Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

هدست‌های Oculus Rift غیر قابل استفاده شده‌اند – به‌روزرسانی: مشکل برطرف شد

0

به‌روزرسانی: اوکیولوس اعلام کرد که موفق شده این مشکل را برطرف سازد و با انتشار یک به‌روزرسان برای دستگاه‌ها، کاربران می‌توانند هدست‌های از کار افتاده‌ی خود را احیا کنند. در حال حاضر غیر از این اعلام رسمی، خبری از سوی کاربران به دست نیامده است. [The Verge]

هدست واقعیت مجازی Oculus Rift پرمخاطب‌ترین هدست واقعیت مجازی است که فروش خوبی داشته و تعداد خریداران آن قابل توجه است. تقریبا همه‌ی هدست‌های Oculus Rift  غیر قابل استفاده شده‌اند. کاربران این هدست امروز قادر به روشن کردن دستگاه خود نیستند. این مشکل فراگیر منشا نرم‌افزاری دارد.

تلاش‌ها برای حل این مشکل در شرکت سازنده‌ی ریفت ادامه دارد. هدست‌ها فعلا عملا غیرقابل استفاده هستند.

Oculus امروز در وبسایت خود با اشاره به این مشکل توضیح داده است:

این یک مشکل در رابطه با گواهینامه‌های نرم‌افزاری ما است که همچنان در پی حل آن هستیم. برای مقاصد امنیتی ما از گواهینامه‌ای استفاده می‌کنیم که اطمینان بدهد نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید مورد تایید ما است. این گواهی منقضی شده است و ما داریم بر روی چند روش برای حل این مشکل کار می‌کنیم.

در یک مطلب کوتاه دیگر در همین وبسایت، اوکیولوس اعلام کرد که در مسیر به‌روزرسانی نرم‌افزار هستند و البته این کار هم به سادگی امکان پذیر نیست. ظاهرا منقضی شدن گواهی مذکور باعث شده تا مسیر به روزرسانی عادی دستگاه‌ها مسدود شود و به همین خاطر، هدست‌هایی که از کار افتاده‌اند به این سادگی باز نخواهند گشت.

بنا به اعلام سایت انگجت ممکن است کاربران بتوانند با دستکاری ساعت هدست این مشکل را برطرف کنند. البته این روش توصیه نمی‌شود چرا که ممکن است برخی اثرات ناخواسته‌ی منفی داشته باشد. سازنده خاطر نشان کرده است که به زودی راهی برای حل این مشکل پیشنهاد خواهد داد و از همه‌ی دارندگان این هدست واقعیت مجازی درخواست کرده از راه‌هایی که ممکن است مشکل را شدیدتر کنند بپرهیزند.

تیم ما به خاطر مشکلات پیش آمده عذرخواهی می‌کند، و از شکیبایی شما تا زمان برطرف شدن آن متشکر است.

ما منتظریم تا این قضیه توسط اوکیولوس پیگیری شده و در صورتی که این شرکت راه حل عملی برای آن توصیه کرد حتما در گیم‌نیوز اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منبع gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.