‌شویم. این بازی تنها 16 کلوسوس داشته و پس از کلوسوس پانزدهم، باید به سراغ آخرین آن‌ها برویم.

برای بررسی مطالب پیشین در زمینه‌ی آموزش بازی Shadow of the Colossus می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

آموزش کشتن کلوسوس اول

آموزش کشتن کلوسوس دوم

آموزش کشتن کلوسوس سوم

آموزش کشتن کلوسوس چهارم

آموزش کشتن کلوسوس پنجم

آموزش کشتن کلوسوس ششم

آموزش کشتن کلوسوس هفتم

آموزش کشتن کلوسوس هشتم

آموزش کشتن کلوسوس نهم

آموزش کشتن کلوسوس دهم

آموزش کشتن کلوسوس یازدهم

آموزش کشتن کلوسوس دوازدهم

آموزش کشتن کلوسوس سیزدهم

آموزش کشتن کلوسوس چهاردهم

 

این کلوسوس به راستی عظیم‌الجثه است و این‌طور که به نظر می‌رسد مسئولیت حفاظت از یک شهر پنهان را بر عهده دارد.

محل قرارگیری کلوسوس پانزدهم: Sentry Giant

 

پیدا کردن این کلوسوس ساده است. برای این منظور به سمت شمال حرکت کنید و از کنار پل بلند حرکت کنید. زمانی که دیگر نتوانستید به جلو حرکت کنید به سمت شرق بپیچید تا این که به یک قلعه برسید که درون سنگ‌ها تراشیده شده است.

ورودی مخفی شده است، آن را پیدا کنید و مسیر پیش رویتان را پیش بگیرید تا به یک سری پله‌ی بزرگ و ستون برسید. حواستان به دو پل آن‌سوی حیاط باشد چون که در ادامه باید از آن‌ها استفاده کنید.

به سمت دیگر زمین بدوید. کلوسوس خواهد رسید. حواستان به راه رفتن این کلوسوس باشد. خواهید دید که با پا کوبیدن کلوسوس، زمین زیر پای او تکان می‌خورد. این اولین سرنخ شما بای شکست دادن این کلوسوس است و باید از آن‌ها در این راه استفاده کنید.

تا میانه‌ی راه بازگردید و به طرف لبه‌ای بروید در سمت راست زمین است و از دسترس خارج است. روی کاشی‌های زیر آن بایستید و اجازه بدهید کلوسوس پایش را به سمت شما بکوبد. از پا کوبیدن او جاخالی دهید و زمانی که این کاشی‌ها بالا آمدند از آن‌ها برای بالا رفتن استفاده کنید. حالا از پله‌ها بالا بروید و به لبه‌ی دیگری که ستون دارد برسید.

از آن‌جا تیری به سمت کلوسوس پرتاب کنید تا توجه کلوسوس را به خود جلب کنید. زمانی که او تبرش را برای حمله به شما به حرکت در بیاورد، برخی از بلوک‌های سنگی را جا‌به‌جا خواهد کرد. شما می‌توانید از این بلوک‌ها برای بالا رفتن استفاده کنید و به سطح بعدی برسید. پله‌ها را دنبال کنید تا روی یکی از دو پل سنگی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کرده بودیم قرار بگیرید.

دوباره تییر به سمت کلوسوس پرتاب کنید تا توجهش را به خود جلب کنید. حالا کلوسوس این پل را خرد خواهد کرد و به همین خاطر باید به عقب رفته و سمت لبه‌های کنار زمین بروید.

حالا کلوسوس به اندازه‌ای به شما نزدیک هست که بتوانید روی سر او بپرید. اینجا می‌توانید اولین نقطه ضعف این کلوسوس را پیدا کنید. زمانی که کارتان با نقطه‌ ضعیف روی سر کلوسوس تمام شد، خواهید دید که یکی از شانه‌های او زره ندارد. از شانه‌ای که زره ندارد پایین بروید تا به جای زخم او برسید. این دومین نقطه ضعف این کلوسوس است. به آن حمله کنید تا این که کلوسوس عصبانی شده و شمشیرش را از دست بدهد. روی زمین بپرید.

حالا باید صبر کنید که کلوسوس به دستی که شمشیر نگه می‌داشت به شما حمله کند. از حمله‌ی او جاخالی بدهید و به سرعت روی دست او بپرید. آخرین نقطه‌ی ضعف این کلوسوس کف دستان اوست.

با شکست دادن این کلوسوس تروفی Valley of the Fallen را به دست خواهید آورد.

منبع vg247
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.